GAZİANTEP’E GEREKLİ OLANI SÖKER ALIRIZ

AK Parti Gaziantep Milletvekili ve Ekonomi İşleri Başkan Yrd. Nejat Koçer, Ay Medya Grup’u ziyaret ederek Gazetemiz İmtiyaz Sahibi ve Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Ay ile Gaziantep ve gündem üzerine görüş alışverişinde bulundu. Ziyarette Koçer’e Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Berk ile Ak Parti Gaziantep İl Yönetim Kurulu üyeleri Bayram Kemal Kılıç, Ertuğrul Teymur ve Cihan Çelenk eşlik etti.

Büyütmek için resme tıklayın

AK Parti Gaziantep Milletvekili ve Ekonomi İşleri Başkan Yrd. Nejat Koçer, Ay Medya Grup’u ziyaret ederek Gazetemiz İmtiyaz Sahibi ve Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Ay ile Gaziantep ve gündem üzerine görüş alışverişinde bulundu. Ziyarette Koçer’e Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Berk ile Ak Parti Gaziantep İl Yönetim Kurulu üyeleri Bayram Kemal Kılıç, Ertuğrul Teymur ve Cihan Çelenk eşlik etti.

ÖNCE SAĞLIK VE AŞI

Partide bulunduğu görev ve Sanayi Odası tecrübesi nedeniyle Koçer’e sorularımız ağırlıklı olarak ekonomi üzerine oldu. Ancak Koçer “Önce sağlık ve sağlığımızı emanet ettiğimiz o güzel insanlar” dedi. Pandemi döneminde canlarını dişlerine takarak ve hayatlarını tehlikeye atarak görev yapan sağlık çalışanlarımıza teşekkür ettikten sonra “Sağlık çalışanlarımız bizleri korumak ve yaşatmak için kendilerini riske attı. Görev bilinciyle hareket etti. Şimdi bizim bir görevimiz var. Aşı olmak. Aşı olmak hem bu güzel insanların çabalarının boşa gitmesini engeller hem de hepimizin sağlık ve yaşamını korur. Bu yüzden ilk mesajım, mutlaka ama mutlaka aşı olun. Sağlık Bakanlığımız başta olmak üzere hükümet olarak aşı temini ve vatandaşa ulaştırılması konusunda çok başarılı çalışmalar yaptık. Halkımızdan isteğimiz ve beklentimiz salgın ile mücadelede bize destek olarak aşılarını yaptırmaları ve kendilerini korumaları.” şeklinde konuştu.

ALGILAR VE YALANLAR DEĞİL DOĞRULAR VE FİKİRLER YARIŞSIN

“Biz Ak Parti olarak göreve geldiğimiz ilk günden beri halkın içindeyiz” diyen Nejat Koçer sahada yaptıklarını ve yaşadıklarını anlatırken “Meclis ve parti çalışmalarından arta kalan tüm zamanımızı sahada geçiriyoruz. Vatandaşla, esnafla, sanayicimizle her zaman iç içeyiz. Sahada olmayı da seviyoruz. İlk iktidar günlerimizden bu yana halkımızda müthiş bir bilinçlenme var. Kimin kim olduğunu, ne yapıp ne yapmayacağını ve neyi kimden isteyeceğini çok iyi biliyor. Bizim yalan siyaseti yapmadığımızı da biliyor. Bizim düşünce ve projelerimizle yarıştığımızı, yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı çok iyi biliyor. Halk içinden geldiğimiz ve her zaman içinde olmaya devam ettiğimiz için biliyoruz ki halka yalan söylenmez. Yalanla siyaset yapılmaz. Algılarla yapılan siyaset halkta karşılık bulmaz. Bunu anlamayanlar yıllardır aynı yerde sayıyor. Oyları yüzde 25’in üzerine çıkamıyor. Çünkü doğru tektir. Biz hizmetlerimizle, açılışlarımızla, yaptıklarımızla ve yapacaklarımızla yarışıyoruz. Fikirlerimizle yarışıyoruz. Bizim sahada olmamızı seçim hazırlığı olarak görenler var. Ama yanılıyorlar. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi seçim 2023’te. Ama biz her seçimin ertesi gününden başlayarak hep yarın seçim varmış gibi çalıştık. Sahaya dün çıkmadık. Hep sahadaydık. Pandemi döneminde bile sahadaydık.” sözlerini kullandı.

PANDEMİDE BOŞ DURMADIK GAZİANTEP’E 1,6 MİLYAR KAYNAK AKTARDIK

Son iki yıldır tüm dünyayı etkileyen pandemi sürecini değerlendiren Koçer şu ifadeleri kullandı:

“Pandemide sorumluluğumuz ağırdı. Dünya ve ülke sağlık için kapanırken biz iktidar olarak hep açık kaldık. Bütün ülkenin ve vatandaşların sorumluluğu üzerimizdeydi. Bu iki senede pek çok dünya ülkesi gibi davranmadık. Hem pandemi sürecini yönettik hem de ülkemizi sonrasına hazırladık. Bu süreçte hibe, yardım ve destek açısından önde gelen ülkeler arasında yer aldık. Ülke genelinde yaptıklarımızı anlatmaya zamanımız yetmez. Ancak Gaziantep özelinden bahsedersek, şehrimize bu süreçte tam 1,6 Milyar TL kaynak aktardık. Sosyal Koruma Kalkanı kapsamında, Gaziantep’te yapılan Kısa Çalışma Ödeneği, Nakdi Ücret Desteği ve İşsizlik Ödeneği ödemeleri Haziran ayı itibarıyla 819 milyon 743 bin 530 TL’ye ulaştı. Bu destekler, ekonomik aktivitenin devamı sağlayarak, dünyanın salgınla mücadele ettiği zor bir dönemde hem şehrimizin hem ülkemizin ayakta durmasına ve üretimin, istihdamın, ihracatın korunmasına katkı sağladı. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımız, sosyal desteklerle  koruma altına alındı. Bu süreçte Gaziantep’e aktardığımız kaynakların bazılarını başlıklar halinde verecek olursak;

