Allah acı haber vermesin diyoruz ama, işte bir acı haber. Bu kötü haberi ilk olarak Ayşe Nur Yılmazer Hanımefendiden aldım.

Gaziantep’in tanınmış ve sevilen simalarından olan Opr. Doktor Şükrü Keçeci, yaşamını yitirdi. Merhum Keçeci, Türk Sanat musikisi ve klasik musikiyi sevdiren bir sima olarak birçok insanın gönlünde taht kurmuştu. Kadın Hastalıkları Uzmanı Opr. Dr. Şükrü Keçeci’nin cenazesi (10.10.2019 Perşembe) günü öğle namazına müteakip Asri Mezarlık içerisinde bulunan Bahaddin Nakıboğlu camiinden alınarak toprağa verildi.

Opr. Dr. Şükrü Keçeci Gaziantep doğumevi Hastanesinin Baştabibi iken, Doğumevi Hastanesi yanmıştı. O tarihlerde bende Çocuk Hastanesi memuru iken, doğumevi Hastanesi, Çocuk Hastanesine taşınmıştı. Rahmetliye Ses Sanatçısı Taner Şener derlerdi. Asıl lakabı ise, çalışkanlığından ve hareketliliğinden dolayı (ATOM KARINCA) idi. Kendisi ile çok yakından tanışıyorduk.

Bir gün Kültür Müdürlüğünde kendisi ile karşılaştığımızda “Sana çok kırgınım hem de öfkeliyim. Yayımlamış olduğun “Gaziantep’te Kültür Sanat ve Edebiyatta İz Bırakanlar” adlı kitabında sadece adım geçiyor. Kültür ve Sanata hizmetim bu kadar mı idi?” diyerek bana sitem etmişti. Bende, özgeçmişinizi alacaktım, Prof. Dr. Mehmet Mutaf telefonuma çıkmayınca canım sıkıldı, sadece adınızdan unvanınızdan söz ettim hocam diyerek kendisinden özür dilemiştim. Arada sırada korosuna dinleyici olarak giderdim. Bir gün sazları ve sesleri çok beğenince, “Ne yazık ki Gaziantep’in sizden haberi yoktur” demişti. Çok hassas olduğundan bir solo yapmak istiyorum demeye ve şarkı söylemeye cesaret edemezdim korosunda.

Rahmetlinin vefatını duyunca şoke oldum. Hemen baş sağlığı dilemek için rehberimdeki kayıtlı numarasını aradım ama ulaşamadım. Tekrar diyorum, mekânı cennet olsun. Allah rahmetini esirgemez inşallah diyorum.

Ayrıca Şehitkamil Belediyesinde Başkan Yardımcısı olarak görev yapan kızı Lebriz Güzelbey, yerine bıraktığı Gaziantep Valiliği İl Kültür Müdürlüğü Klasik Türk Musikisi Koro Şefi Necla Uzmen, Koroda Şan dersi veren Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Selçuk Dai, Eğitimci Ud Sanatçısı-Bestekar Ahmet Çakır başta olmak üzere, tüm yakınlarına ve sevenlerine sağlık ve afiyetler diliyorum.