Köksan’dan hayırlı atak!

Hayırsever iş insanı Köksan Plastik Yönetim Kurulu Başkanı Asım Kökoğlu, Mevlana Mahallesine kurs merkezi ve sosyal tesis, Yeşilkent’e külliye, Karşıyaka Mahallesine de 32 derslikli bir okul yaptırıyor.

Hayırsever iş insanı Köksan Plastik Yönetim Kurulu Başkanı Asım Kökoğlu, Mevlana Mahallesine kurs merkezi ve sosyal tesis, Yeşilkent’e külliye, Karşıyaka Mahallesine de 32 derslikli bir okul yaptırıyor. Asım Kökoğlu tarafından yaptırılan Mevlana Mahallesi Kurs Merkezi ve Sosyal Tesisi'nin temeli düzenlenen törenle atıldı. Tesisin temel atma törenine Vali Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Milletvekilleri Taşdoğan ve Yüksel, Şehitkamil Belediye Başkanı Fadıloğlu ile kalabalık bir davetli topluluğu katıldı. Mevlana Mahallesindeki tesis 3 bin 500 metrekare alan üzerine kurulacak ve 4 kattan oluşacak. Tesiste, aşçılık ve pastacılık, bilgisayar ve robotik kodlama, el sanatları, mefruşat, görsel sanatlar ve müzik eğitimleri de verilecek. Ayrıca, 2 spor salonu, 50 kişilik kütüphane, 1 konferans salonunun da yer alacağı tesiste, 120 öğrenci kapasiteli anaokulunda da ücretsiz eğitim verilecek.

GÖRKEMLİ TEMEL ATMA TÖRENİ

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile KÖKSAN işbirliğinde Mevlana Mahallesi'nde yapılacak olan Mevlana Mahallesi GASMEK Kurs Merkezi ve Sosyal Tesisinin temeli törenle atıldı.

Şehitkamil İlçesi'nde bulunan Mevlana Mahallesi'nde Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile KÖKSAN Plastik işbirliğiyle yapılacak olan Mevlana Mahallesi GASMEK Kurs Merkezi ve Sosyal Tesisi için temel atma töreni Gaziantep Valisi Davut Gül, MHP Gaziantep Milletvekili Muhittin Taşdoğan, AK Parti Milletvekili Müslüm Yüksel, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Gaziantep AK Parti İl Başkanı Eyüp Özkeçeci ve KÖKSAN Plastik Yönetim Kurulu Başkanı Asım Kökoğlu’nun da katılımıyla yapıldı.

MAHALLENİN TÜM İHTİYAÇLARI KARŞILANACAK

Tesisin tamamlanmasıyla beraber başta kadın ve çocuklar olmak üzere tüm kesime eğitimler verilecek, mahallenin sosyal tesis ihtiyacı da karşılanmış olacak. Öte yandan merkezde 120 öğrenci kapasiteli anaokulu yapılarak ücretsiz eğitim verilecek.3 bin 500 metrekare üzerinde 4 kattan oluşacak kurs merkezinde sanat ve eğitim kursları için 13, eğitim destek kursları için ise 7 derslik bulunacak. Merkezde verilecek aşçılık ve pastacılık, bilgisayar ve robotik kodlama, el sanatları, mefruşat, görsel sanatlar ve müzik eğitimleri ile toplamda 3 bin 444 kişi yararlanabilecek. Ayrıca 2 spor salonu, 50 kişilik kütüphane, 1 konferans salonu bulunacak.

