Burada bildiğiniz bazı örnekleri hatırlatmak istiyorum.  Her insana okumak; su kadar, ekmek ve hava kadar  hayati önem taşır..Yabancı ülkelerden gelen Turistleri gözlerinizin önüne bir getirin. Uçakta,vapurda ve otobüs';de abartı olmasın bu araçların içindekilerin yüzde sekseni hepsinin elinde bir kitap okuyorlar. Deniz kenarında yüzmesini sporunu yapıp gelip,  Şezlonga uzanır uzanmaz kitap okuyor halde görürsünüz. İşte bu okuma arzu ve istekleri muasır medeniyet seviyesine çıkardılar. Birde Tıp doktorlardan okuma üzerine şu tavsiyeleri sizlere iletmek  istiyorum. Okumak" Strese.bunamaya, uykusuzluğa ve kötü alışkanlığı önlemede faydalı alışkanlıktır. "Yani kısacası kitap okumak her derde devadır, ilaçtır. Bol keseden hepimiz kitap okumak faydalıdır deriz; Ancak okumaya gelince; Günde.haftada, ayda ve senede belki elimize hiç kitap almamışız..Tabi ki az çok kitap okuyanlarımız   istisnadır onlara buradan saygı göndermek benim için bir borçtur iyi örmek oldukları için. Anne, baba  yani aile büyüklerine, şunu hatırlatmak istiyorum; Kimimiz televizyonlarda  dizi takipçisi, erkekler ise  maç hastası. Şimdi soruyorum.  Annede  babada bunu gören çocuklar neyimizi örnek alacaklar.. Birde çıkıyoruz çocuklarımızda heyecan heves yok diye de feryat ediyoruz. Vallahi ne ekersen onu biçersin.Yani çocuklara pekte iyi örnekler olmadığımızı üzülerek belirtmek istiyorum.. Şunu ifade etmek istiyorum, çocuklara kitap oku kitap oku demek onlara pek samimi gelmez... Yani şaşalı kitap fuarları açmak iyi örnekler ama, okuma zevki aşılanmaz, okuma zevki  aşılanması için, önce aileden,ana okulundan ve ilk okuldan  başlamalı. Yani çekirdekten okuma zevki aşılanmalı.. Bunu tamamlayan  Bir halk sözümüz var. Ağaç yaş iken eğilir. Yoksa söylediklerimiz hepsi kuru lafta kalır.

  Bana göre hepimizin  büyük üzüntüsü çocuklarda okuma heyecanı ve hevesi çok az nadiren yok gibi. Onları harekete geçirmek biz velilerle öğretmenlerimizin elinde o da biraz gayret ve sabır  ister..

   Burada Din iman ayırımı yapmak istemiyorum ama; Diğer dinlerdeki kişiler bizden daha  fazla okudukları.

    Halbuki; İslamiyet';in ilk emri  Yüce  Rabim meleklerden  Cebrail Vasıtasıyla,  Hazreti Peygamberimize ilk emriYARATAN  RABİNİN  ADİYLE OKU. O. İNSANI BİR KAN PIHTISINDAN YARATTI OKU, RABBİN  NİHAYETSİZ KEREM SHİBİDİR. "işte yüzde  doksan  Müslüman olan ülkemizde  daha  da çok  okumaya dört elle sarılmak zorundayız . O zaman müessir medeniyetten  söz edebiliriz. Yoksa hepsi lafta kalır. O zaman  Avrupa birliği,de Amerika da Türkiye Cumhuriyeti Devletine   daha çok saygı gösterir.

 Ez cümle Hazreti ALİ (R.A)  Bu konuda bana bir harf öğretenin kölesi olurum buyurmuş.. İlim Çin dede olsa git  öğren.. O  Mübarekte  Okumanın önemini ve faydasını işaret etmiştir.

  İşte bunlar benden sizlere bir hatırlatma, gerisi sizlere kalmış.

 Belki abartı gibi olur ama;,

 Artık İlim irfanda bana göre  . .

  ARTIK "ALARM" VERMELİYİZ'; GELECEĞİMİZ İÇİN!.. Bunu da .Askerliğini yapanlar bilir. Eğitimde büyük tehlike  var demektir..Yazmak bizden düzeltmek sizden.. İlgililere saygı ile duyurulur.

  Hoşçakalın dostça kalın, Kalkınmış bir Türkiye için...