82 yıllık büyük hasret

Bugün 10 Kasım. Vefatının 82'nci yıldönümünde Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü anıyoruz. Ulu Önder Atatürk, aklımız ve benliğimizde 82 yıldır hergün yeniden doğuyor. Bugün saat 09.05’te hayat bir kez daha duracak.

Bugün 10 Kasım. Vefatının 82'nci yıldönümünde Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü anıyoruz. Ulu Önder Atatürk, aklımız ve benliğimizde 82 yıldır hergün yeniden doğuyor. Bugün saat 09.05’te hayat bir kez daha duracak.

Gaziantep'te siyaset, iş dünyası ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 82. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

GÜL: “BÜYÜK ÖNDER ATATÜRK 20. YÜZYILA DAMGA VURMUŞTUR”

Vali Davut Gül, “Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete irtihalinin 82’inci yılında bir kez daha saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz.Türk tarihinde dönüm noktası teşkil eden büyük adımlara imza atmış, başardığı işlerle dünya tarihinde de derin izler bırakmış üstün yetenekli bir komutan, saygın bir devlet adamı olan Atatürk, milli mücadeledeki önderliği ve askeri dehasıyla sadece Türk Milletinin değil, esaret altında yaşayan bütün milletlerin gönlünde taht kurarak, tarihteki müstesna yerini almıştır. Türk Milleti'ne, hak ettiği onuru geri almasında yol gösteren liderliği ve devlet adamlığı ile 20. yüzyıla damgasını vuran Büyük Önder Atatürk, bugün de ileri görüşlülüğü ve söylevleriyle Türk Milleti'nin yolunu aydınlatmaya devam etmektedir. Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmak için istiklal mücadelesinde olduğu gibi istikbal mücadelesinde de canla başla çalışmak, bu bağlamda belirlenen ilke ve hedefleri idrak etmek, uygulamak ve daha da geliştirerek geleceğe taşımak, Atatürk'ü anmanın ve anlamanın en güzel yoludur. Kurtuluş Savaşı’nın şartları ile şu an içerisinde bulunduğumuz dönemin şartları aynı değildir, fakat yaşadığımız her dönem, milletimiz için bir bağımsızlık mücadelesidir ve bu mücadeleyi ancak o dönem Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının sergilediği azim ve kararlılıkla kazanabiliriz. Şartlar değişse de vazifemiz hep aynıdır. Yürek aynı yürek, yol aynı yol olmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, kahraman silah arkadaşlarını, canlarıyla bu toprakları bize vatan yapan aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.”

ŞAHİN: “İNANDIĞI YOLDAN ASLA DÖNMEDİ”

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin da istiklal mücadelemize önderlik eden, aziz milletimizin eşsiz fedakarlığıyla bu destansı mücadeleyi zafere ulaştıran Gazi Mustafa Kemal, üstün askeri yönetimi ve kararlı duruşuyla, başarılı bir komutan ve lider olarak dünya tarihinde saygın bir yer edindiğini vurgulayarak, şöyle devam etti: "Cumhuriyetimizin 97'nci yılını iftiharla kutlayan Türkiye, istikrar içinde güçlenmeye ve büyümeye devam ederken, ecdadımızın her dönemde önüne çıkan engelleri birlik ve beraberlik içinde aştığını, milli ve manevi değerlerini her şart altında yaşattığını, inandığı yoldan asla dönmediğini, istiklaline ve istikbaline canı pahasına sahip çıktığını da unutmamalıyız." açıklamasında bulundu.

