“Spor kenti” deyince benim aklıma hemen AKTİF GENÇLİKSPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ, TESİSİ BOL, TAKIM SPORLARINDA SAYI FAZLA, BİREYSEL SPORLARDA MADALYALAR, ANTRENÖR SAYISI FAZLA, ANTRENÖRLERİN BAŞINI KAŞIYACAK ZAMANI OLMAYAN BİR İL GELİR!...
 
Gaziantep’te bunların hiç birisi var mı?
 
Yok desek biraz nankörlük olur. KISMEN VAR!..
 
Şehrin merkezinde bulunan Kamil Ocak Spor salonunda antrenman ve maç yapacak takım yok: YAZ OKULLARINA GELEN 3-5 ÇOCUK OLMASA!..
 
Hadi artık o salonu yok sayıyoruz. Çünkü stadyum yıkıldı, salonun eli kulağında!..
 
Büyükşehir Belediye Başkanı FATMA ŞAHİN’in yaptığı TALAT ÖZKARSLI SPOR SALONU olmasa takımlar meydanda kalacak…
 
Oranın da fiziki yapası önemli maçların oynanmasına elverişli değil!..
 
Sözde “SPOR KENTİ GAZİANTEP” te GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ’nün yaptığı bir tane salon aklıma gelmiyor, sizlerin aklına geliyorsa söyleyin de bir gidip gezeyim, teşekkür edeyim!..
 
Gaziantep’e gelen Gençlik ve Spor İl Müdürleri’nin yüzde 70’i “BİLGİSAYAR EKRANI”  koyduğu iki salon projesini her gelen misafire gösterdi, icraat olmadı!..
 
Diğer yüzde 30’u bir şeyler yapmaya çalışsa da, arsa sıkıntısıyla karşı karşıya kaldı, onlarda bir şey yapamamanın ezikliği içerisinde görevi tamamladı…
 
Yüzde 70 sayısının içerisinde trilyonları vurup gidenlerde oldu!.. İsmini söylemeye gerek yok; “O KENDİNİ İYİ BİLİR!..”
 
Gelen müdürler tesis yapmak, sporcu yetişmek, Gaziantep’i spor kenti yapmak yerine; “PROJE MERKEZİ” kurup, RANT sağlama peşine düştüler, bunda da başarılı oldular, hesap—kitap soranda yok zaten. Alan da, satan da memnun. Allah bu ülkeye yardım etsin!..
 
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne yeni atanan MUHİTTİN ÖZBAY’ı hiç tanımıyorum. Yaklaşık 10 gün oldu Gaziantep’e geleli. Genç ve dinamik birisi sanırım. 10 gündür sosyal medyadan takip etmeye çalışıyorum. Hatta sosyal medya dışında da bilgiler almaya çalışıyorum. Çünkü bu kentin artık çalışkan, işini seven, rant değil, tesis peşinde olan, olimpiyatlara sporcu yetiştiren, takımlara, antrenörlere sahip çıkan bir Gençlik ve Spor İl Müdürü’ne ihtiyacı var…
 
Yeni müdür MUHİTTİN ÖZBAY’ın mevcut tesisleri tek tek gezip eksikleri tesbit etmeye çalıştığını gördüm. Bu iyi bir gelişme. SPOR KENTİ GAZİANTEP  için bir ışık verdi. UMARIM BU IŞIK SÖNMEZ!..
 
Tesbit edilen eksiklikler giderilir, yeni tesisler yapılırsa belki spor kenti olma yolunda Gaziantep olarak bir adım atmış oluruz. Kimin Trabzonlu, kimin Antepli olması beni bağlamaz. Beni yapılan hizmet bağlar. Diğer müdürleri takip ettiğimiz gibi, MUHİTTİN ÖZBAYI da takip edeceğiz. İyi yönünü de, kötü yönünü de bu satırlardan sizlere aktaracağım. Şimdilik Muhittin Özbay’a yeni görevinde başarılar dilemekten başka bir şey diyemeyiz. Umarım başarılı olur. Kalın sağlıcakla.