Brynton Lemar geliyor

Önümüzdeki sezon kadro kurma çalışmalarını sıkı bir şekilde sürdüren Gaziantep Basketbol Jaiteh’ten sonra rotayı Brynton Lemar’a çevirdi...

Önümüzdeki sezon bütçeyi yarı yarıya düşüren ve bu doğrultuda kaliteli ve ucuz maliyetli oyunculara yönelen kırmızı siyahlılar Polonya Ligi’nde Start Lublin forması giyen Brynton Lemar ie prensip anlaşmasına vadı. Polonya’nın Start Lublin takımında bu sezon 22 maça çıkan ve 29,3 dakika ortalaması ile maç başına 16,7 sayı 4,3 ribaund ve 3,9 asist ile oynayan kısa forvet Lemar önemli bir istatistiğide yakalamış olarak dikkat çekti. Birleşik Amerikalı 1,93 boyundaki Lemar ile herhangi bir pürüz yaşanmaması durumunda karşılıklı olarak imzaların atılacağı gelen bilgiler arasında yer aldı.

Nenad Markovic’in raporu doğrultusunda yeni sezonun kadrosunu oluşturan genel menajer Boray Dai belirlenen oyuncularla bir bir irtibata geçmeye başladı. İlk olarak Jaiteh’i bitiren Dai listede bulunan diğer hedef isim Lemar ile görüşmeleri sıklaştırırken bu oyuncununda bir kaç gün içerisinde biteceği bildirildi. Dai’nin mütevazi bir bütçeyle kadro oluşturma çabası yine her sezon olduğu gibi önümüzdeki sezon içinde şimdiden basketbolseverlercede heyecan oluşturmaya başladı.

SPOR SERVİSİ

- Gaziantep Güneş Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.gaziantepgunes.com/haber/7138789/brynton-lemar-geliyor