Ak Parti'de listeler tamam

AK Parti’de meclis listelerini belirlemek için yoğun mesai harcayan kurmaylar, çalışmaları tamamladı, listeleri şekillendirdi. Geçen hafta AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş'un son şeklini verdiği AK Parti listelerinde değişiklikler yaşandı. Listeye MHP'li meclis üyelerinin dahil edilmesi ile birlikte geçen listede olan bazı isimler listeden silinirken, bazıları da kaydırıldı.

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş'un başkanlığında toplanan komisyon titiz çalışma sonrası 9 ilçe için belirlediği toplam 193 asil, 193 yedek isimden oluşan listeler YSK'ya gönderildi.

MHP'DEN 4'ER KİŞİ LİSTEYE EKLENDİ

AK Parti ile MHP'nin belediye başkan adaylarında ittifak yapmasının ardından meclis üyeliklerinde de ittifak yapması neticesinde meclis üyelikleri listesi sil baştan yapıldı. Şahinbey ve Şehitkamil ilçelerinde AK Parti adaylarıyla seçime giden Cumhur İttifakı'nda her iki ilçeye de seçilebilecek yerlere 4 tane MHP'li meclis üyesinin isimleri eklendi.

AK PARTİ'DEN 3 KİŞİ LİSTEYE EKLENDİ

Öte yandan ittifak kapsamında Oğuzeli ve Karkamış'ta MHP'nin adayı ile seçime giden Cumhur İttifakı'nda MHP listelerine seçilebilecek yerden 3'er tane AK Parti'li meclis üyeleri listeye eklendi.

BAZI İSİMLER SİLİNDİ BAZILARI KAYDIRILDI

Geçen hafta AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş'un son şeklini verdiği AK Parti listelerinde değişiklikler yaşandı. Listeye MHP'li meclis üyelerinin dahil edilmesi ile birlikte geçen listede olan bazı isimler listeden slinirken, bazıları da kaydırıldı.

ÇETİN KARABIYIK

- Gaziantep Güneş Gazetesi , Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.gaziantepgunes.com/haber/7153698/ak-partide-listeler-tamam