UZER: “TÜM VARLIĞINI MİLLETİNE ADAMIŞ BİR DEVLET ADAMI”

AK Parti Gaziantep Milletvekili Ahmet Uzer, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 80’inci ölüm yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Uzer mesajında, “Cumhuriyetimizin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 82. yıldönümünde saygıyla anıyoruz. Mustafa Kemal Atatürk, vatanına ve milletine çok yüce duygularla bağlı büyük bir kahramandı. Mustafa Kemal, vatan müdafaasını her şeyin üzerinde tutan, maddi ve manevi tüm varlığını çok sevdiği milletine adamış bir devlet adamı ve komutandı. Türk milleti, tarihi boyunca Gazi Mustafa Kemal Atatürk gibi büyük kahramanlar sayesinde nice zorlukları aşarak bu günlere kadar gelmiştir. Bunun en son örneği, 15 Temmuz gecesidir. Türk milleti, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde bu ülkenin ve milletin huzuruna, istikrarına, istiklaline, meşru yönetimine, seçilmiş meclisine ve iradesine yönelen ihanet hareketini boşa çıkararak, kararlılığını ve kahramanlığını tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir" dedi.

ERDOĞAN: “TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ'NİN HÜRRİYET VE MEDENİYET YOLCULUĞU İLELEBET SÜRECEK”

AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan ise Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere istiklal ve istikbal mücadelesi veren tüm komutanların hafızalarda yaşacağını ifade ederek, tüm zorlu koşullara rağmen geleceğine ve iradesine sahip çıkan aziz milletin, bugün de tüm saldırıları bozguna uğratacak azim ve kararlılığa sahip olduğunu ve Selçuklu ve Osmanlı'nın varisi olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin hürriyet ve medeniyet yolculuğunun ilelebet süreceğini belirtti.

KOÇER: “ATATÜRK'ÜN EMANETİNE SAHİP ÇIKMA AZİM VE KARARLILIĞIMIZ TAMDIR”

AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, mesajında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, büyük bir komutan ve lider, modern ve müreffeh bir ülke inşa eden siyaset ve devlet adamı olduğunu belirtti. Vizyonu, kararlılığı ve cesaretiyle modern Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerini atan Atatürk'ün, "Yurtta barış, dünyada barış" ilkesiyle tüm dünyaya bugün ilham vermeye devam ettiğini ifade eden Koçer, "İşgal altındaki bir ülkeyi, çağdaş ve demokratik bir Cumhuriyete dönüştüren Atatürk'ün emanetine sahip çıkma azim ve kararlılığımız tamdır. Cumhuriyetimizin ilanının 100. yıl dönümüne yaklaştığımız bu dönemde, işaret ettiği 'muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma' hedefi doğrultusunda tüm gücümüzle çalışıyoruz." ifadelerini kullandı.

BAKBAK: “TÜRKİYE CUMHURİYETİ'Nİ, ATATÜRK'ÜN GÖSTERDİĞİ HEDEF OLAN MUASIR MEDENİYETLER SEVİYESİNİN ÜSTÜNE ÇIKARACAĞIZ”

AK Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak da cesareti ve kahramanlığı ile tarihe iz bırakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyete hep birlikte sahip çıkacaklarını ve Türkiye Cumhuriyeti'ni 100'üncü yıl olan 2023 hedeflerine ulaştıracaklarını ifade ederek, şunları kaydetti: "Atatürk'ün 'En büyük eserim dediği Türkiye Cumhuriyeti', Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde bugün dünyada söz sahibi olan, mazlumların umut bağladığı güçlü bir konumuna gelmiştir. Türkiye Cumhuriyeti'ni, Atatürk'ün gösterdiği hedef olan muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkaracağız."

KİRAZOĞLU: “ONUN 'EN BÜYÜK ESERİM' DEDİĞİ CUMHURİYETİMİZİ İLELEBET YAŞATACAĞIZ”

