Birçok ülkeden daha ilerideyiz

MHP Gaziantep Milletvekili Muhittin Taşdoğan, AY Medya Grup Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Ay'ı ziyaret ederek gündemdeki konular hakkında değerlendirmelerde bulundu. Pandemi sürecinde Gaziantep’te yapılan çalışmalar, Teknofest’in Gaziantep’e katkısı, bitmek bilmeyen Nizip yolundaki çalışmalar, fıstık üreticisi ve sağlık çalışanlarının sorunlarının konuşulduğu ziyarette Taşdoğan, pandemi tedbirleri konusunda birçok ülkeden daha ileride olduğumuzu söyledi.

Birçok ülkeden daha ilerideyiz

MHP Gaziantep Milletvekili Muhittin Taşdoğan, AY Medya Grup Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Ay'ı ziyaret ederek gündemdeki konular hakkında değerlendirmelerde bulundu. Pandemi sürecinde Gaziantep’te yapılan çalışmalar, Teknofest’in Gaziantep’e katkısı, bitmek bilmeyen Nizip yolundaki çalışmalar, fıstık üreticisi ve sağlık çalışanlarının sorunlarının konuşulduğu ziyarette Taşdoğan, pandemi tedbirleri konusunda birçok ülkeden daha ileride olduğumuzu söyledi.

TAŞDOĞAN: "PANDEMİ SÜRECİ DÜNYANIN BÜYÜK BİR İMTİHANI"

Pandemi sürecinin dünyanın büyük bir imtihanı olduğunu söyleyen Taşdoğan, ‘’Ülke olarak alınan tedbirler konusunda dünyanın birçok ülkesinden çok öndeyiz. İlk sıralarda yer alıyoruz. Tedbirlerimiz sadece sağlık anlamında değil sosyal anlamdaki tedbirlerde de Türkiye son derece başarılı bir imtihan vermekte. Cenab-ı Allah bu musibeti dünyanın başına bela etti tez zamanda inşallah kurtuluruz. Devletimiz alması gereken tedbirleri imkanları ölçüsünde alıyor. Beklentiler sınırsız, imkanlar sınırlıdır. Ancak bireysel tedbirlerde biraz daha dikkatli olmamız gerekiyor. Maskemizi takacağız, mesafemizi koruyacağız ve genel temizlik hijyen kurallarına uyacağız. Sokakta gördüğümüz bazı vatandaşlarımızın maskelerini yüzleri yerine kollarına takması, mesafe kurallarına uyulmaması gibi bir takım bireysel olarak uymadığımız şeyler var. Şunu unutmayalım bu hastalık dünyaya bir kişiden yayıldı. Çok hızlı yayılan bir hastalık. Dikkatli olmamız gerekiyor. El birliği ile inşallah bu hastalığın üstesinden geleceğiz inşallah.’’ diye konuştu

İNŞALLAH TOPYEKÜN BİR KISITLAMA DURUMUNA DÜŞMEYİZ

Yeni normalleşme sürecine alışılması gerektiğini vurgulayan Taşdoğan, “Kısıtlamaların olduğu zamanlarda vaka sayılarının daha kontrol edilebilir olduğunu gördük. Kısıtlama sürecini geçtik ve yeni normalleşme sürecinde aşı bulunana kadar ya da bu hastalığın tedavisi bulunana kadar bu tedbirlerle günlük hayatımızı devam ettirmemiz gerekiyor. Bu mücadele hepimize bir yük getiriyor. İllere göre çeşitli özel tedbirler alınmaya gayret ediliyor. İnşallah topyekün bir kısıtlama durumuna düşmeyiz” dedi.

