Haberini ilk olarak duyurduğum ve Gaziantep FK';nın kadrosuna kattığı Rumen oyuncu Alexandru Maxim lig lideri Sivasspor karşısında deyim yerindeyse mükemmeldi. 
Aslında ismini ilk duyduğumda inanmak biraz zor gelmişti. 
Gelmez demiştim. 
Yine çok istediğimiz ancak bazı sebeplerden dolayı transfer edemediğimiz Chipciu gibi olur demiştim. 
Ancak kırmızı siyahlıların transfer komitesi herkes gibi benide yanıltmış ve Maxim konusunda biraz fedakarlıklar yaparak bu transferi gerçekleştirmişti. 
Burada parantez açılması gereken bir kaç önemli husus var. Altını çizerek söylemek gerekirse eğer Sumudica devrede olmasaydı Maxim bu şartlarda Gaziantep';e gelmezdi. 
700 bin euro alması gereken bir oyuncu nasıl olurda Bundesliga';yu bırakır, Süper Lig';e gelir.?Bunu futbolu bilen anlayan herkes iyi bilirki her oyuncu İngiltere, Almanya ve İspanya ile İtalya takımlarından birinde Futbol hayatını devam ettirmeyi daha çok ister. 
Çünkü oralar taraftarıyla, futbola bakış açısıyla farklı düşünenlerin ve kulüpleri iyi yönetenlerin bulunduğu ülkelerden biridir. Bu yüzden Maxim';ide aldığı bu karardan dolayı ayrıca kutlamak gerek.
 
BANA HAGİ';Yİ ANIMSATTI
 
Aslında Maxim';in Sivasspor karşısındaki performansı bana Hagi';yi hatırlattı.
O da Galatasaray';a gelmeden önce Barcelona'; da son zamanlarında çok fazla oynayan biri değildi. Ancak Galatasaray formasını giydikten sonra efsaneler arasına girdi. 
Neden Maxim';de bizim efsanemiz olmasın.! 
Vakit kaybetmeden oyuncunun bonservisinin alınması için görüşmelere başlanmalıdır. 
Bu maçtan sonrada Gaziantep Futbol Kulübü Başkanı ve yönetim kurulunun teknik direktör Marius Sumudica';yı özel bir teşekkür etmeside gerekir diye düşünüyorum. Çünkü istediği oyunculardaki ısrarcı tutumu, getirdiği oyunculardan da anlaşılacağı gibi  kendisinin ne kadar haklı olduğunu bir kez daha herkese gösterdi diyebilirim.
 
AĞIR MAĞLUBİYET RIZA';YA AĞIR GELDİ
 
Maçtan sonra toplantı odasında yine futboldan çok saçma sapan şeylerin konuşulduğu anlara tanıklık ettik. Sivasspor hocası Rıza Çalımbay';ın hezimet yaşadığı maçtan sonra Sumudica';yı aşağılayan sözler kullanması şuursuzcaydı. Teknik direktörlerin örnek olması gerektiğini söyleyen Rıza hoca bir başka meslektaşı Sumudica hakkında da kendisine düşmeyen sözler sarfetmesi bazı çelişkileride yol açıyordu. Mağlubiyetin ateşi ile olacakki dilinde Sumudica';yı dolaştırıp duruyordu. Açıkçası 5-1';lik, 4 farklı mağlubiyet canını yakmıştı. Bende diyorumki iğneyi kendine çuvaldızı başkasına Rıza hoca. Bu senin daha iyi günlerin. 
 
BEN ROMANYALIYIM DİYEMİ BUNLAR
 
Kimseyi savunduğum yok. Bunun altını çizeyim ama bir yerde zulüm varsa onuda dillendirmek ve söylemek en büyük vazifedir. Hem insani hemde vicdani olarak. Sumudica maçtan sonra yaptığı açıklamada bir ŞAHSIN sorusu üzerine aynen şunları söyledi. "Bir çok şehire stada gidiyoruz sizlerde geliyorsunuz. Her yerin yerel basını ne olursa olsun kendi takımını ve hocasını savunuyor ancak burada ben bunu göremedim. Ben ROMANYALIYIM diye mi böyle yapıyorsunuz." Peki yapanlara söylüyorum çok ta kimsenin umurunda değilsiniz zaten de. Size en ufak Bi zararı olmayan birine anlamsızca söylenmeniz zulüm değilmidir... 
Bence başarıyı alkışlayın... 
 
SAVUNMADAKİ 4 İSMİ SÖYLE 
 
Kendini gazeteci sanan ve kucağına topu versem karpuz zannedecek bir isme toplantı odasının çıkışında bir soru yöneltti. Soru aynen şöyle:" Sana çok basit bir soru. Gaziantep FK';nın savunmasındaki 4 oyuncunun ismini söylermisin" dediğimde ben en azından bir oyuncu ismi beklerken karşımdakinin bir futbolcu ismi bile söyleyemeyişi aslında bu işle uzaktan yakından alakasının olmayışını gösteriyordu. 
Sonrasında bende üzüldüm keşke kalecinin adını sorsaydın belki bilirdi diye. :
Benim canım şairim ne demiş:"EHLİNE DENK GELMEYEN HERŞEY ZİYAN OLUR. CAN DA, İNCİ MERCAN DA...