Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gaziantep'e tam not..

Gaziantep’in Kurtuluşunun 100. Yılında, 100 Hayırsever Eğitime Destek Kampanyası Ödül Törenine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan Gaziantep'e övgüler yağdırdı


Gaziantep’in Kurtuluşunun 100. Yılında, 100 Hayırsever Eğitime Destek Kampanyası Ödül Törenine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan 
Konuşmasının başında, “İnşallah 25 Aralık’ta, Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı sevincini şehrimizde hep birlikte yaşayacağız” ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Antep’i Gaziantep yapan bu güzel gününüzü şimdiden tebrik ediyorum. Kendilerinin ve vatanlarının istiklali ve istikbali uğrunda gözlerini kırpmadan canlarını feda eden tüm şehitlerimizi, gazilerimizi, kahramanlarımızı rahmetle yâd ediyorum” diye ekledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İnşallah devlet-millet iş birliğiyle ülkemizi her alanda olduğu gibi eğitim öğretimde de hedeflerine ulaştıracağız." ifadesinde bulundu

"Sadece 'komşusu aç iken tok yatan bizden değildir' emrini tüm dünyaya hakim kılabilsek, emin olun şu yerküre üzerinde tek bir mağdur kalmaz." ifadesinde bulundu.

 "Sadece nefsi için çalışmak, biriktirmek, bunu toplumu ve bireyleri sömürerek yani zulmederek yapmak, Allah muhafaza bizi çok tehlikeli yerlere sürükler." diye konuştu.

Para, mal, güç yerli yerine konduğunda orada adalet, huzur, güven, güzellik olur. Aynı imkanlar yanlış ellere geçtiğinde orada zulüm, huzursuzluk olur." açıklamasında bulundu.

 "Derslik sayımızı 343 binden 601 bine yükselttik. Yaptığımız 714 bin yeni öğretmen atamasıyla eğitim öğretimin kesintisiz yapılmasını temin ettik." dedi.

 "İnşallah devlet-millet iş birliğiyle ülkemizi her alanda olduğu gibi eğitim öğretimde de hedeflerine ulaştıracağız." ifadesinde bulundu.

"Bütün mesele inanmaktır, azmetmektir, ondan sonra da vatanını, milletini Allah için sevmektir." diye konuştu.

Erdoğan'ı açıklamalarından satır başları şöyle: Gaziantep’in yatırım, istihdam, üretim, ihracat konusunda geldiği seviye hepimiz için iftihar verici düzeydedir.

Bizim tek derdimiz var; ihracat, ihracat, ihracat ve bunu başaracağız. Yatırım, istihdam, üretim, ihracat üzerine kurulu ekonomi politikamızın ete kemiğe bürünmüş halini görmek isteyen gitsin Gaziantep'e baksın."

 KALKINMANIN TEMEL ŞARTLARINDAN BİRİ DE EĞİTİMLİ, YETİŞMİŞ, KABİLİYETLİ İŞ GÜCÜDÜR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bir şehri düşman işgalinden kurtarmak elbette önemlidir, elbette nesiller boyu hatırlanması, ibret alınması, ders çıkartılması gereken bir hadisedir. Ama kurtuluşu asıl perçinleyen, asıl taçlandıran, asıl gerçek değerine ulaştıran; o şehrin insanıyla, altyapısıyla, üstyapısıyla gelişmesidir, kalkınmasıdır, büyümesidir. Gaziantep işte bunu başarmış bir şehirdir” değerlendirmesinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Üstelik Gaziantep bu yolda öyle bir mesafe katetmiştir ki, başarısı sadece kendisiyle sınırlı kalmamış, bölgesinde ve dünyada örnek alınan bir kalkınma modeline dönüşmüştür. Yatırımla, istihdamla, üretimle, ihracatla büyüyen Gaziantep gibi şehirlerimizden aldığımız ilhamla, şimdi ülkemizi 81 vilayetinin tamamıyla birlikte aynı hedeflere ulaştırmak için çalışıyoruz. Bu yeni mücadele sürecinde en büyük desteği ve katkıyı yine Gaziantep’ten bekliyoruz.”

