Gaziantep ile gurur duyuyoruz

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir, dün Gaziantep’te bir dizi ziyaretlerde bulundu. Kandemir, Büyükşehir Belediyesi Fatma Şahin ile Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’nu ziyaret etti.

Gaziantep’e övgüler yağdıran ve Gaziantep’teki birlik beraberlik ruhuna hayran kaldıklarını söyleyen Kandemir, “Gaziantep ile gurur duyuyoruz. Gaziantep, Türkiye’de örnek gösterilen bir şehrimizdir" dedi.

“AK Parti Gaziantep Teşkilat Toplantısı” dolayısıyla şehre gelen ve bir dizi ziyaretlerde bulunan Kandemir, Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen projeler hakkında Başkan Fatma Şahin’den bilgi aldı, değerlendirmelerde bulundu. Kandemir, Gaziantep Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve Sivil Toplum Kuruluşları (STK) iş birliğinde hayata geçirilen Gaziantep modelinin hem ülkeye hem de şehre yeni bir vizyon kazandırdığını söyledi.

KANDEMİR: “GAZİANTEP'TE BİRLİK VE BERABERLİK VAR”

Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaretinde konuşan Erkan Kandemir, Gaziantep ile gurur duyulduğunu ve Türkiye’de örnek gösterilen bir şehir olduğunu vurgulayarak, “Başta başkanımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Milletvekili arkadaşlarımız Ankara’da, başkanımız burada olağanüstü bir başarı sergilediler. Tüm Türkiye’de örnek olduğuna inanıyorum. Gaziantep’te ki birlik beraberlik ruhunun, bu şehrin kültüründe de gördük. Bir kez daha buraya gelince bunu yaşamış olduk. “Gaziantep Modeli” sadece Türkiye’nin değil Dünya’nın da bir kentin şehirleşme öyküsünü, kültürünü merkeze koyarak bir model ve marka haline getirmesinin hikâyesidir. Bu bir vizyon ve ufuk gerektirir. Bu vizyon, ufuk ve bir bu kadar birikimin yanı sıra inançla enerji Büyükşehir Belediye Başkanımızda mevcut. Bunun için ben inanıyorum ki Gaziantep, sadece Türkiye değil Dünya’ya örnek bir model haline gelecek. Zaten şu anda son 5 sene içerisinde kat ettiği yol, Gazi şehrin değerlerini tüm Dünya’nın beğenisine markalaşarak sunması, büyük bir örnek” dedi.

GAZİANTEP ÖRNEK ŞEHİRLERDEN BİRİSİ

TEKNOFEST 2020’nin Gaziantep’te yapılmasının çok kıymetli olduğunun altını çizen Kandemir şunları söyledi: “Türkiye, malum olduğu üzere pek çok alanda yerli ve milli teknolojiyi harekete geçirdi. Cumhurbaşkanımızın kararlı iradesi ve parlamentoda bulunan milletvekili arkadaşlarımızın gayretleriyle, milli ve yerli bir seferberlik başlattık. Savunma sanayisinde ciddi başarılar kazandık. Sadece savunma sanayisinde değil, hemen hemen ülkenin çok temel konularında gerçekten de teknolojiyi kullanabilen ve üreten bir hale geldik. Bu manada TEKNOFEST, genç arkadaşların ilham aldığı, başardığı ve daha çok şey başardığını hissedebileceği bir festival. Esasen, bir heyecanın umudun tazelenmesini ifade eden TEKNOFEST’in Gaziantep’te olması tesadüf değil. Bu şehir, örnek şehirlerden bir tanesi. İnsanının dokusuyla da örnek teşkil ediyor. İnanıyorum ki teknolojide ki bu sıçrama, şehre ayrı bir heyecan katacağına inanıyorum. Gaziantep’in kurtuluşunun 100’ncü yılı Cumhurbaşkanlığı’nın himayelerinde kutlanıyor. Ciddi bir hazırlık yapıyoruz bunun için. Kadim bir kent burası. Bu kadim kentin kadim kültürünü Antepli her daim göstermiş. Buradaki heyecanı ve milli beraberlik duygusunu hep beraber yaşama anlayışının bir göstergesi. Gaziantep, direnişiyle milli mücadelenin sembolü haline geldi. Bu sene Gaziantep için hem festivalleriyle, hem de bu tür organizasyonlarıyla tabiri caiz ise yerinde durmuyor. Bu kadar üretimin, katmayı ileriye taşıyıp, bu vizyonlu çalışmalarımızla yüzüncü yılı taçlandırmış olacağız.” Ziyaretin sonunda günün anısına hatıra fotoğrafı çektirildi.

TEŞKİLATLA KAHVALTIDA BİR ARAYA GELDİ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir, AK Parti İl Ana Kademe, İl Kadın Kolları ve İl Gençlik Kolları ile Mutfak Sanatları Merkezi'nde kahvaltıda bir araya geldi.

