Gazi şehir son haftalarda oynadığı istikrarlı oyunla aldığı puanlarla liderle arasındaki puan farkını kapatarak zirveye tırmandı .

  Lider ,Gençler birliği 34 puanda ,2.sıradaki Denizli spor 29 puanda ,,Bolu sporda 26 puanla  3 sırada idi .

25 Puanla 4 sırada bulunan ,Gazi şehir ,17 puanla orta sıralar da bulunan ,Giresun sporla deplasmanda oynadığı maçı kazandığı takdirde 3 sıraya yerleşecekti

 maça çok iyi başlayan taraf ,Gazi şehir oldu 

Gazi şehir net pozisyonlarla rakibin üzerine iyi gitti ,ceza sahasında Peopon düşürülmesi ile penaltı kazandı .

Penaltı vuruşunu yapan Peopon takımını galibiyete geçiren golü rakibin direncini kırarken takımında rahatlamasını sağladı 

Galip duruma geçince daha rahat ve daha baskılı oynaması gereken ,Gazi şehir  maça başladığı tempodan uzaklaşınca haliyle rakibin baskıları karşısında zor anlar yaşadı .Hele 19 dakikada Giresun  gole çok yaklaştı ki yürekleri ağızlara getiren pozisyona  kalede devleşen Günay gole iznin  veremdi.

 Gazi şehir geri yaslanarak oynayınca rakibin baskıları karşısında sürekli zorlandı .

Gazi şehir biraz akılı oynasa rakibin üzerine çok adamla geldiği anlarda dönen kontra ataklarla 2.golü bulacak rahatlayacaktı .

  Kanatlarda Del Valle ve Oğulcanla sürekli ataklardan etkili çıksa da son vuruşlar ve Oğulcanın bencil oyunu Gazi şehri zora soktu .

  Gazi şehir orta sahadaki kontrolü kayıp edence rakibin sürekli atak oyununa maruz kaldı. Ev sahibi ,Giresun sporun baskıları olsa da gerek savunmanın yerinde çıkışları ,gerekse kalede Günay’ın İsabetli çıkışları rakibe gol fırsatını verdirmedi .

İlk yarda daha maçın başında penaltıdan kazandığı golle Gazi şehir ilk yarıyı galip bitirmesini başardı .

 İkinci yarıya savunmanın sol kantatında etkisiz oynayan Sinan can yerine Mahmut Bilir ile başlayan gazi şehir rakibin etkili oyunu karşısın da zor anlar yaşadı ve  ev sahibi Giresun sporun  baskılı oyunu karşısında  .Gazi şehir  savunmaya çekilerek skoru korumak için oyna yanınca etkili ve baskılı oynayan Giresun spor 54  dakikada  penaltıdan beraberlik golünü attı .

Gazi şehir çabuk toparlanıp baskısını artırdı ve 57 dakikada  peopon yeniden galibi yata geçti.

 Oğulcanın yerine oyuna aldığı Kerim Avcı ile 79 dakikada takımı rahatlatan galibi yatı garantileyecek gol atarak skoru  3,-1 yaptı.

 Del Vallenin kazandığı ve rakibi rahat geçerek yaptığı ortasında topla buluşan Kubilay’ın  pası  ile Jefersson la  Giresun spordaki kırmızı karla dağıldı.

Gazi şehrin üst üste geliştirdiği pozisyonlar karşısında dağılan Giresun spor karşısında kazandığı pozisyonları iyi değerlendirdi 

Oyuna sonradan giren Kerim Avcı skoru 5-1 yapan golü ile tarihi skora taşıdı gazi şehri.

Gazi şehir oyuna sonradan giren Kerim Avcı tarihi skoru getiren golleri ile ‘’Ben bu takımda rahat oynarım ‘ mesajını verdi.

Gazişehiri zirveye yaklaştıran altın değerinde 3 puanı kandıran ,kale de devleşen ,Günay  sayesinde kazanarak zirveyede ortak oldu .