Ramazan ayı mübarek bir aydır. Allahü teâlâ, Ramazan orucunu farz kıldı. Bu ayda rahmet kapıları açılır, Cehennem kapıları kapanır, şeytanlar bağlanır. Bir ramazan ayının daha yarısını gerisini bıraktık. Her nefes alışverişimde bana bu hayatı bahşettiği için Yüce Rabbime binlerce şükür!..

Haziran ayının girmesiyle birlikte yaz ayının rehaveti üzerimize çöktü. Okulların tatil olmasının ardından herkes tatil yapmak, dinlenmek için bir yerlere gitme telaşına girdi. Bu bir dönem boyunca çalışan herkesin hakkı. Aynı zamanda Ramazan bayramı da yaklaşıyor. Bayramda çocukları mutlu etmek en güzel şey olsa gerek. Yeni kıyafetler, yeni ayakkabılar…

Ramazan bayramına 13 gün gibi kısa bir süre kaldı. Halen birçok şey için geç değil. Kendimizi yenilemenin ve günahlara perde koymak için halen geç değil. Bu fırsatı iyi değerlendirmek lazım. Hiçbirimiz için geç değil. Kimin ne kadar günahı ne kadar sevabı olduğunu Yaradan bilir. O yüzden kimseye aldırış etmeden bu güzel ayın atmosferinden yararlanmak için geç kalmış sayılmazsınız.