Toplantıda, teşkilat açısından çok önemli mesajlar verildi. Kandemir’in konuşmaları, İl Başkanı Eyup Özkeçeci’nin, önümüzdeki seçimlerde yeniden aday olarak görevine devam edeceği şeklinde yorumlandı.

AK Parti Gaziantep teşkilatına övgüler yağdıran Kandemir, “Gaziantep’te olağanüstü bir ekip görüyoruz. Türkiye’ye örnek verdiğimiz teşkilatlardan bir tanesi. Çok uyumlu bir ekip. Bu uyumun kongre sürecinde taçlanacağına inanıyorum” diye konuştu.

KANDEMİR: “DOĞRU ÇATI ALTINDAYIZ”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir, “AK Parti 18 sene içerisinde her birimizin hayatının bir kademesinde katkı sağladığı, omuz verdiği ama beraber inşa ettiğimiz başarımızın öyküsünün adı. Türkiye bugün bu noktaya gelmişse hepimiz birlikte katkı vererek, biriktirerek, Cumhurbaşkanımızın, genel başkanımızın arkasında sağlam durarak bu hikayeye katkı sağladık. Bugün görev alan değil kuruluşundan itibaren gönül veren mücadele eden bütün arkadaşlarımızın bu başarıda katkısı var. Büyük bir aileyiz. Bu ailenin her bir ferdi bizim için kıymetli. Bizler hiyerarşiyi paylaştığımız için bir arada duran teşkilat değiliz. Bir gün nasıl canı teslim edeceksek sahibine, görevlerimizi de bizden sonraki arkadaşlarımıza teslim edeceğiz. Mesele isimlerimizin önündeki sıfatlar değil. Mesele katkı vermektir. Mesele birbirimize sahip çıkarak bu ailenin muhabbetini pekiştirmek, gayret göstermektir. Biz fedakarlık yaparken, emek hırsızlığı yapmayarak fedakarlık yaparız. Doğru yerdeyiz, doğru çatı altındayız. 18 senede cumhurbaşkanımızın sesi bu kadar gür çıkıyorsa, bunca sıkıntıya rağmen Allah’a şükür başardıysak ve başarmaya devam ediyoruz diyebiliyorsak hukuku iyi tesis ettiğimiz için başardık.

BİR FATMA ŞAHİN KOLAY YETİŞMİYOR

Zaman zaman teşkilatlarımızda ufak tefek eksiklikleri görüyoruz. 7. olağan kongre sürecimiz başlayacak. Her bir isim öyle kolay yetişmiyor, bizim için hepsi bir değer. Bugün milletvekillerimiz belediye başkanımız bizim için büyük bir değer. Önce biz, birbirimize sahip çıkacağız. Önce bizim enerjimiz yüksek olacak. Eğer biz insanımıza sahip çıkmazsak aile hukukunun gereğini getirmemiş oluruz. Aynı şey bakanlarımız, teşkilatlarımız için geçerli. Bir Fatma Şahin kolay mı yetişiyor? İsimlere değil sizin değerlere saldırıyorlar. İsimler unutulur. Kendi aramızda tartışacağız, eksikliklerimizi gidereceğiz. Parti hukuku, ahlakı içerisinde gereğini yaparız.

BİZİM KİMSEMİZ YOK

Bizim teşkilatımız savunma pozisyonunda olmayacak. Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan, 18 sene boyunca bizim başımızı öne eğdirecek, alnımıza leke sürdürecek tek bir şey yapmamıştır. Bununla gurur duyuyoruz. Türkiye dünyadaki vesayete meydan okuyor. Türkiye dünyadaki vesayete meydan okurken bizim teşkilatlarımız bunun gereğini yerine getirir. AK Parti siyaseti, hareketi sadece içeriye konuşan, içeride mücadele eden, Türkiye içerisinde pozisyonlanan bir siyasi hareketi değil. Bu hareket dünyadaki haksızlığa karşı meydan okuyan harekettir. Bizim liderimiz katile katil, makbule makbul diyor. Bizim kimsemiz yok. Bizim teşkilatımız var. Bugün ülke olarak sağlam durabiliyorsak teşkilatımız sayesinde başardık. İstiyoruz ki bizim arkadaşlarımız 7. Olağan Kongre sürecini klasik bir kongre süreci olarak değerlendirmesin. 2020 yılında AK Parti tüm kademeleri ile sahada olacak. Tıpkı bir seçim varmış gibi mücadele edecek, gayret edecek. Arkadaşlarımız tıpkı seçim varmış gibi esnaf ziyaretleri, ev sohbetleri yapacaklar. Bizim arkadaşlarımız STK ziyaretlerini artıracaklar ve partimizi büyütecekler. Yeni arkadaşlarımızı tespit edeceğiz ve davet edeceğiz. Önce kardeşlik hukukumuzu pekiştirerek başlatacağız.

