Eğitim aşığı Ateşsönmez'in adı okulda yaşayacak!

Hayırsever ve başarılı iş insanı Mesut Ateşsönmez geçirdiği kalp krizi nedeniyle bir yıl önce aramızdan ayrılmıştı. Ateşsönmez ailesi tarafından yaptırılan Mesut Ateşsönmez İlk ve Ortaokulu dün düzenlenen törenle açıldı. Açılış gününün merhum Mesut Ateşsönmez'in doğum gününe denk gelmesi törende duygu dolu anların yaşanmasına neden oldu.

Büyütmek için resme tıklayın

Hayırsever ve başarılı iş insanı Mesut Ateşsönmez geçirdiği kalp krizi nedeniyle bir yıl önce aramızdan ayrılmıştı. Ateşsönmez ailesi  tarafından yaptırılan Mesut Ateşsönmez İlk ve Ortaokulu dün düzenlenen törenle açıldı.  Açılış gününün merhum Mesut Ateşsönmez'in doğum gününe denk gelmesi törende duygu dolu anların yaşanmasına neden oldu.

AÇILIŞ TÖRENİ YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

Beylerbeyi Mahallesinde hayırsever Raif Ateşsönmez ve ailesi tarafından yaptırılan Mesut Ateşsönmez İlk ve Ortaokulu’nun açılış törenine Gaziantep Valisi Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, İl Sağlık Müdürü Ümit Mutlu Tiryaki, Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Ay, Ateşsönmez Ailesi mensupları, sanayici ve iş insanları, kent protokolü, okul idarecileri ve öğretmenler ve katıldı.

32 DERSLİK, 58 PERSONEL, 1352 ÖĞRENCİ

İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başlayan açılış töreninde ilk konuşmayı İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe gerçekleştirdi. Gaziantep’te 42 tane devam eden okul inşaatı bulunduğunu ve her hafta bir okulun açılışını gerçekleştirdiklerini söyleyen Yasin Tepe “2021 yılında 155 tane okul yatırım planına alındı. İlave olarak 138 tane anaokulu tahsisi yapıldı. Bunlar devlet imkanları ile yapılanlar. Bir de sayın valimizin öncülüğünde gerçekleştirilen ‘100. Yılda 100 Hayırsever 100 Eser’ projesi de ayrıca devam ediyor. Bu proje kapsamında hayırsever Ateşsönmez Ailesi tarafından evlatları adına yaptırılan Mesut Ateşsönmez İlk ve Ortaokulu’nu bugün açıyoruz. 58 personel ile 1352 öğrenciye hizmet veren 32 derslikli bu okulumuz şehrimize hayırlı olsun. Projeye katkı sunan başta hayırsever Ateşsönmez Ailesine, Sayın Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Şehitkamil Belediye Başkanımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

ENGİN ATEŞSÖNMEZ: “BUGÜN MESUT’UN DOĞUM GÜNÜ”

Açılış töreninde hayırsever Ateşsönmez Ailesi adına Engin Ateşsönmez konuştu. Çok duygu dolu bir gün yaşadıklarını ifade eden Engin Ateşsönmez, “Bir yıl önce ailemizin göz bebeği, kardeşimiz, evladımız, canımız Mesut’u ebediyete uğurladık. Mesut efendi kişiliği ve yardımseverliği ile mümtaz bir insandı. Genç yaşta, beklenmedik bir şekilde aramızdan ayrılışı bizleri kedere boğdu. İnançlı insanlar olarak takdiri İlahiye boyun eğmek ve aziz kardeşimizin hatırasını yaşatmak için böyle bir eseri yaptırmak bizim boynumuzun borcuydu. Onun hatırasına da böyle güzel bir eser yakışırdı. Merhum kardeşimiz yaşasaydı bugün 37’nci Yaş gününü kutlayacaktık. Bugün onun doğum günü. Bu açılışın onun doğum gününe denk gelmesi Mesut’un hatırasına verilebilecek en güzel doğum günü hediyesi olmuştur. Başta annem ve babam olmak üzere, bütün ailemiz, sevgili kardeşim Mesut’un adını taşıyan bu eğitim kurumunda yetişecek hayırlı ve hepsi birbirinden değerli vatan evlatlarının varlığından teselli bulacaktır. Mesut Ateşsönmez isminin bilim, sanat ve eğitimle birlikte anılması bizleri ve Mesut’un hatırasını onurlandıracaktır. Bu eserin oluşmasında destekleri bulunan valimiz, belediye başkanlarımız, kaymakamımız ve milli eğitim camiamız başta olmak üzere, herkese teşekkür ediyor ve hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

