YÜREĞİMİZ YANDI

Irak’ın kuzeyindeki Gara Bölgesi’nde PKK’lı teröristlerce şehit edilen 13 canımız ülkeyi yasa boğdu. Şehitlerimizden 10'unun kimlik tespitleri belirlendiğinde 2 aslan parçasının Gaziantepli olduğunuz öğrendiğimizde yüreğimiz bir kez daha yandı. 2 Ekim 2015 tarihinde Erzincan'daki birliğine katılmak üzere yola çıkan Gaziantepli er Müslüm Altıntaş ile Ağrı'daki birliğine katılmak üzere yola çıkan er Adil Kabaklı, Tunceli-Pülümür kara yolunda yol kesen PKK'lı teröristlerce bulundukları otobüsten indirilerek kaçırılmış, aileleri uzun zamandır Diyarbakır'da HDP binası önünde evlat nöbetindeydi.

Irak’ın kuzeyindeki Gara Bölgesi’nde PKK’lı teröristlerce şehit edilen 13 canımız ülkeyi yasa boğdu. Şehitlerimizden 10'unun kimlik tespitleri belirlendiğinde 2 aslan parçasının Gaziantepli olduğunuz öğrendiğimizde yüreğimiz bir kez daha yandı. 2 Ekim 2015 tarihinde Erzincan'daki birliğine katılmak üzere yola çıkan Gaziantepli er Müslüm Altıntaş ile Ağrı'daki birliğine katılmak üzere yola çıkan er Adil Kabaklı, Tunceli-Pülümür kara yolunda yol kesen PKK'lı teröristlerce bulundukları otobüsten indirilerek kaçırılmış, aileleri uzun zamandır Diyarbakır'da HDP binası önünde evlat nöbetindeydi.

AYNI GÜN KAÇIRILMIŞLARDI

Irak’ın kuzeyindeki Gara bölgesinde teröristlerce şehit edilen 13 kişiden 10'unun kimliklerinin belirlendi. Şehitlerden Adil Kabaklı ve Müslim Altıntaş'ın Gaziantepli olduğu öğrenildi.Müslüm Altıntaş ve Adil Kabaklı’nın 2015 yılında birliklerine katılmak için yola çıktıklarında PKK terör örgütü tarafından kaçırıldığı öğrenildi.

MÜSLÜM ALTINTAŞ, 2 EKİM 2015 YILINDA KAÇIRILMIŞTI

Irak’ın kuzeyindeki Gara bölgesinde teröristlerce şehit edilen askerlerden birinin, 2015 yılında Erzincan’daki görev yerine giderken teröristler tarafından kaçırılan Şanlıurfa nüfusuna kayıtlı Müslüm Altıntaş olduğu belirlendi.

Irak’ın kuzeyindeki Gara bölgesinde teröristlerce başından vurularak şehit edilen 13 kişiden birinin Malatya’daki Adli Tıp Kurumunda yapılan otopsi işlemlerinin ardından Şanlıurfa nüfusuna kayıtlı Gaziantep’te yaşayan Müslüm Altıntaş olduğu açıklandı.

Er Müslüm Altıntaş, dağıtım izninden sonra, Erzincan’daki görev yerine gitmek için 2 Ekim 2015’te Gaziantep’ten bindiği otobüsten Tunceli-Pülümür karayolunda yol kesen teröristlerce kaçırılmıştı.

ADİL KABAKLI, TUNCELİ PÜLÜMÜR KARAYOLUNDA KAÇIRILMIŞTI

PKK terör örgütünün Gara'da şehit ettiği 13 kişinin arasında, 2 Ekim 2015 tarihinde Ağrı’daki birliğine gitmekte iken Tunceli Pülümür karayolunda kaçırılan Osmaniyeli er Adil Kabaklı’nın da olduğu bildirildi.

13 kişinin bugün PKK terör örgütünce Gara bölgesinde şehit edilmesinin ardından Osmaniye’ye şehit ateşi düştü. Aslen Osmaniye’nin Kadirli ilçesi nüfusuna kayıtlı Er Adil Kabaklı Ağrı'da vatani görevini yapmakta iken birliğine dönüş esnasında Tunceli Pülümür karayolunda PKK'lı teröristlerce kaçırılmış ve 5 yıldır PKK'nın elinde rehin olarak tutuluyordu.

Gara bölgesinde PKK tarafından şehit edilen 13 kişi arasında bulunan Adil Kabaklı’nın Gaziantep'te yaşayan annesi Cennet Kabaklı ve ailesi Malatya’ya giderek Adil Kabaklı’yı teşhis etti.

Şehit Adil Kabaklı’nın annesinin yaşadığı Gaziantep'te mi yoksa memleketi Osmaniye'de mi defnedileceği henüz netlik kazanmadı.