Bu başarının gerisindeki asıl kahramanların, Gaziantep’in iş insanları, işçileri, onlara her türlü desteği veren siyasetçileri ve mahalli yöneticileri olduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Her iş gibi, kalkınmanın temel şartlarından biri de eğitimli, yetişmiş, kabiliyetli iş gücüdür. Bugün burada, şehrimize kazandırdıkları okullar ve eğitim tesisleriyle yetişmiş iş gücümüzün gelişmesine katkıda bulunacak iş insanlarımızla birlikteyiz. Bu iş insanlarımıza, ülkemize, şehrimize, milletimize kazandıracakları okullar ve eğitim tesisleri için şimdiden teşekkür ediyorum. Rabbim işinize, gücünüze, kazancınıza bereket versin. Böylece, ülkemize ve şehrimize daha çok hayır-hasenat yapabilesiniz” dedi. 

Eskilerin, “Bağış, yağış gibidir” sözlerini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti: “Kültürümüzde emekle ve üretimle özdeşleştirilen bereket; ihsanla, iyilikle, cömertlikle, kanaatle, infakla yan yana kabul edilir. Biliyorsunuz, bizim medeniyetimizde, Allah rızası için insanlara hayırlı hizmetlerde bulunanlara ‘mübarek’ denir. Sizlerin de, yaptığınız güzel işler ve hizmetlerle, inşallah mallarınızın ve ömrünüzün bereketini çoğaltan mübarekler olduğunuza inanıyorum.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hazreti Mevlana, ‘Adalet bir şeyi yerli yerine koymak, zulüm ise bir şeyi olmaması gereken yere koymaktır’ diyor. Gerçekten de para, mal, güç yerli yerine konduğunda orada adalet olur, orada huzur olur, orada güven olur, orada güzellik olur. Buna karşılık aynı imkânlar yanlış ellere geçtiğinde orada zulüm olur, orada huzursuzluk olur, orada çirkinlikler alır başını gider. Medeniyetimizin ve kültürümüzün paylaşmaya verdiği önemin sebebi, işte bu dengeyi sağlamaktır. Sadece ‘Komşusu açken tok yatan bizden değildir’ emrini tüm dünyaya hâkim kılabilsek emin olun şu yerküre üzerinde tek bir mağdur kalmaz, tek bir mazlum bulunmaz” değerlendirmesinde bulundu.

İnsan, varlıkların en şereflisi olma ile hayvandan daha aşağı bir konuma düşme tercihini yapabilme iradesiyle yaratılmış bir canlıdır” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Rabbimiz ise bize Kur’an-ı Kerim’de defalarca ‘akletmemizi’ emrediyor, tavsiye ediyor, hatırlatıyor. Dünyadaki tüm önemli düşünürler de insanın en önemli vasfı olarak, doğruyu yanlıştan, iyiyi kötüden ayırt edebilme ve daha önemlisi buna göre tercihte bulunabilme iradesine sahip olmasını gösterirler. Yaratıcısına olan sorumluluklarını bilerek çalışan insanın üretmesi, topluma ve bireylere fayda sağlayacak işler yapması, kendini yüceltmesidir. Buna karşılık sadece ve sadece nefsi için çalışmak, biriktirmek, hele hele bunu toplumu ve bireyleri sömürerek, yani zulmederek yapmak Allah muhafaza, bizi çok tehlikeli yerlere sürükler. İşte bunun için bugünkü törenimizin eğitim alanındaki hayırlara hasredilmiş olmasını ayrıca önemli ve isabetli görüyorum” dedi.

03 Ara 2021 - 21:24 - Gündem

Son bir ayda gaziantepgunes.com sitesinde 270.936 gösterim gerçekleşti.göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Güneş Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Güneş Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Gaziantep Güneş Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gaziantep Güneş Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.


Gaziantep Markaları

Gaziantep Güneş Gazetesi, Gaziantep ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (342) 230 36 36
Reklam bilgi