ŞAHİN: “ATEŞSÖNMEZ AİLESİ İLE ÇOK SAYIDA HAYIRLI İŞE İMZA ATTIK”

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Ateşsönmez Ailesi’ni uzun yıllardır tanıdığını ve birlikte pek çok hayırlı çalışmaya imza attıklarını ifade ederek “Yeni gelişim alanı olan özel bir bölgedeyiz. Beylerbeyi mahallesi. Bu bölgeyi, çocuk ve genç dostu yapmak için Rıdvan başkanımla beraber yoğun çalışmalarımız oldu. Şehirleri kaleler korur, kaleleri ise bilgi fidanları inşa eder. Bu güzel binada çok güzel bir isim var. Mesut kardeşimizin ismi. Biraz önce Engin kardeşimizin ifade ettiği duyguların aynısını bizler de hissediyoruz. Mesut kardeşimiz ailesine, milletine, çevresine hayırlı çok güzel bir insandı. Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun. Bugün onun kısa yaşamını taçlandırıyoruz. Mesut da ailesi gibi bu şehre aş, iş ve hayırlar kazandıran bir kardeşimizdi. Bizim birlikte iş yapma, sosyal çalışmalarda bulunma, şehri ve çevreyi geliştirme modelimizi benimseyen bir kardeşimizdi. Ailesi de onun için bu güzel eseri yaptırdı. İşte Gaziantep modeli budur. İş adamımız bir taraftan bu memlekete aş ve iş üretiyor bir taraftan da böyle hayır işleri yapıyor. Ateşsönmez ailesine bu duyarlılıklarından ötürü sonsuz teşekkürler ediyorum. Bizler de belediye olarak, eğitim ordumuzun emrindeyiz. Biriz, beraberiz. İnsanlar hatırlandıkları sürece ölmemişlerdir. Bugün bu söz Mesut kardeşimiz için gerçekleşti. İsmi bu tabelada durduğu sürece yaşayacak. Hatırlanacak.” cümlelerini kurdu.

“MADALYONLARI CUMHURBAŞKANI VERECEK”

Başkan Şahin konuşmasının sonunda bir de güzel haber verdi. ‘100. Yılda 100 Hayırsever 100 Eser’ isimli kampanyaya destek veren aileler için darphanede özel olarak bastırılan hatıra ve teşekkür madalyonları, 3 Aralık 2021 tarihinde, İstanbul Haliç’te, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılacağı çok özel bir törenle hak sahiplerine takdim edilecek. Bu toplantıda Gaziantep Modeli, Cumhurbaşkanı tarafından bütün Türkiye’ye örnek bir model olarak gösterilecek.