DEVLETİMİZ İMKANLARI ÖLÇÜSÜNDE MİLLETİMİZİN VE ESNAFIMIZIN YANINDA OLMAYA ÇALIŞIYOR

Başta turizm sektörü olmak üzere birçok sektörün çok zor bir yıl geçirdiğini söyleyen Taşdoğan, “Devletimiz kısa çalışma ödeneği, düşük krediler, bireysel sosyal yardımlarla imkanları ölçüsünde devletimiz milletimizin ve esnafımızın yanında olmaya çalışıyor. Ramazan ayında tüm Gaziantep’in hayırseverlerin yaptığı sosyal vefa yardımları dünyaya örnek olabilecek yardımlardı. Bu tür yardımlar imkanlar ölçüsünde devam edecek. İnşallah bu zor günleri bir an önce atlatırız ve herkes kendi yağında kavrulmaya devam eder.”

TEKNOFEST’İN BU YIL GAZİANTEP'TE YAPILMASI GURUR VERİCİ

Teknofest’in bu yıl Gaziantep’te yapılmasının gurur verici olduğunu belirten Taşdoğan, “Teknofest’in Gaziantep’te yapılması için çaba gösteren herkese şükranlarımı sunuyorum. Böyle önemli bir organizasyonun Gaziantep’te yapılması çok güzel ancak olağanüstü şartlarda yaşıyoruz. Bu şartlardan dolayı beklediğimiz ve arzuladığımız katılımcı heyecanını yakalayamayacağız. 2019’daki rekorun üzerinde bir katılım bekliyorduk. Bunu sağlayabileceğimizi düşünüyorduk. Bu heyecan toplumun tamamında da vardı ancak şimdi katılımcıların dışında Teknofest’te kimse olmayacak. Dolayısıyla sayı çok az olacak ama geçirdiğimiz bu zor günler anlamında heyecanı yüksek, ülkemize, milletimize, devletimize katkısı olacak bir festival. Gaziantep turizmi açısından da bu çok önemliydi. Gaziantep sadece sanayi ve tarım şehri değil. Aynı zamanda turizm şehri de. Özellikle gastronomi turizminde dünyada öne çıkmış bir şehir. Buna Teknofest’in de ciddi bir katkı sağlayacağını arzulamıştık ama kısmet böylemiş” diye konuştu.

NİZİP YOLU’NUN HIZLANMASI İÇİN GİRİŞİMLERDE BULUNUYORUZ

Şehirde her zaman eksiklik ve ihtiyaçların olduğunu ifade eden Taşdoğan, “Şehircilik anlamında birçok problemler var. Bunlar yavaş yavaş aşılıyor. Köy yollarımızın asfaltları ve sulama kanalarındaki kaçaklarla ile ilgili sıkıntılarımız var. Bunlar tek tek tamir ediliyor. Bunları takip ediyoruz. Köylülerin sulama kuyularından çektikleri elektrik faturalarının yüksek olmasından dolayı ödenememesi, elektriklerin kesilmesi gibi hayati önemde olan sorunlarımız var. Nurdağı-Gaziantep arası yolumuzda ölümlü çok fazla kaza olmakta. Yol yapımı planlamaya da alındı ancak henüz bir kazma vurma aşamasına gelmedi. Gelmesi için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Gaziantep-Nizip yolundaki yol yapım çalışması bugünlerde yavaşladı. Yeniden hızlanması için girişimlerde bulunuyoruz. Nizip-Gaziantep yolunda çok ölümlü kaza oluyordu. Son 4 yıldır biz düzenli olarak bu yol başlasın diye çok gündeme getirdik. Bu yol çalışmaları esnasında Nizip’ten Nurdağı’na kadar otobanın ücretsiz olmasını istedik. Halen de istiyoruz. Bir an önce bu yolun yapılmasını beklemekteyiz. Karayollarının İpekyolu üzerinde yaptığı çalışmanın yavaş olması nedeniyle o yolu kullananlar bir süre sıkıntı yaşadı ama birkaç gün önce o yolda açıldı. Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nin kavşağındaki çalışmalar trafiği aksatıyor ama kavşak tamamlandıktan sonra daha hızlı bir trafik akışı olacak. Bunun gibi çalışmalar devam ediyor” dedi.