İstiklal Mücadelesi'ne önderlik eden, milletin eşsiz fedakarlığıyla bu destansı mücadeleyi zafere ulaştıran Gazi Mustafa Kemal'in, üstün askeri yönetimi, kararlı duruşuyla, başarılı bir komutan ve lider olarak dünya tarihinde saygın bir yer edindiğini vurgulayan AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Sait Kirazoğlu, mesajında şunları kaydetti: "Milletine duyduğu sonsuz güven ve inancıyla çıktığı zorlu yolda, milletimizi müşterek bir ideal etrafında birleştirmeyi başaran Gazi Mustafa Kemal, İstiklal Mücadelemizi Cumhuriyetimizin kuruluşuyla taçlandırmıştır. Gazi'nin mücadeleci ve kurucu vasıflarını gençlerimize ve çocuklarımıza iyi anlatmalı, onun 'en büyük eserim' dediği Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatmak ve daha ileriye taşımak için üzerimize düşen sorumlulukları hep birlikte yerine getirmeliyiz.”

YILMAZKAYA: “TÜM İNSANLIĞIN SAYGISINI KAZANAN BÜYÜK BİR LİDER”

CHP Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya ise Mustafa Kemal Atatürk'ün tüm insanlığın saygısını kazanan büyük bir lider olduğunu kaydederek, "Ölümsüz önderimizi sonsuzluğa uğurladığımız günün yıldönümünde, bıraktığı eserin büyüklüğünü daha iyi anlıyor, tarihe ve insanlığa mal olmuş kişiliğiyle övünç duyuyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

KAPLAN: “BARIŞÇI KİMLİĞE SAHİPTİ”

CHP Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan ise Mustafa Kemal Atatürk, barışçı kimliği, liderlik yeteneği ve üstün kişiliği ile yüzyıla yön veren en büyük devlet adamlarından biri olduğunu aktararak, "Atatürk'ü ölümsüzlüğe uğurladığımız 10 Kasım gününün ise yas tutmak için değil, ilke ve devrimlerine olan bağlılığımızı tazelemek için bir fırsat olarak görmeliyiz." dedi.

TAŞDOĞAN: “SONSUZA DEK SAYGIYLA ANMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Milliyetçi Hareket Partisi Gaziantep Milletvekili Ali Muhittin Taşdoğan'ın Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 82. yıl dönümü ve 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü nedeniyle yayımladığı mesajda, "Tarih, ölümleriyle yüreklerde ölümsüzleşen çok az insan yetiştirmiştir. Bu büyük insanlardan biri de hem milletimiz, hem de dünya ölçeğinden bakıldığında tartışmasız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür. Onun büyük şahsiyeti, erişilmez dehalara mahsus devlet adamlığı, askerî kabiliyeti tarihin altın saylarında yerini almıştır. Bütün maddi ve manevi imkânsızlıklarla boğuşarak elde edilen zafer, anamızın ak sütü gibi helaldir. Türk milleti kadını, erkeği ile Yüce Atatürk’ün yanında yer alıp “Ya istiklâl, ya ölüm!” nidalarıyla yeri ve göğü inletmiştir. Tarih tekerrür etmiş, vatan ecdadın mübarek kanıyla sulanmıştır. “Damarlarımızdaki asil kanda mevcut.” olan kudret ilk günkü gibi sapasağlamdır. Devletimizin kurucusu büyük önder Gazi Paşa’nın hayatını kısaca göz önünden geçirdiğimiz vakit hayret, ibret ve minnet duyguları içerisinde kalırız. Bizlere koca bir vatan hediye eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ölümünün yıl dönümünde hayır duaları edelim. Kendisi, silah ve dava arkadaşları kalbimizin en kutlu köşesinde her daim yerini almaya devam edecektir. Zira bir vatan nasıl sevilir, bizlere en ulvi halleriyle göstermişlerdir. Sonsuza dek saygıyla anmaya devam edeceğiz. Ölümünün seksen ikinci yıl dönümünde Büyük Atatürk’ü saygı, minnet ve rahmetle anıyorum. Ruhu şad olsun” ifadelerini kullandı.

