GÜÇYETMEZ, İMO’YA ADAYLIĞINI AÇIKLADI

12-13 Şubat 2022 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Gaziantep Şubesi 15. Olağan Genel Kurulu ve seçimlerinde adaylığını açıklayan Burkay Güçyetmez, “İnşaat Mühendisleri Odası Genel Kurulları; geçmişten geleceğe güçlenerek çıkan, demokratik süreçleri içeren ve İnşaat Mühendisleri Odası için hep daha iyiyi hedefleyen süreçlerdir” dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

12-13 Şubat 2022 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Gaziantep Şubesi 15. Olağan Genel Kurulu ve seçimlerinde adaylığını açıklayan Burkay Güçyetmez, “İnşaat Mühendisleri Odası Genel Kurulları; geçmişten geleceğe güçlenerek çıkan, demokratik süreçleri içeren ve İnşaat Mühendisleri Odası için hep daha iyiyi hedefleyen süreçlerdir” dedi. Çağdaş Toplumcu İnşaat Mühendisleri Adına, bir basın açıklaması yapan Burkay Güçyetmez, şu ifadelere yer verdi: Güçyetmez, “İnşaat Mühendisleri Odası; meslek mensuplarının onur, hak, yetki ve mesleki çıkarlarını korumak, çalışma koşullarını iyileştirmek, işsizlikle mücadele etmek gibi görevlerinin yanı sıra, kamu faydasını gözetmek, sağlıklı ve güvenli yapıların oluşturulmasını sağlamak, toplumun ve toplumsal değerlerin yanında olmak gibi çok önemli ve vazgeçilemez çalışma alanlarına sahiptir. İnşaat Mühendisleri Odası, insan odaklı bir meslek odasıdır. İnsana dair ne varsa, mesleğimizle ilgilidir. İnşaat mühendisliği, güvenli ve sürdürülebilir yapılaşma açısından önemi ve gerekliliği tartışılamaz bir meslek alanıdır. Yapı üretiminin, insanların can ve mal güvenliği açısından en kritik üretim faaliyetlerinden biri olduğu dikkate alınırsa bu üretimin doğru bir şekilde planlanması, gerçekleştirilmesi ve denetlenmesi açısından inşaat mühendisleri hayati bir rol oynamaktadırlar. Böylesine önemli ve ülkemizin ihtiyaç duyduğu çalışma alanlarına sahip bir meslek kuruluşunun bu görevleri yürütebilmesi ve Odamızın köklü birikimini geleceğe taşıyabilmesi için birleştirici, yenilikçi, idealist ve tutarlı adımlar atılmasına ihtiyaç vardır.Bu idealler ışığında, Çağdaş Toplumcu İnşaat Mühendisleri olarak bu onurlu göreve talibiz” şeklinde konuştu.

Neden bu onurlu göreve talip olduk?

Güçyetmez, “Çok çeşitli alanlarda var olan mesleğimizin birçok sorunu bulunmaktadır. Bu kadar önemli bir üretimin temel unsuru olan inşaat mühendisleri, tarihimizde görülmemiş bir işsizlikle karşı karşıyadır. Yapı üretim sürecinin giderek mühendisin ve teknik bilginin geri plana itildiği, itibarsızlaştırıldığı bir yola girmesi; işsizliği, düşük ücretleri ve güvencesiz çalışma koşullarını beraberinde getirmektedir. Bu durum özellikle genç meslektaşlarımızın çok düşük ücretlerle imzalarının istismar edilmesine de sebebiyet vermektedir. Diğer yandan her geçen gün sayısı artan inşaat mühendisleri üniversitelerde arzu ettikleri nitelikte eğitimi almakta zorlandıkları gibi, mezuniyet sonrasında yönlerini bulmakta da güçlük çekmektedir. Meslektaşlarımız çok zor şartlarda hayatını idame ettirmeye çalışmakta, hak ettikleri mesleki itibarı görememektedir. Sıraladığımız ve hepimizin yakından bildiği sorunların çözümü için meslektaşlarımız arasında dayanışmanın yayılması ve bütüncül anlayışta bir yönetim sergilenmesi ilk ve en önemli şarttır. Şu bilinmelidir ki; İnşaat mühendisleri inşaat sürecinin figüranları değil, öncüleridir. Ve bu karamsar tabloyu değiştirmek imkânsız değildir.  Çağdaş Toplumcu İnşaat Mühendisleri olarak bu zorlu dönemde; beraber yönetme ve beraber üretme ilkesini benimseyen, üyeler arasında ayrımcılık yapmayan; bütünleştirici ve birleştirici tutumdan yana, diğer meslek örgütleri ve kurumlarla sağlıklı iletişim ve işbirliği kurmayı hedefleyen, toplumcu, yenilikçi aynı zamanda İnşaat Mühendisleri Odasının tarihsel değerlerini sahiplenen, emekten yana olan bir anlayışıyla ve özellikle üyelerimizin yoğun talepleriyle, İMO Gaziantep Şubesi 15. Olağan Genel Kurulu’nda aday olma kararı almış bulunuyoruz.  Aynı değerleri ve idealleri benimseyen büyük bir çoğunluğun temsilcileri olduğumuzu biliyoruz. Üyelerimizi meslek odamızı sahiplenmeye, dayanışmaya, meslek ilkeleri ışığında bir araya gelmeye ve; Geleceğimizi hep Birlikte İnşaa etmeye davet ediyoruz!”  dedi.

07 Ara 2021 - 22:03 Gaziantep/ Şehitkamil- Gündem

Son bir ayda gaziantepgunes.com sitesinde 248.123 gösterim gerçekleşti.göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Güneş Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Güneş Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Gaziantep Güneş Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gaziantep Güneş Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.


Gaziantep Markaları

Gaziantep Güneş Gazetesi, Gaziantep ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (342) 230 36 36
Reklam bilgi