Doğruya doğru yanlışa yanlış diyeceğiz

DEVA Partisi Gaziantep İl Başkanı Avukat Ertuğrul Kaya ve yönetim kurulu üyeleri AY Medya Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Ay’ı ziyaret etti. Fikir alışverişinin yapıldığı ziyarette, Türkiye’nin yeni bir dile ihtiyacının olduğunu söyleyen Kaya, “Partimizin etik değerleri içerisinde ilkeleri var. Bu tüm parti mensuplarımızı kapsayan bu etik değerler içerisinde dikkate alarak siyaset yaptığımız bir model belirledik. Biz mevcut yönetimin yerel yöneticiler dahil olmak üzere iktidarın ve yerel yöneticilerin doğrularını büyük bir cesaretle alkışlarız. Hatalarını da yine aynı cesaretle ifade eder çözüm önerilerini de ortaya koyarız. Bizim siyaset anlayışımız bu. Topyekün red, topyekün bir kabulle biz siyaset yapmıyoruz. Doğruya, doğru yanlışa yanlış diyeceğiz” diye konuştu.

DEVA Partisi Gaziantep İl Başkanı Avukat Ertuğrul Kaya ve yönetim kurulu üyeleri AY Medya Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Ay’ı ziyaret etti. Fikir alışverişinin yapıldığı ziyarette, Türkiye’nin yeni bir dile ihtiyacının olduğunu söyleyen Kaya, “Partimizin etik değerleri içerisinde ilkeleri var. Bu tüm parti mensuplarımızı kapsayan bu etik değerler içerisinde dikkate alarak siyaset yaptığımız bir model belirledik. Biz mevcut yönetimin yerel yöneticiler dahil olmak üzere iktidarın ve yerel yöneticilerin doğrularını büyük bir cesaretle alkışlarız. Hatalarını da yine aynı cesaretle ifade eder çözüm önerilerini de ortaya koyarız. Bizim siyaset anlayışımız bu. Topyekün red, topyekün bir kabulle biz siyaset yapmıyoruz. Doğruya, doğru yanlışa yanlış diyeceğiz” diye konuştu.

BİZ İNSANI MERKEZDE KONUMLANDIRIYORUZ

DEVA Partisi’nin nasıl bir politika izleyeceğini ve diğer partilerden kendilerine farklı kılacak olan yönlerini anlatan Kaya,“DEVA Partisi’nin Gaziantep’te teşkilatlanması tüm Türkiye’de olduğu gibi büyük bir coşkuyla karşılandı. Bunu teşkilatlanma faaliyetlerinde sıkça görüyoruz. Partimizi farklı kılan şey esasen biz insanı merkezde konumlandırıyoruz. Bizim tüm odaklanmamız iyi insan, liyakatli insan, ehil insan temeli üzerine kurulu. Dolayısıyla tüm Türkiye’nin sorunlarını teşkil eden demokrasi, hukuk alanında yaşadığımız bu yoğun sorunları bu insanlarla çözeceğiz. Dolayısıyla bizim tüm teşkilatlanmalarımızda bu odak merkezinde ilerliyoruz. Bizi farklı kılan da bu olsa gerek. Bizim bakış açımız bu noktada insani ve ahlaki değerleri önde tutan, liyakatı, ehliyeti önde tutan, demokrasiyi, hukuku ve hukukun üstünlüğünü önde tutan bir anlayış içerisindeyiz. Eğer bunlar Türkiye’de yerleşik hale gelirse Türkiye’nin hali hazırda yaşadığı ekonomik sorunları çok kolayca halledebiliriz. Genel Başkanımızın da sık sık röportajlarında ifade ettiği üzere gerçekten bunu esas alan bir siyaset anlayışının iktidarda olması beraberindeki ekonomik sorunu çok kolayca halletmemize fırsat tanıyacaktır” dedi.

GENÇLİĞE VE KADINLARA DEĞER VERİYORUZ

DEVA Partisi'nin kadına ve gençliğe verdiği değerden de bahseden Kaya, “Diğer siyasi partilerde olduğu gibi bizim partimizde bir gençlik kolları başkanlığı ve kadın kolları başkanlığı gibi bir teşkilatlanma yapımız yok. Dolayısıyla buradan zaten kadınlarımıza ve gençlerimize verdiğimiz önemi ortaya koymuş oluyoruz. Bizler ana kademenin içerisinde kadınlarımızın ve gençlerimizin siyaset yapmasını arzu ediyoruz ve hep beraber kademe organlarının içerisinde, il, ilçe teşkilatlarımız içerisinde ayrı bir birim olarak değil yönetimin, teşkilatın içerisinde çalışmalarını arzu ediyoruz. Şu anda da Gaziantep’te ve tüm Türkiye’de de çalışmalarımız bu yönde. Gaziantep’te kurucu heyetimizde 2 tane kadın üyemiz var. Bundan çok mutlu olduk. İl ve ilçe yönetimlerimizde de kadınlarımızın ilgi düzeyi çok yüksek. Bundan dolayı da çok memnunuz” şeklinde konuştu.

GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYORUZ

Gaziantep’teki vatandaşların kendilerine tepkisinin çok güzel olduğunun altını çizen Kaya, “Gaziantep’ten beklentimiz çok yüksekti. Biz bunu saha araştırmalarımızda uzunca bir müddet partimiz genel merkezi Gaziantep’te uzunca bir çalışma yaptı. Bu kurucu heyetimizin atanmasından evvel başlayan beraberinde de kurucu heyetimiz atandıktan sonra da saha dinamitlerinin geri bildirimlerini toplumun nabzını çok iyi tutan bir genel merkezimizin çalışma yöntemi var. Biz sahaya çıktığımızda beklentimiz çok yüksekti ve gerçekten şuna mutlu olduk yüksek beklentimizin de üstüne çıktık. Müthiş bir coşku ve heyecan var. Gittiğimiz her yerde, yaptığımız her ziyarette insanlarımız adeta ‘Bugüne kadar neredeydiniz?’, ‘İyi ki DEVA kuruldu’ şeklinde söylemlerle karşılaştık. Gaziantep DEVA’sıyla buluştu. İnşallah Genel Başkanımız da 31 Ekim’de Gazianteplilerle buluşuyor. Oradaki coşku inanıyoruz ki bu sorunun cevabı olacak. Genel Başkanımız sahada esnaflarımızla buluştuğunda, kongreyi icra ettiğinde benim bu anlattığım bu coşkuyu gözlemlemiş olacak. Gümbür gümbür geliyoruz” diye konuştu.

EĞİTİM SIRALAMASINDA ÇOK ÜZÜCÜ BİR ŞEKİLDE GERİDEYİZ

Gaziantep’te gördükleri en büyük soruna da değinen Kaya, “Gaziantep’in bir entegrasyon sorunu var. Sanayicimiz gerçekten müthiş başarılara imza atıyor. Sanayicilerimiz kentimize müteşebbis ruhuyla olağanüstü bir ivme kazandırdılar. Sanayimizle şehir merkezimiz arasında bu enerji entegrasyon, üniversitelerimiz ile sanayimiz arasındaki entegrasyon gerçekleşmedi. Şehrimizin kentleşme ile ilgili bir sorunu var. Şehrimizde sanat, kültür, sinema alanında gerçekten çok yetersiziz. Şehrimizin sadece gastronomi şehri olarak takdim etmek haksızlığını bu şehre yapmamamız gerekiyor. Şehrimizin öne çıkan gurur duyacağımız unsurlar var. Sanayimizle, gastronomimizle gurur duyalım fakat bu şehrimizin hala eğitim alanında 60 ile 70 bandı arasında yıllardır gidip gelen ve bunu bir türlü aşamadığımız bir eğitim sorunumuz var. Türk eğitim sıralamasında çok üzücü bir şekilde gerideyiz. Gençlerimiz hayat kuramıyor, kendilerine hedef çizemiyor. Bu noktada siyasi parti ayrımı yapılmaksızın bu şehrin kaderi üzerinde evlatlarımızın geleceği üzerine hep beraber bir arada olmamız gerekirken maalesef ayrıştırıcı bir dil kullanılıyor. Bu ayrıştırıcı dilin yerel etkilerinden bir an evvel uzaklaşmamız gerekiyor. Bu şehir için hep beraber güçbirliği içerisinde birbirimizi anlayarak ve dinleyerek çalışmamız gerekiyor. Tüm siyasi partilerin bu şehrin sorunlarını konuşmaktan çekinmemiz gerekiyor. Sorunlarımızı kabul etmemiz gerekiyor. Mevcut yönetim hastalıklarını kabul etmekten imtina ediyor. Şehrimizin öne çıkan markaları var bunlara sahip çıkalım fakat sorunlarımız da markalaşma altına süpürüp bunu da görmezlikten gelmemiz gerekiyor. Bu şehrimize büyük bir haksızlık olur” dedi

BİZ TOPYEKÜN RED TOPYEKÜN KABULLE SİYASET YAPMIYORUZ

Siyaset yapma anlayışlarının ilkinin her şeyden önce siyasi nezaket olduğunu vurgulayan Kaya, “Hakaret ve tehdit dili anlayışımız içerisinde asla yer alacak bir dil değil. Partimizin etik değerleri içerisinde ilkeleri var. Bu tüm parti mensuplarımızı kapsayan bu etik değerler içerisinde dikkate alarak siyaset yaptığımız bir model belirledik. Türkiye’nin ihtiyacı zaten bu. Türkiye hali hazırda gerginlikler üzerine kurgulanmış, bu manada siyaset alanını açan, kendine güç adveden bir model içerisinde fakat bunda maalesef toplum müthiş bir gerginlik ve mutsuzluk içerisinde. Dolayısıyla biz mevcut yönetimin yerel yöneticiler dahil olmak üzere iktidarın ve yerel yöneticilerin doğrularını büyük bir cesaretle alkışlarız. Doğruları yapmaya teşvik ederiz. Hatalarını da yine aynı cesaretle ifade eder çözüm önerilerini de ortaya koyarız. Bizim siyaset anlayışımız bu. Topyekün red, topyekün bir kabulle biz siyaset yapmıyoruz. Doğruya, doğru yanlışa yanlış” diye konuştu.

Kaya, DEVA Partisi’nin toplumun talebine kayıtsız kalamadıkları için ihtiyacın sonucunda kurulduğunu ve ilk yapılan seçimde Türkiye’nin özlenen tablosuna ve DEVA’sına kavuşacağını ifade etti.

ÇETİN KARABIYIK

#

21 Eki 2020 - 00:00 - Yaşam

Son bir ayda gaziantepgunes.com sitesinde 366.751 gösterim gerçekleşti.göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Güneş Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Güneş Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Gaziantep Güneş Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gaziantep Güneş Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.