ATAY: “ÖMRÜNÜ TÜRK MİLLETİNİN İSTİKLAL VE İSTİKBALİNE İNANÇLA ADAMIŞTIR”

Milliyetçi Hareket Partisi Gaziantep Milletvekili Sermet Atay, mesajında Atatürk'ün vefatının ardından geçen 82 yıllık zaman diliminde, Türk milletinin ona duyduğu hürmet ve bağlılığın hiç azalmadığına dikkati çeken Atay, şunları kaydetti: "Eserlerine ve mücadele ahlakına yönelik muhabbet ve sadakat hiç aşınmamıştır. Çünkü aziz Atatürk Türkiye'nin ortak kıvancı, Türk milletinin ortak değeri olarak sivrilmiştir. Her fani ölümü tadacak, her naçiz vücut günü saati geldiğinde toprakla buluşacaktır. Nitekim hayatın ve manevi nizamın şaşmaz gerçeği budur. Gazi Mustafa Kemal Atatürk bunu idrak ve ifade edip Türkiye Cumhuriyeti'nin payidar kalacağına vurgu yapmış, ömrünü Türk milletinin istiklal ve istikbaline inançla adamıştır." Atay Atatürk'ün mizacında korku, meşrebinde taviz ve teslimiyet olmadığını belirterek, şöyle devam etti: "Aziz Atatürk şerefli yaşamanın ve tam bağımsızlık onurunun somutlaşmış, ete kemiğe bürünmüş halidir. Mütareke yıllarında düşman işgalini asla kabullenmemiş, esaret ve erimeyi asla tasvip etmemiş, bu nedenle de Milli Mücadeleye liderlik yaparak milletin egemenliğine dayalı bir yönetim ve rejim modelini inşa ve ihya etmiştir. Türkiye Cumhuriyeti iman ve iradeyle tutuşan diriliş ve kurtuluş ateşinin hem müftehir mükafatı hem de muazzez neticesi olmuştur."

FADILOĞLU: “ADINI TARİHE ALTIN HARFLERLE YAZDIRMIŞTIR”

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 82. yıldönümü nedeniyle yayımladığı mesajda, "Cumhuriyetimizin kurucusu, dünya tarihine damga vuran bir lider olarak adını tarihe altın harflerle yazdıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, aramızdan ayrılışının 82. yılında rahmet ve minnetle anıyorum. Milletimize duyduğu sonsuz güven ve inançla başlattığı bağımsızlık mücadelesini zaferle sonuçlandırarak, tüm dünyaya milletimizin özgürlük ve bağımsızlığından asla taviz vermeyeceğini gösteren Gazi Mustafa Kemal Atatürk, tüm dünyanın takdirine mazhar olmuş bir liderdir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk; milletinden aldığı güçle emperyalist devletlere karşı var olma mücadelesinin hazırlayıcısı ve uygulayıcısı olarak tarihe geçmiş büyük bir devlet adamıdır. Milletimiz; Atatürk’ü ve en büyük eseri Cumhuriyet’i anlamak, Cumhuriyet’imizin ve demokrasinin değerlerini her şartta korumak, bu düşüncelerini özümsemek, açtığı yolda ilerleyerek, gösterdiği hedefe ulaşmak için çaba göstermeye devam edecektir. Bu; tarihten gelen bir sorumluluğumuz, gelecek nesillere karşı en büyük ödevimizdir. Atatürk, son nefesine kadar milletimizin her alanda yücelmesi için çaba göstermiştir. İleri görüşlülüğü, eserleri, barışçı kimliği, dünya gerçeklerini iyi bilmesi, insani değerlere verdiği önem ve evrensel düşünce yapısı, kendisini dünyanın saygın liderlerinden biri haline getirmiştir. Türkiye Cumhuriyeti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği dünyanın en güçlü devletleri arasına girme hedefi için hızlı adımlarla koşmaktadır. Bu düşüncelerle vefatının 82. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile vatanımız uğruna fedakarca şehit ve gazi olan tüm kahramanlarımızı bir kez daha rahmet ve minnetle yad ediyorum" ifadelerini kullandı.