ŞAHİN: "ASIM BEY HEM İTHALATIN ÖNÜNÜ KESİYOR HEM DE BÜYÜK ESERLER BIRAKIYOR"

Temel atma töreninde konuşan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 19 yıl önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yola çıkıldığında “önce insan” düsturuyla hareket ettiklerini belirterek, “Eşrefi mahlukat olarak doğan her insan, dini, dili, cinsiyeti ne ise herkes birinci sınıf vatandaş olacak dedik. 19 yıllık büyük bir emek var. Büyükşehir ve ilçe belediyeleri olarak bizler kardeşiz. Tek vücudun parçası gibiyiz. 2 milyon, canlar, evlatlar, aileler bize emanet. Bu emanetin hakkını vermek için, karıncalar gibi çalışıp dev eserler bırakmak lazım. Asım Bey'e çok teşekkür ediyorum. Bir taraftan sanayici olarak stratejik yatırımlar yapıyor. İthalatın önünü kesiyor. Çıkardığı ürünler bugün cari açığı önleyen özel ürünler. İstihdam üretirken bir taraftan da yardım ediyor, eserler bırakıyor, bu medeniyetin kodlarının gereğini yapıyor. Yarın hiçbirimiz burada olmayacağız ama arkanda bıraktıklarımız burada kalacak. Bu insanların sayısı çoğaldıkça makas kapanacak. Belediyecilik imkân meselesi. AK Parti ile bu imkânlar oluştu. Anne adaylarına her gün süt dağıtıyoruz. İki merkez belediyemizle mahalle kreşleri açıyoruz. Uygulamalı çocuk kütüphaneleri açıyoruz. Bir aileye ne lazım? Kadın kendini yetiştirmek istiyor. Dijital kütüphane oluşturduk. Spor tesisleri yapıyoruz. Bu sistem güçlü ailenin devamı için, her desteği vermek için yapıldı. Doğru bir model. Okulu, GASMEK'i yeşillendireceğiz. Valimizin fikir babalığında yaklaşık 20 dönümlük alanı kamulaştırarak mahallelerin bütün ihtiyacını karşılayacağız” dedi.

VALİ GÜL: "ASIM KÖKOĞLU HER ZAMAN ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYUYOR"

Gaziantep Valisi Davut Gül, Mevlana Mahallesi'nde daha öncesinde yapılan plansız yerleşimlerle sosyal donatı bakımından eksiklerin oluştuğunu söyleyerek, “Bunun yansıması olarak mahallede çeşitli olumsuz olaylar yaşanabiliyor. Büyükşehir önderliğinde hayırseverimiz katkı koyarak sorunları ortadan kaldırıyorlar. Mahallenin lokomotifi olan bir merkez ortaya çıkacak. Asım Kökoğlu’na ne zaman tamamlanacağını sordum. 6 ay içerisinde tamamlayacaklarını söyledi. İlkbahar bitmeden yaza girerken bu tesis bitmiş olacak. Projesi planlaması ile çok güzel. Allah Asım Kökoğlu’ndan razı olsun. Hayırseverimiz ayrıca 32 derslikli bir okul yapıyor. Hayır hasenat ve fakir fukara konusunda her zaman elini taşın altına koyuyor. Bizleri zaman zaman harekete geçiriyor. Ben Asım Kökoğlu’na teşekkür ediyorum. Allah sayılarını arttırsın” ifadelerini kullandı.

YÜKSEL: "KÖKOĞLU GİBİ HAYIRSEVERLERİN SAYISI ARTMALI"

Gaziantep AK Parti Milletvekili Müslüm Yüksel ise törenin hayırlar getirmesini dileyerek, “Her alanda insana dokunan, çalışmalarıyla bunu esas alarak devam ettiren Büyükşehir Belediyesi’nin açılışındayız. Bu eser için teşekkür ediyorum. Hayırseverlerin sayısını arttırsın. Gaziantep olarak biz bu konuda şanslı bir şehiriz. Gaziantep devletin bütün desteklerin yanında hayırseverlerde ellerini taşın altına koyuyor” diye aktardı.

