Vatanı, milleti, ülkesi, memleketi denilince şartlar ne kadar zor olursa olsun gövdesini taşın altına koymaya hazır olan ve bu uğurda canını bile vermeye tereddüt etmeyen yiğit bir adam. 
Şahinbey';in ağıtındaki gibi
Şehit Kamil';in casareti gibi
Karabıyıklı';da düşmanı toz eden Karayılan gibi... 
İnancıyla tüm şehre yeniden kardeşlik duygusunu kazandıran Başkan Adil Konukoğlu. 
Evet... 
Şehri için her türlü fedakarlığı karşılık beklemeden yapan kaç kişi sayabiliriz. Kendimde dahil ikinci bir kişi göremedim. Çünkü bu aşk çok başka. Alın terini, zamanını, her işini ikinci, üçüncü plana değil herhangi bir planlama içerisine bile almamak. Bunun tarifi yok. 
Yapamaz, başaramaz diyenler oldu. Haklılardı. Çünkü inancını kaybetmiş bir şehir olmuştuk. Sporda doğru düzgün bir politika ve hareket olmadığı için herkesin inancıda kırılmıştı. İşte kahramanlar böyle zamanlarda çıkar dedi Adil Başkan. Çanakkale ruhuyla, 6317 şehit veren şanlı tarihiyle destan yazan bir Gaziantepli ruhuyla sıvadı kollarını ekibiyle birlikte... Yapamaz, edemez diyenleri tekrar hayata, spora, kardeşliğe bağladı. Sporda markasını yitirmiş bir Gaziantep';i iki sene içinde tekrar marka yaptı. 
Neler yapmadıki...
Zafere giden yolda hemen hemen her maçtan sonra sahaya hatta tribünlere giderek 7';den 70';e herkesin gönlünde taht kurdu. 
Şöyle geçmişe bir bakın kaç başkan böyle sevildi... 
Ben görmedim... 
Koltuk sevdalısı olmadı. 
Yıllarca bulunduğu koltuğa yapışan ve oturduğu koltuğu çıkarları için kullananlar gibi de olmadı. 
2 yıl içerisinde şehrimizin belkide uzun yıllar devam ettireceği bir Süper Lig takımı bizlere hediye etti. Kolay değil elbette bu işler. Bize böyle bir miras bıraktığı için çok şanslıyız. Bize düşen görev bundan sonra şehir olarak ilk gün olduğu gibi son ana kadar sabırla, coşkuyla destek çıkmak. 
Bir parantezde en az Adil Başkan kadar büyük emekler veren ve anlatılarak bitirilmeyecek kadar büyük emekleri olan Murat Güneri';ye açmak lazım. 
Çünkü kamera arkasında büyük işler yapan ve gecesini gündüzüne katan Murat abi de tarih yazan mimarlardan en önemlisi. Gerçekten büyük fedakarlıkları var. 
O da öyle mutluki... 
Yıllar geçsede unutulmayacak bir başarının altına imza attı. 
Güle güle büyük başkan... 
Bu şehir ve bizler, bize yaşattığın bu mutluluğu, sevinci asla unutmayacağız. 
Yolun açık olsun...