BİZ KÖTÜLÜĞÜ ARAMIZA SOKMAYIZ

Gaziantep’te olağanüstü bir ekip görüyoruz. Gerçekten çok teşekkür ediyorum. Gaziantep teşkilatı meseleye bakarken kendisi üzerinden değil, şehrin üzerinden, davası üzerinden bakan çok örnek bir teşkilattır. Türkiye’ye örnek verdiğimiz teşkilatlardan bir tanesi. Şu uyumu, birliği, kardeşliği mecliste de görüyoruz. Kongre sürecinde taçlanacağına inanıyorum. Şehrimizin yetiştirdiği çok güzel insanlar var. Aynı şey Abdulhamit Gül Bakanım için de geçerlidir. Bakanımız, 'Gaziantep’te huzurumuz var, pırıl pırıl bir teşkilatımız var' diyor. Çok gurur duyulacak bir durum. Bunun kirletilmesine müsaade edilmemesi lazım. Kötülük kuytuda bekler. Fırsat verirseniz aranıza girer, yok olmaz. Biz kötülüğü aramıza sokmayız. Bunun birinci şartı birbirimizin hukukuna sahip çıkmaktır. Oturduğumuz masalarda birbirinizin hukukuna sahip çıkın. Biz birbirimizin hukukuna sahip çıkacağız ki partimizi büyüteceğiz. Genel başkanımıza güç vermek lazım. Sağlam durmak lazım.

Sizin Gaziantep'te muazzam bir teşkilatınız var. Biz adım atmadık sokak bırakmayız. Her gönle, göze temas ederiz. Gereğini yaparız. Hiç endişeniz olmasın. Buradan aldığımız heyecandan, aldığımız ilhamla söylüyoruz. Ben bir kere daha bunu Gaziantep’te gördüm. Bunun için çok teşekkür ederim.

İL VE İLÇE BAŞKANLARIYLA KAMP YAPACAĞIZ

Kadın kollarımıza ayrı bir parantez açmak istiyorum. Kadınlarımız muazzam bir enerji ile gayret gösteriyorlar. İl başkanımız Feray Yılmaz ve ekibiniz gayet iyi. Kadınlarımızdan bu dönem bir senelik planlama yapın iyi bir performans bekliyoruz. 2019’u masaya yatırın. Aynı şekilde gençlik kolları da üniversitelerden başlayarak çalışmalarını ihmal etmemeli. Sağlam bir gençlik çalışması arzuluyoruz. Ana kademelerle kongremizi yapacağız. Yol haritamızı masaya çıkaracağız. Önümüzdeki günlerde il başkanlarımız ile bir kamp yapacağız. Şubat ayında da ilçe başkanlarımızla bir değerlendirme kampı yapacağız.

ODALARDA DEĞİL SAHADA SİYASET YAPIYORUZ

2020-2021 AK Parti’nin odalarda siyaset yaptığı değil sahada siyaset yaptığı bir dönem olacak. AK Parti’nin planlı, ne yaptığını bilen, yol haritasını iyi çizmiş, hedef kitlelerini tespit etmiş, sağlam bir teşkilat çalışması yaptığı iki sene olacak. Biz teşkilatlarımızdan bunu bekliyoruz, bunu istiyoruz. Gaziantep milletvekili profili ile vizyonu ile belediye başkanı ile teşkilatları ile örnek illerimizden bir tanesi. Bunu önümüzdeki iki senede çalışmalarına yansıtmasını arzuluyoruz. Mücadele azmimizi iyi anlatmamız lazım. Sadece AK Parti’yi değil muhalefetin nerede durduğunu da anlatmamız lazım. Bu dönem sloganlarla iş yapmayacağız yol haritamızı izleyeceğiz. Dersimize iyi çalışacağız. Sahayı altını üstüne getireceğiz. Bunu istiyoruz. Biz bu kaleyi sağlam tutarız.”

KANDEMİR'DEN ŞEHİTKAMİL’E TAM NOT

Kandemir, daha sonra Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’nu makamında ziyaret etti. Uyguladıkları projeler ve yürüttükleri çalışmalarla ilgili bilgi ve fikir alışverişinde bulunduklarını ifade eden Başkan Fadıloğlu, “Halkımıza en iyi hizmeti verebilmek adına istişarelerimizi sürdüreceğiz” dedi. Erkan Kandemir, Şehitkamil Belediyesi’nin yapmış olduğu çalışmaları yakından takip ettiklerini ifade etti. Başkan Fadıloğlu günün anısına Kandemir’e hediye takdim etti.

ÇETİN KARABIYIK

#

09 Oca 2020 - 00:00 - Yaşam

Son bir ayda gaziantepgunes.com sitesinde 239.879 gösterim gerçekleşti.göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Güneş Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Güneş Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Gaziantep Güneş Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gaziantep Güneş Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.


Gaziantep Markaları

Gaziantep Güneş Gazetesi, Gaziantep ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (342) 230 36 36
Reklam bilgi