KILIÇ: “ATATÜRK’ÜN BIRAKMIŞ OLDUĞU BU GÜÇLÜ MİRASIN YILMAZ BEKÇİLERİ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç ise mesajında Mustafa Kemal Atatürk’ün kurtuluş mücadelesinde Türk Milletinin pusulası olduğunun altını çizdi. Kılıç'ın mesajında, "Bugün bizler, Cumhuriyetimizin kuruluş ilkelerine, ideallerine sımsıkı bağlı kalarak, ülkemizi hak ettiği çağdaş seviyelere taşıma yolunda emin adımlarla ilerliyorsak bu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları sayesindedir. Türk milletinin, Anadolu topraklarından silinmek istenildiği bir dönemde yaktığı kurtuluş meşalesini zaferle taçlandıran Atatürk, millet iradesine dayalı çağdaş Türkiye Cumhuriyeti'ni kurarak, yepyeni bir devir açmıştır. Atatürk’ün genç nesillere emanet ettiği ve ‘En Büyük Eserim’ dediği Türkiye Cumhuriyeti’ni anlamak ve değerlerini her koşulda korumak, O’nun düşünceyi benimseyerek yaşamak, Türkiye’yi daha güçlü yarınlara taşımaktır. Her 10 Kasım atmosferinin ruhumuzda oluşturduğu mateme rağmen, taşıdığı anlam bakımından 10 Kasımlar Atatürk'ün fikirlerinin en iyi şekilde anlaşılarak tatbik edileceği günler olarak kalmalıdır. Bizler 'Birinci vazifen, Türk istiklalini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir' sözü ile hedefimizi çizen Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bırakmış olduğu bu güçlü mirasın yılmaz bekçileri olmaya devam edeceğiz. Gelecek nesillerin de aynı şuur, inanç ve kararlılıkla bayrağı devralacaklarına ve ülkemizi daha ileri noktalara taşıyacaklarına olan inancımız ve güvencimiz tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, Başkomutan, Eşsiz Devlet Adamı Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının 82. yıl dönümünde, minnet, şükran ve rahmetle anıyorum” ifadelerine yer verildi.

ŞİMŞEK: “TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NE SAHİP ÇIKMAK HEPİMİZİN ÖNCELİKLİ GÖREVİ OLMALIDIR”

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Cengiz Şimşek, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 82’nci yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ün, büyük bir devlet adamı, muzaffer bir komutan ve dünyanın saygı duyduğu bir lider olduğunu belirten OSB Başkanı Cengiz Şimşek, “Şanlı tarihimizin en önemli kilometre taşlarından birisi olan Kurtuluş Savaşımızın zaferle sonuçlanması ve ardından Cumhuriyetimizin kurulmasına önderlik eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 82’nci yıldönümünde özlem, minnet ve rahmetle anıyoruz. Atatürk’ü anmak, Cumhuriyet’e ve kazanımlarına sahip çıkmakla mümkündür. Birinci Dünya Savaşı sonrası her türlü imkansızlık ve yokluğa rağmen kahraman milletimizle birlikte başlattığı Kurtuluş Mücadelesinde büyük bir zafer kazanarak tarihin akışını değiştiren Atatürk’ün, ‘En büyük eserim’ dediği Türkiye Cumhuriyeti’ne sahip çıkmak ve daha da güçlendirerek ilelebet yaşamasını sağlamak hepimizin öncelikli görevi olmalıdır. Fikirleri yolumuzu aydınlatmaya devam edecektir. Yaşadığı çağa damgasını vuran ve sadece Türk milleti için değil bağımsızlık mücadelesi veren tüm milletlere örnek olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz” ifadelerine yer verdi.

