Hep aynı firma ihaleyi alıyor

Şahinbey Meclis’inin şubat ayı 2. birleşimi Cuma Güzel başkanlığında gerçekleşti. Mecliste görüşülen 12 madde oy birliği ile kabul edildi.

BU KADAR TESADÜF NORMAL Mİ?

Gündem dışı söz alan CHP meclis üyesi Uğur Kalkan, “2014 yılından beri her yıl devam eden bir ihale var. Birde her yıl bu ihaleyi kazanan bir firma var.2014 yılında açık hava reklam tanıtım materyalleri ihalesi yapılmış 375 bin lira. 2015 yılında yine aynı ihale yapılmış 680 bin lira 2015’te yeni bir firma alıyor. 2016 yılında 790 bin lira ikinci defa aynı firma alıyor. 2017 yılında 1 trilyon 717 milyar üçüncü defa aynı firma alıyor. 2018 yılı rakamları yeni açıklandı. 1 trilyon 400 milyar açık hava reklam tanıtım materyali burada da ihale iki firmaya bölünmüş yine dördüncü defa aynı firma alıyor. Bu kadar tesadüf normal mi? 2017 yılı ile 2018 yılı arasında açık hava reklam tanıtım materyalleri ihaleniz yüzde 26 artmış. Demek ki belediyemizin reklama daha çok ihtiyacı var” şeklinde konuştu.

TOPLU MESAJ GRUBUNDAN BANA MESAJ GELMİYOR

Konuşmasını sürdüren Kalkan, “Şahinbey belediye meclis üyelerinin olduğu toplu mesaj grubu var. Buradan hem meclis toplantıları hem de meclis üyeleri arkadaşlarımızın acılı günlerinde bilgilendirmek için kullanılan bir mesaj sistemi. Aylardır buradan bana mesaj gelmiyor. Bu uygulama kaldırıldı diye düşünüyorum ama her seferinden mesajlar diğer arkadaşlara giderken bana buradan mesaj gelmiyor, gönderilmiyor. Umarım burada bir art niyet yoktur. Bununla ilgili bir inceleme yaparsanız sevinirim” dedi.

BİZİM İHALELERİMİZ AÇIKTIR

Başkan Vekili Cuma Güzel ise, “Bizim ihalelerimiz açıktır, şeffaftır. Sizin çoğu arkadaşınız ihaleleri görüyor. İhaleye girenler serbestçe gelip girebiliyor. Eğer girmemişse biz kimseye gelip zorla gir diyemeyiz. İhalelerimizde en ufak bir şey olmaz. İkinci olarak mesajın gelmemesi konusunda kesinlikle bir art niyet yok. Ben yine inceleyeceğim” dedi.

ÇETİN KARABIYIK

- Gaziantep Güneş Gazetesi , Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.gaziantepgunes.com/haber/7142341/hep-ayni-firma-ihaleyi-aliyor