MODERN TARIMSAL ÜRETİME GEÇMEMİZ GEREKİYOR

Gaziantep’in tarım kenti olduğunu belirten Taşdoğan, “Geçen yıllara oranla fıstık hırsızlığında bu yıl gözle görülür bir düşüş yaşandı. Jandarma Komutanız fıstık hırsızlığına karşı aldıkları tedbirler için teşekkür ediyorum. Mahsul bu yıl bereketli. Fıstık her yıl ürün veren bir ürün değil. Her yıl ürün almak ile ilgili bir çalışma yapmamız gerekiyor. Fıstık var yılında ucuz oluyor çünkü arz ve talep meselesi. Yok yılında ise fiyatı yüksek oluyor. Çiftçi de geleceğini ve önünü göremiyor. Bu bir sıkıntı. Bunu aşmanın yollarını bulmamız gerekiyor. Modern tarımsal üretime geçmemiz gerekiyor. Fıstık üreticisine destek verilmesi gerekiyor. Memurlar için zor bir kent olduk. Ev kiraları çok yükselmeye başladı. Anlamsız bir şekilde ev ve araba fiyatlarında yükselme var. İnşallah bu kontrolsüz fiyat yükselişleri bir düzene girer.”

SAĞLIKTA ŞİDDETİ ÖNLEME DAİRE BAŞKANLIĞI KURULMASINI İSTİYORUZ

Sağlıkta şiddetin durmak bilmediğini belirten Taşdoğan, “Sağlık çalışanları bu süreçte riskin ne olduğunu bile bile görevlerini aksatmadan yerine getiriyorlar. Onlar en büyük alkışı alıyorlar. Ülkemizde herkes görevinin başında. 21. yüzyılda şiddet haberi yapmak gazeteciler için ne kadar üzücüyse biz siyasetçiler için de konuşmak çok üzücü. Her türlü şiddet üzücü. Şiddet bir sarmal gibi ülkemizi sarmış durumda. Sporda, sokakta, trafikte, öğretmene, sağlıkta şiddet ver. Şifa dağıtan ellere şiddetin hiçbir canlının kafasında temayül edemeyeceği bir durumdur. Sağlıkta şiddeti lanetleyip geçmek olmaz. Mecliste bir takım kanun değişiklikleri de yetmiyor. Cezaların artırılması için değişiklik yapıldı. Düzenlemeler de yetmiyor, bu eğitim ve kültür meselesi. Sağlık Bakanlığı bünyesinde Sağlıkta Şiddeti Önleme Daire Başkanlığı kurulmasını istiyoruz. Şiddet olmadan önlemek gerekiyor. Profesyonel eller tarafından hukukçu, sosyal bilimci, sosyal medyacı kişilerin bulunduğu, şiddetin olmaması adına bir başkanlık kurulmasından bahsediyoruz. Türkiye’de acilinde bin hastanın tedavi olduğu hastaneler var. Bin kişinin bulunduğu yerde gerginlik artacak, bu sayıların düşmesi için de çalışmalar yapılmalı” dedi.

PAZAR GÜNÜ İL KONGRE YAPILACAK

Tamamlanan ilçe kongreleri ve yapılacak olan il kongresini değerlendiren Taşdoğan, “9 ilçedeki kongreleri tamamladık. 3 ilçemizde bayrak yarışında değişiklik oldu. İl kongremizi Pazar günü gerçekleştireceğiz. Pandemi sürecinden dolayı en az insanın katılımıyla tamamlamak tedbir açısından daha önemli olacaktır” diye konuştu.

Başkan Ay, ziyaretten dolayı milletvekili Taşdoğan'a teşekkür etti.

ÇETİN KARABIYIK

#

16 Eyl 2020 - 00:00 - Yaşam

Son bir ayda gaziantepgunes.com sitesinde 222.482 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Güneş Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Güneş Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Gaziantep Güneş Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gaziantep Güneş Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.Gaziantep Markaları

Gaziantep Güneş Gazetesi, Gaziantep ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (342) 230 36 36
Reklam bilgi