VALİ GÜL: “ALLAH EKSİKLİĞİNİZİ VERMESİN”

Gaziantep’in birlikte iş yapma kültürüne vakıf bir şehir olduğunu vurgulayan Vali Davut Gül, “Öncelikle merhum Mesut kardeşime Allah'tan rahmet diliyorum. Kalanlara sağlık ve sıhhat diliyorum. Gaziantep, çalışanı ve üreteniyle aynı yöne kürek çeken bir şehir. Hepsi birbirinden kıymetli Ateşsönmez ailemiz gibi pek çok insanımız var. Allah eksikliğinizi vermesin. Gaziantep’te bin yıl önce yerleşenlerde 10 yıl önce yerleşenlerde aynı hassasiyeti gösteriyor. Kazandıklarıyla hayır işleri yapıyorlar. Allah sayılarını arttırsın. Belediye başkanımızın da dediği gibi, bu hayırseverlerimize madalyonlarını, İstanbul’da Cumhurbaşkanımızın tensipleri ile vereceğiz. Bu çok kıymetli. Sizlerin torunları yıllar sonra bu madalyonlara bakarak sizlerin yaptığı işlerin ne kadar değerli olduğunu görecekler. Yaptığınız hayırların dönemin idarecileri tarafından nasıl takdir edildiğini görecekler. Devletin ve hayırseverlerin bir araya gelerek neler yapabildiğini görecekler. Ben Ateşsönmez ailesine ve desteği geçen herkese bir kez daha teşekkür ediyorum” sözlerini kullandı.

YOĞUN BAKIM ÜNİTESİ İÇİN TEŞEKKÜR BERATI

Ateşsönmez Ailesi daha önce de yaptığı pek çok hayır işi ile tanınan bir aile. Son olarak pandemi döneminde büyük eksikliği hissedilen yoğun bakım üniteleri konusunda da şehre büyük katkılar sunmuş ve 25 Aralık Devlet Hastanesi’ne 7 yataklı bir yoğun bakım ünitesi yaptırarak armağan etmişlerdi. Mesut Ateşsönmez İlk ve Ortaokulu’nun açılış törenine katılan İl Sağlık Müdürü Ümit Mutlu Tiryaki bu nedenle hazırladıkları bir teşekkür beratını ailenin büyüğü Raif Ateşsönmez’e, Vali Gül ve Başkan Şahin ile birlikte takdim etti.

OKUL ÇOK BEĞENİLDİ

Konuşmaların ardından Gaziantep Müftüsü tarafından edilen dua eşliğinde açılış kurdelesi kesildi. Protokol ve konuklar okulun bütün birimlerini gezerek, eğitim gören öğrencilerle sohbet ettiler ve okul yönetiminden bilgi aldılar. Mesut Ateşsönmez İlk ve Ortaokulu katılımcıların büyük beğenisini kazandı.

MESUT ATEŞSÖNMEZ KİMDİR?

22 Kasım 1984 yılında Diyarbakır’da doğdu. Ailesi ile birlikte Gaziantep’e yerleşti. 1993 yılında babası Raif Ateşsönmez tarafından kurulan gıda, kimya ve meşrubat sektörlerinde faaliyet gösteren Ateşsönmez Şirketler Grubu’nda Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yaptı. Oxford Üniversitesi’nde yabancı dil, Yaşar Üniversitesi’nde Para ve Sermaye bölümlerinde eğitim gördü. Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümünü de başarıyla bitirdi. Sabun üretiminin lider ülkelerinden birisi olan İtalya’ya kendi ürettiği ‘Sabun Üretim Hattı’nı satma başarısını gösterdi. Ayrıca dünyada kullanılan en gelişmiş sabun üretim teknolojisini üreterek kendi şirketinde kullandı. Başarılı, dürüst ve hayırsever kişiliği ile bilinen Mesut Ateşsönmez, 17 Kasım 2020 tarihinde geçirdiği kalp krizi ile genç yaşta aramızdan ayrıldı.

22 Kas 2021 - 23:03 Gaziantep/ Şehitkamil- Gündem

Son bir ayda gaziantepgunes.com sitesinde 276.005 gösterim gerçekleşti.göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Güneş Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Güneş Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Gaziantep Güneş Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gaziantep Güneş Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.


Gaziantep Markaları

Gaziantep Güneş Gazetesi, Gaziantep ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (342) 230 36 36
Reklam bilgi