TAŞDOĞAN: "ASIM BEY HAYIR İŞLERİNDE ÖNLERDE GELİYOR"

Önemli olanın dünyada eser bırakmak olduğunu vurgulayan MHP Gaziantep Milletvekili Muhittin Taşdoğan, “Mal, mülk, makam, şöhret bugün var yarın yok. İki kapılı bir han denen bu dünyada bir eser bırakmak lazım. Bugün bu meydanda heyecanına hep beraber ortak olduğumuz kıymetli ağabeyimiz Asım Kökoğlu tarafından bir eser bırakacak. Gaziantep hayırda yarışıyor. Hayırda yarışanların yol başçılarından birisi Asım Kökoğlu. Okul derseniz Asım Bey’de. Kuran Kursu deseniz, taziye evi derseniz, Asım Bey orada. Dünya değişiyor, büyüyor. İhtiyaçlar ve gerekli olan şeyler bununla büyüyor. Sosyal hizmet alanları bu toplumsal hizmetin bir parçası” şeklinde konuştu.

FADILOĞLU: "HAYIR İŞLERİNE ARA VERMEDEN DEVAM EDİYOR"

Başkan Fatma Şahin ile mahalle ziyareti sırasında gelen talepler doğrultusunda ne yapılabileceğini konuşup birlikte faaliyete geçme kararı aldıklarını anlatan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Allah’a çok şükür Gaziantep’te tesis yönünden hiçbir sıkıntı yaşamıyoruz. Gaziantep'te tesis yönünden de kim yapmış sıkıntısı da yok. Ortada bir mesele varsa hep birlikte ortak akılla karar alınıyor uygulamaya geçiliyor. Asım Bey bir hayırsever olarak ne zaman bir ihtiyaç olsa her zaman o işe koşan geri durmayan bir abimiz. Hayırlarına da durmadan da devam ediyor” dedi.

KÖKOĞLU: "YENİ PROJELER HAZIRLAMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

Tesisin annesi ve babasının ismini taşıyacağı için mutlu ve heyecanlı olduğunu belirten Köksan Plastik Yönetim Kurulu Başkanı Asım Kökoğlu şunları söyledi: "Böylesine önemli bir eser yaptırmak için bize vesile olan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'e ayrıca teşekkür ediyorum. Önümüzdeki günlerde yine inşallah özel bir günde böyle beraber olmayı umut ediyorum. Havalimanı üzerinde Yeşilkent'te yapılan külliyenin yapımını da üstlendik. Bu merkezin 3 bin 750 metrekare kapalı alanı var. İçerisinde Kuran Kursu ile birlikte yatakhane, yemekhane, derslikler, toplantı ve konferans salonu yer alacak. Uzun süredir üzerinde çalıştığımız bu projeyi tamamladık. İnşallah en kısa zamanda hep beraber açılışını yapacağız. Kökoğlu ailesi olarak asıl zenginliğin bu dünyada adımızı yaşatacak, arkamızdan dualar ettirecek işlerden geçtiğinin farkındayız. Bu düşünceden hareketle inşallah önümüzdeki aylarda bir okulumuzun temelini atacağız. Sayın valimizin üzerinde büyük hassasiyetle durduğu 100. Yılda 100 hayırsever okul projesi var. Gerçekten takdire şayan bir proje. Bu projeye kayıtsız kalamazdık. Karşıyaka Mahallesi’ne yaptıracağımız 32 derslik okulumuzun protokolünü valimiz Davut Gül ile imzalamıştık. Bizlere bu hayırlı işi yapma şansı tanıyan valimize de ayrıca teşekkür ederim. Yeni ve kalıcı eserler yaptırmak size, bize ve hepimize inşallah nasip olur. İnşallah yakın zamanda yeni projelerle karşınızda oluruz" dedi.

ÇETİN KARABIYIK

#

09 Kas 2020 - 00:00 - Yaşam

Son bir ayda gaziantepgunes.com sitesinde 185.117 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Güneş Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Güneş Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Gaziantep Güneş Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gaziantep Güneş Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.Gaziantep Markaları

Gaziantep Güneş Gazetesi, Gaziantep ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (342) 230 36 36
Reklam bilgi