Bu başlıklar medeni ülkelerde asla yazmasın ve yazamasın. Çünkü bu ülkelerde insanlar diğer insanların rahat ve huzurunu kendi huzurundan daha çok düşünür ve ona göre hareket ederler. Onlarda insanlar hakları en önemli yaşam tarzları. Gaziantep ili her zaman ve her konuda  iyi marka olmuş şehir. Ancak her türlü kirlilikte sınıfta kaldığını belirtmek zorundayım. Şimdi gelelim, bu kara ve üzücü  tablolara .

 

 1_ Çoluk, çocuk ve dolaysıyla her kesimin huzur içinde rahat ettiği ve gezdiği  parklarımızı bir gözümüzün önüne getirelim? Yerlerde çekirdek kabukları, masalarda yemek artıkları ve poşetlerinin manzarası o güzelim yerlerin kötü manzaraları toplum olarak dikkat etmemizin insanlık ve şehirli yaşamın şartı olduğunu bilmemiz gerektiğini hatırlatıyorum.

 

 Her türlü kirlilik, huzur içinde bir parkta ailece oturmak ve gezmek pek insana tat vermiyor. Ancak bu konuda belediyelerimizin temizlik işçilerinin buralara verdikleri emek ve gayretlerini inkar etmekte onlara haksızlık ve vicdansızlık olur. Garipler oraların temizliğini ve yeşilini korumak için candan çalıştıklarına bire bir şahit oluyoruz. Çünkü caddeler, sokaklar ve parkların temizlik ve yeşilliğini  onların gayretlerine borçluyuz.

 

 Temizlik imandan geliyorsa dini, imanı ve insanlığı olan etrafını temiz tutar. Şehrin temizliğini ve yeşilliğini yalnız bir kesime bırakmaz. Bu görevi ihmal ettiğimizde,  toplumun sağlığını da tehlike atmış oluruz. Eski bir atasözünü hatırlatmak istiyorum. Yani herkes  evinin önünü süpürürse şehirimizde tertemiz olur.

 

 2_ Burada esas konumuz araç sürücülerinin yersiz korna çalmalarıdır. Bilindiği gibi bilhassa gürültü kirliliği insan sağlığı üzerinde büyük etkisi var. Bu korna sesleri hepimizin kimyasını bozdu. Aşırı sinirlik ve hiç yerden kavgalar bana göre bu korna sesleri ve aşırı gürültüden geldiğini zan ediyorum. Tüm sürücüler şunu bilmelerinde fayda var. Onun ailesi ve çevresi bu şehirde yaşıyor. Onun da yatakta hastası ve uyuyan çocuğu olabilir. Hepimiz birbirimizin sağlığını ve huzurunu düşünmek zorundayız.  Yoksa bu cennet ilimiz hepimize cehennem olur. Şunu özellikle belirtmek istiyorum. Ne yaparsan yap, yaptığın iyi ve kötü yine sana döner. Onun için yaşantımızın her safhasında hep iyi ve güzel şeyler yapalım.Bana göre çocuklarımıza en büyük miras huzur ve sağlıktır.

 

 Son olarak şunu belirtmek istiyorum. FUZULİ KORNA ÇALMA, HUZURUMUZU BOZMAYIN.

 

 Modernlik çevre temizliği ve gürültü kirliği olmayan toplumlardır.

 

       Hoşça kal dostça kal

 

                                                           SAYGILARIMLA