91 bin 294 kişiye yapılan kısa çalışma ödeneği 429 milyon 066 bin 600 TL

60 bin 480 kişiye yapılan nakdi ücret desteği  242 milyon 579 bin 838 TL

32 bin 552 kişiye işsizlik ödeneği 148 milyon 097 bin 092 TL

18 bin 313 kişiye gelir kaybı desteği 72 milyon 759 bin TL

2 bin 463 kişiye kira desteği 5 milyon 486 bin 691 TL

21 bin 667 esnafımız 3 bin TL hibe

3 bin 237 esnafımız 5 bin TL hibe desteğinden yararlandı.

Ayrıca Aylık 1.000 TL olarak sağlanan gelir kaybı (hibe) desteği ile aylık 750 TL olarak sağlanan kira desteğinden Gaziantep’te faaliyet gösteren esnaf ve sanatkârlarımız ile gerçek kişi tacirlerimiz de faydalandılar.

Dünyanın karşı karşıya kaldığı en büyük krizlerden birisi olan koronavirüs salgınına karşı ülkemiz son derece başarılı bir sınav vermiştir. Devletimiz bu süreçte gerekli tüm tedbirleri almış, verdiği destekler ile milletimizin yanında yer almıştır. Bu süreçte vatandaşlarımıza destek olmak amacıyla tarihin en önemli yapılandırmaları hazırlanmıştır. Bu yasalar hazırlanırken tüm tarafların görüş ve beklentileri alınarak çalışılmış ve bu beklentiler çok yüksek oranda karşılanmıştır”

İNOVASYON VE MARKA ŞEHİR KAVRAMI

 “Gaziantep bundan 20 yıl kadar önce İnovasyon ve Marka Şehir kavramını ilk olarak sizden duydu. Bu iki kavrama çok emek verdiniz. Şimdi baktığınızda bu emeklerin başa gidip gitmediği konusunu nasıl yorumlarsınız?” sorumuza gülümseyerek yanıt veren Koçer,

“Yaptığımız en doğru çalışmalar bunlardı. Marka Şehir kavramı bizden sonra bütün Türkiye’de kullanılan bir terim oldu. Biz bu terimin altını doldurduk. 2 bin’li yılların başlarından bugüne Gaziantep’teki marka sayısına bakarsanız ne denli doğru bir çalışma yaptığımızı görürsünüz. Keza İnovasyon kavramının altını en iyi dolduran şehir Gaziantep’tir. Pandemi döneminde bütün ülkenin ve hatta Dünya’nın makarna ihtiyacını karşılamaya talip olan bir Gaziantep… Yine bütün ülkenin maske ve tıbbi kumaş ihtiyacına talip olup üstüne çok önemli ihracatlar gerçekleştiren bir Gaziantep… Bugün her firmasının elinde birden fazla marka tescili, birden fazla ürün tescili bulunan Gaziantep… Pazarda kendi ürününü bana uzatıp ‘İnovasyon bu vekilim’ diyen bir Gaziantep… Ve kısa sürede her listede basamaklar atlayıp ülke ekonomisine damga vuran bir Gaziantep… Bunlar hep o dönemlerde marka ve inovasyon diyerek attığımız temellerin üzerine inşa edildi.” dedi.

PARA SIKINTISI YOK

Ekonomi yönetiminde önemli bir yere sahip olan Ekonomi İşleri Başkan Yrd. Nejat Koçer’e ülkenin ekonomik durumunu da sorduk. Koçer’in cevabı ise,

“Sorun yok. Pandemi sürecinde sonrasını düşünerek çalıştık. Bugün normalleşmeye başlayan Dünya’da en hızlı toparlanan ülkeyiz. İhracatımız arttı. Üretimimiz artı. Artıyor. Turizm çok iyi durumda. Birilerinin iddia ettiği gibi ülke olarak sıkıntıda değiliz. Ekonomimiz iyi durumda. Daha iyisi olsun diye çalışıyoruz. Kaynakları olan ve 20 yıldır bu kaynakların çok doğru kullanıldığı bir ülkedeyiz. Bu bilinçle çalışmaya devam edeceğiz.” şeklinde oldu.

GAZİANTEP’E GEREKLİ OLANI SÖKER ALIRIZ

Son günlerde Gaziantep gündemine yerleşen “Bazı konularda Gaziantep’in ‘Bölge’ olmaması ve bu durumun hem kaynak aktarılması hem de hizmet aksamasına yol açtığı” tartışmaları konusunda konuşan Koçer “Bu uzun süredir gündemimizde olan ve üzerinde çalıştığımız bir konu. Biz Gaziantep olarak istediğimizi ve hakkımızı almak konusunda çalışıyoruz. Gaziantep’e gerekli olan her ne varsa söker alırız. Bu sorunların kısa sürede çözüleceğine inanıyorum.” dedi.

27 Tem 2021 - 22:29 Gaziantep/ Şahinbey- Magazin

Son bir ayda gaziantepgunes.com sitesinde 183.506 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Güneş Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Güneş Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Gaziantep Güneş Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gaziantep Güneş Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.Gaziantep Markaları

Gaziantep Güneş Gazetesi, Gaziantep ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (342) 230 36 36
Reklam bilgi