“ÖĞRETMENLİK FEDAKARLIK İSTER”

Mustafa Kemal Atatürk’ün Millet Mektepleri’nde Başöğretmenliği kabul edişinin yıl dönümü olan 24 Kasım tarihinde kutlanan Öğretmenler Günü, bu yıl da Gaziantep’te bürokratlar tarafından kutlandı. Başta Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ve Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Ay tarafından yayımlanan mesajlarla güne anlam katıldı.

Büyütmek için resme tıklayın

Mustafa Kemal Atatürk’ün Millet Mektepleri’nde Başöğretmenliği kabul edişinin yıl dönümü olan 24 Kasım tarihinde kutlanan Öğretmenler Günü, bu yıl da Gaziantep’te bürokratlar tarafından kutlandı. Başta Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ve  Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Ay tarafından yayımlanan mesajlarla güne anlam katıldı. 

GÜL, ÖĞRETMENLİK MEŞAKKATLİDİR, ZAHMETLİDİRR 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e 24 Kasım 1928 tarihinde Millet Mektepleri Başöğretmenliği unvanının verilişinden bu yana bu anlamlı günü “Öğretmenler Günü” olarak kutluyoruz. 

Büyük Önder Atatürk, “Milletleri kurtaranlar; yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden yoksun bir millet; henüz millet adını almak kabiliyetini kazanmamıştır.” diyerek öğretmenlik mesleğinin önemini oraya koymuştur. 

Öğretmen, gönül insanıdır. Öğretmenlik; sabır, emek ve fedakarlık ister. Meşakkatlidir, zahmetlidir, zordur. Ama meyvesi, hiçbir şeyle kıyaslanmayacak kadar değerlidir. Ortaya çıkardıkları sanat eseri; gelecektir, umuttur, Vatan, bayrak ve millet sevgisidir. 

Kıymetli öğretmenlerimiz; 

Bu Vatanın bütün çiçekleri sizlerin eseri olmakla birlikte, aklı hür, vicdanı hür çocuklarımızın ve gençlerimizin yetişmesinde sizlerin emekleri yadsınamaz. Bundan dolayı özgür düşünebilen, bağımsız karar verebilen, yeniliklere açık, özgüven sahibi, ülkesine ve milletine bağlı, çok okuyan ve sorgulayan bireylerin yetişmeleri sizlerin sayesinde olacaktır. Bizlerden geleceği devralacak yavrularımızı sevgiyle, toplumsal ahlak ve bilimsel bakış açısıyla yetiştireceğinize gönülden inanıyorum. 

Bu minvalde, Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, görevleri başında şehit olan ve aramızdan ayrılan öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle tüm öğretmenlerimizin Günü’nü kutluyorum. 

ÖĞRETMENLERİMİZE BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR” 

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Şahin mesajında, öğretmenin sadece öğreten, bilgiyi nakleden insan olmadığını; bilgi, tecrübe ve irfanla çocuklarımızı, gençlerimizi geleceğe hazırlayan kutsal bir mesleğin mensubu olduğunu vurguladı. Kutsal olduğu kadar mesuliyeti de yüksek bir mesleği icra eden; sevgi ve fedakârlık timsali olan öğretmenlerimizin, gerçekleştirdikleri eğitim öğretim faaliyetiyle adeta istikbalimizi de şekillendirdiklerini ifade eden Şahin mesajına şöyle devam etti: “Bizler ‘beşikten mezara kadar ilim tahsil etmeyi’ emreden, kalemin kılıçtan üstün olduğu bir medeniyetin mensupları olarak, tarih boyunca olduğu gibi bugün de öğretmenlerimize büyük değer veriyoruz. Öğretmenler, eğitim öğretim sistemimizin temel yapı taşları, istikbalimizin de mimarlarıdır.  İlim ve bilgide üstünlüğünü kaybeden bir milletin, kendini geliştirmesi ve refah seviyesini yükseltmesi imkansızdır. Gençlerimizin her açıdan iyi yetiştirilmeleri, tarihlerini iyi öğrenmeleri, medeniyet değerlerini özümsemeleri, sorumluluk sahibi olmaları için milletimizin istikbalinde öğretmenlerimize büyük görev düşüyor. Geleceğin huzurlu, güvenli ve büyük Türkiye’sinin inşasında rol alacak gençlerimiz ve çocuklarımız öğretmenlerimizin ellerinde şekillenecektir. Bu memleketi, milleti ve millî iradeyi sahiplenecek gençlerle geleceğimiz her zamankinden daha aydınlık olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle, Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere ebediyete intikal etmiş olan tüm öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Çağdaşlaşma yolunda Cumhuriyetimizin ihtiyacı olan ‘fikri hür’, ‘vicdanı hür’, ‘irfanı hür’ nesilleri yetiştiren tüm öğretmenlerimize geleceğimize kattığı değer için yürekten teşekkür ediyorum.”  

