C.H.P-genel başkanı kemal Kılıçdaroğlu artık bir karar vermeli ve partinin tabanı ile tavanı arasındaki kendisine olan tepkileri cevapsız bırakmamalıdır.

            Ana muhalefet partisinin belediye seçimlerine kadar bütün vitrinlerini gençleştirmesi ve seçmenlerin beklentilerini karşılayacak projelere öncelik ve ağırlık vermelidir.

            Son yapılan seçimlerde seçmenlere yaptıkları vaatleri kesinlikle gözden geçirmeli yerine getirilmesi mümkün olanları kendi partilerinin projesi olarak T.B.M-meçlisine taşıyarak bunların gerçekleşmesine gayret sarf etmelidir. C.H.P-önümüzdeki bir dönemi öncelikle iktidar partisinin vaatlerini takibe almalı yapılmayanlar konusunda hükümete sık sık uyarılarda bulunmalıdır.

            Sağlıkta milli eğitimde ve esnafların yaşadıkları sıkıntılara karşı piyasaları rahatlatacak yardım paketlerinin bir an önce açıklamalarını vede uygulamaya konmalarının takipçisi olmalıdır.

            Dersine çalışan muhalefet iktidarların daima daha iyi hizmetler vermesine yardımcı olurlar. Bunu yapamayan muhalefet partileri silinip yok olmaya hatta koltuk hırsları kendi partilerinin dağılmasına zemin hazırlar.

            Türkiye nin çok çok iyi organize olan bir C.H.P- ye her günkünden çok ihtiyacı vardır. Ancak C.H.P-nin başındaki kurmayları bu bilgi ve yeteneklerden yoksundurlar. C.H.P-öncelikle kendi vitrinini 21 yüzyılın şartlarına göre yenilemelidir. Partinin tabanında çok değerli siyasetçiler bulunmaktadır. Yorgun olanlar kesinlikle işgal ettikleri koltukları boşaltmalıdırlar.

            C.H.P-kurmayları sandıklardaki mesajları kesinlikle dost doğru okumalı ve gerekenleri yapmalıdırlar.