YILDIRIM: “56 YILLIK ZORLUKLARLA DOLU KISA BİR HAYATA KOSKOCA BİR CUMHURİYET SIĞDIRMIŞTIR”

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı M. Tuncay Yıldırım ve Meclis Başkanı M. Hilmi Teymur, yayımladığı ortak mesajda, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm insanlığa örnek bir hayatı olduğunu vurgulayan GTO başkanları, Türkiye Cumhuriyeti’ni bütün imkânsızlıklara rağmen kuran ve yücelten karakterin de bu zorlu hayatta gizli olduğunu vurguladı. Başkanların mesajında, "Bazı karakterler vardır, doğduğu gün ölümsüzleşirler. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk de bizler için öyledir. Hayatı, ileri görüşlülüğü, yenilikçiliği, yılmaz iradesi, dimdik duruşu tüm insanlık için örnektir. Bir insanın hayatı boyunca yaşayabileceği tüm zorlukları yaşamış, buna rağmen Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmayı başarmıştır. Küçük yaşta yetim kalmış, hapis cezası çekmiş, büyük hastalıklar atlatmış, yalnız kalmış, yeni atandığı ordu dağıtılmış, doğduğu şehir işgal edilmiş, idam cezasına çarptırılmış. 56 yıllık zorluklarla dolu kısa bir hayata koskoca bir Cumhuriyet sığdırmıştır… Dört bir yanı işgal edilmiş bir milletin yeni devletini de ancak böyle bir güçlü irade kurabilirdi. “Vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şeraitini düşünmeyeceksin!” diyen Büyük Gazi, bizler için en büyük örnek, yolu bir adım sapmaksızın takip edilecek liderdir. Bugün içinde bulunduğumuz zorlu şartlar ne olursa olsun milletimizi yıldıramayacak; birlik, beraberlik ve azim ile aydınlık yarınlara koşacağız. Bu aydınlık yarınlara fener olacak ışık ise Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun inandığı değerlerdir. Biz GTO ailesi olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde olmaya, inandığı değerlere sahip çıkmaya, ülkemiz ve yüce Türk milleti için kararlılıkla çalışmaya, üretmeye, değer katmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle, aramızdan ayrılışının 82’nci yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere; silah arkadaşlarını, tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz" denildi.

AY: “O'NUN BIRAKTIĞI MİRASI İLELEBET KORUYACAĞIZ”

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Ay, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, vefatının 82. Yılında minnet ve şükran duygularıyla, özlemle andıklarını ifade etti. İbrahim Ay, yayınladığı 10 Kasım mesajında, Ulu Önder Atatürk’e olan özlemini dile getirdi. Atatürk ve silah arkadaşlarının Türkiye Cumhuriyeti’ni muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkartmak adına büyük sorumluluklar üstlendiğini belirten İbrahim Ay, O’nun bıraktığı mirası ilelebet sonsuza dek korumaya kararlı olduklarını vurguladı. Atatürk’ün attığı başarılı ve kararlı adımlar sayesinde Türkiye Cumhuriyeti’nin sağlam temeller üzerine oturtulduğunu belirten İbrahim Ay, “O’nun kurduğu demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti Türkiye Cumhuriyetini ebediyete kadar yaşatacağız” dedi. Atatürk’ün, hayatını ülkesine adayan büyük bir devlet adamı olduğunu belirten GGC Başkanı Ay “Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Kurtuluş Savaşını kazanmamızı sağlayan ve Cumhuriyet’i kuran kadrolara karşı en büyük sorumluluğumuzdur. Bu bilinçle bize Türkiye Cumhuriyeti gibi onurlu bir miras bırakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü aramızdan ayrılışının 82.yıldönümünde de, daha ilk günkü gibi hasretle anıyoruz. Büyük komutan ile birlikte çalışma ve silah arkadaşlarına da Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

MEHMET İSKENDER KARACA

#

10 Kas 2020 - 00:00 - Yaşam

Son bir ayda gaziantepgunes.com sitesinde 183.183 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Güneş Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Güneş Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Gaziantep Güneş Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gaziantep Güneş Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.Gaziantep Markaları

Gaziantep Güneş Gazetesi, Gaziantep ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (342) 230 36 36
Reklam bilgi