FADILOĞLU, ÖĞRETMENLERİMİZ EVDEKİ VELİLERİMİZDİR 

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Sabriye Küncülü Anaokulu Öğretmeni olan engelli Sibel Coşkun’u evinde ziyaret ederek, Öğretmenler Günü’nü kutladı.
Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, 23 Nisan Mahallesi’nde ikamet eden Sabriye Küncülü Anaokulu Öğretmeni MS hastası (yürüme engelli) Sibel Coşkun’u evinde ziyaret etti. Coşkun’un Öğretmenler Günü’nü kutlayan Başkan Rıdvan Fadıloğlu, Coşkun’a fincan takımı hediye etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Anaokulu Öğretmeni Sibel Coşkun, Fadıloğlu’na ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. Uzun bir sohbetin ardından ziyaret sonunda hatıra fotoğrafı çektirildi.
“Tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü yürekten kutluyorum”
Öğretmen Sibel Coşkun’un şahsından tüm öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü kutlayan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Sibel Coşkun Hanımefendi’nin şahsında tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum. Tabi öncelikle en büyük öğretmenlerimiz evdeki velilerimizdir. Ama ondan sonra hayatımızı yönlendiren en önemli unsur öğretmenlerimizdir. Sibel hocamız da sağ olsun şu ana kadar göstermiş olduğu duyarlılıkla çocuklarımızın hayatına mutlak suretle her kademede dokundu. Rabbim, kendisine acil şifalar versin, bir an önce sağlığına kavuşmasını temenni ediyorum ve çocuklarımızla daha da yakından ilgilensin inşallah. Bizim burada ayrımız gayrımız yok, kardeşlik hukuku içerisinde hocamızın rahatsızlığını kendi ailemizden birinin rahatsızlığı olarak görüyoruz. Onun başarısını, ailemizin başarısından birisi olarak görüyoruz. Tekrar, tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü yürekten kutluyorum” şeklinde konuştu.
“Ziyaret beni çok mutlu etti”
Ziyaretin kendisini mutlu ettiğini belirten Anaokulu Öğretmeni Sibel Coşkun, “Başkanımızın bugünkü ziyaretinden dolayı çok memnun oldum, gurur duydum, çok mutlu etti beni. Başkanımıza bu nazik ziyaretlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
“Çok mutlu olduk, gurur duyduk, onur duyduk”
Sibel Coşkun’un eşi Murat Coşkun ise, “Başkanımızın, böylesine anlamlı bir günde ziyaret etmesi bizi mutlu etti. 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle eşime bu nazik ziyaretinden dolayı Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Çok mutlu olduk, gurur duyduk, onur duyduk” açıklamasında bulundu

ÖĞRETMENLERİMİZİN HAKKINI ASLA ÖDEYEMEYİZ” 

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Ay, toplumun bilinçlenmesinde, eğitim-öğretimde ve yeni nesillerin yarınlara hazırlanmasında en önemli görevin öğretmenlere düştüğünü belirterek, bu kutsal mesleği yapanların hakkının hiçbir şekilde ödenemeyeceğini söyledi. 

İbrahim Ay, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e “başöğretmen” unvanının verildiği ve tüm öğretmenlere armağan edilen 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda, başta Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerin bu anlamlı gününü kutladı. 

İbrahim Ay, öğretmenliğin bir meslek olmanın ötesinde kutsal bir görev olduğuna dikkat çekerek, “Bu zorlu mesleği seçen öğretmenlerimiz, aydınlık geleceğimizi inşa etmek için gece gündüz demeden çalışmakta, çocuklarımızı gelecek nesillere hazırlamak için her türlü fedakarlığı göstermektedir. Bu sebeple, öğretmenlerimiz sadece bugün değil, hayatlarının her döneminde saygı ve sevgiyi fazlasıyla hak etmektedir. Bu duygu düşüncelerle, bu ulvi mesleği yapan öğretmenlerimizin önünde saygıyla eğiliyor, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kez daha tebrik ediyorum” dedi. 

 

 

 

 

23 Kas 2021 - 22:44 Gaziantep/ Şehitkamil- Gündem

Son bir ayda gaziantepgunes.com sitesinde 153.845 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Güneş Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Güneş Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Gaziantep Güneş Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gaziantep Güneş Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.Gaziantep Markaları

Gaziantep Güneş Gazetesi, Gaziantep ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (342) 230 36 36
Reklam bilgi