Gaziantep’te artık son günlerde çok fazla duyduğumuz birşey var. Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya artık Gazişehir’den gitmek istiyormuş... Gidin gidin de Sayın Valim hemde güle güle gidin ama gideceğiniz son güne kadar bu şehrin valisi olduğunuzu unutmayın..!
Şehirde hastanelerde sıkıntılar almış başını gidiyor, okul etraflarında madde satıcıları, işyeri ve evlerde hırsızlar fink atıyor. Ruhsatsız silahlanma almış başını gidiyor. Hadi eğitimde yıllardır kötüyüz onu ağzımıza bile almıyoruz.
Haaaa zaman zaman sabah namazında bazı camilerde halkla iç içe olmanız gerçekten takdire şayan ama birde Vali geliyor haberi yapılmadan ansızın kamu kurumlarına baskın yapsanız. Sıradan bir vatandaş gibi  halkın esnafın arasına karışsanız bizce herşeyden haberiniz olur. Siz nereye gidecekseniz öncesinde yedi düvele haber veriliyor. Dolayısıyla sizde lalelerin açtığı bu güzelim nisan ayında sanıyorsunuzki şehrimizde lale devri yaşanıyor... 
Bu şehirde lale devri yaşansın istiyorsak acilen madde bağımlısı olmaya aday gençlere el atın yoksa diğer sorunları ne kadar çözmeye uğraşsanızda boş.
İşte size çözüm; “gençleri ya spora ya da kültür ve sanata yönlendirin.”  Bakın vebali çok ağır olur, altından kalkamazsınız. Hangi makamda olursanız olun hatta ne kadar zengin olursanız olun eğer bu şehirde kültür ve sanat için birşeyler yapmazsanız ne acı ki, bir gün ne evlatlarınız bu şehirde yaşamak isteyecek ne de o kıymetli makamları yada holdinglerinizi yönetmeye birilerini bulabileceksiniz...
Haaa unutmadan bu şehirde yaşamak hizmet etmek onurdur şereftir... 
Susarız sabrederiz ama bir yerde baktık iş çığrından çıkıyor kimseyi tanımayız...