SÜLEYMAN SOYLU: KARAYILAN’I YAKALAYIP BİN PARÇAYA BÖLMEZSEK ŞEHİTLERİMİZ YÜZÜMÜZE TÜKÜRSÜN

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gara şehitlerinin hesabının sorulduğunu söylerken, Murat Karayılan'ın yakalanacağının sözünü verdi.

Soylu, Gara'da canice şehit edilen 13 vatandaşımızın kimlik tespitlerinin ardından sosyal medya hesabından çok sert bir açıklama yayınladı. 13 kişinin alçakça şehit edildiğini vurgulayan Soylu, bu kalleşliğin ardından hala PKK'yı aklamaya çalışanların olduğunu söyledi.

HESAPLARINI SORACAĞIZ

"Murat Karayılan’ı yakalayıp bin parçaya bölmezsek bu millet ve şehitlerimiz yüzümüze tükürsün." notuyla paylaştığı açıklama metninde Soylu, " PKK ile aynı açıklamaları yapmaktan utanmayan aynı yalanlara sahip çıkan haysiyetsizler var. Evlatlarımıza ve ailelerine çektirdiklerinin hesabı soruldu, sorulacak." ifadelerini kullandı.

AİLELERİ EVLAT NÖBETİNE KATILMIŞTI

Mağarada katledilen görevlilerden bazılarının aileleri evlat nöbetine katılmıştı

Gara'daki mağarada öldürülen görevli polis ve askerlerden bazılarının ailelerinin, Diyarbakır'da HDP İl Binası önündeki evlat nöbetine katıldıkları ortaya çıktı. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, PKK tarafından alıkonulan 13 kişinin Gara'daki bir mağarada katledildiğini açıkladı.

Malatya Valisi Aydın Baruş da mağarada katledilenlerin arasında görevli polis ve askerlerin olduğunu, 10'unun kimlik bilgilerinin tespit edildiğini açıkladı.

Kimlikleri tespit edilenlerden bazılarının ailelerinin, çocukları dağa kaçırıldığı gerekçesiyle Diyarbakır'da HDP İl Binası önündeki evlat nöbetine katıldıkları ortaya çıktı.

Sedat Yabalak

Katledilen esir polislerden Sedat Yabalak, Diyarbakır'ın Lice ilçesinde 28 Temmuz 2015'te eşi ve kızının yanında aracından indirilerek kaçırılmıştı. Yabalak'ın annesi Ünzile Yabalak ise 8 Eylül 2019'da Diyarbakır'a gelip evlat nöbetine katılmıştı.

Semih Özbey

Malatyalı Sadiye Özbey de 17 Eylül 2015'te Rize'den kendisini ziyarete gelirken Tunceli'nin Pülümür ilçesinde yol kesen PKK'liler tarafından aracı yakılıp kaçırılan oğlu Astsubay Semih Özbey için 5 Eylül günü oturma eylemine katılmıştı.

Müslüm Altıntaş ve Adil Kabaklı

Acemi birliğini Ankara'da yapıp, usta birliğini yapmak üzere Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesine giderken, Tunceli Pülümür yolunda 2 Ekim 2015'te birlikte kaçırılan asker Müslüm Altıntaş ve Adil Kabaklı da öldürülen esirler arasında yer alıyor. Gaziantep'te oturan Şevket- Songül Altındaş çifti de PKK'liler tarafından kaçırılan oğulları Müslüm Altıntaş için oturma eylemi başlatmıştı. Adil Kabaklı'nın annesi Cennet Kabaklı da evlat nöbetine katılmış ve şu açıklamalarda bulunmuştu: Oğlumu almadan buradan gitmeyeceğim. HDP oğlumu alıp, PKK'ye verdi ve şu anda 150 metre yerin altında esir tutuluyor. Sabaha kadar da nöbetimi sürdüreceğim. Ne zaman ki oğlum geldiyse o zaman buradan kalkacağım.

Vedat Kaya

HDP’liler tarafından 2014 yıllarında başlatılan çukur siyaseti döneminde Lice ilçesinde kaçırılan Mardin nüfusuna kayıtlı İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde görevli polis memuru Vedat Kaya’nın annesi Emine Kaya da "Çocuğumun bırakılmasını istiyoruz. Yeter artık. Ciğerimiz yanıyor, parçalanmış. Çocuğumu da, bütün esirleri de serbest bıraksınlar. Bunlar Amerika’ya çalışıyorlar ve biz bunu biliyoruz." ifadelerini kullanmıştı.Oğlunun 5 yıldır kaçırıldığını hatırlatan Kaya, "Çocuğum Irak’ta mı, Kandil’de mi, nerede olduğunu bilmiyoruz. Lice’de yüzleri kapalı HDPliler oğlumun önünü kestiler. Oğluma, ‘sen en fazla bizden 1-2 kişiyi öldürürsün. Biz ise hem kardeşini hem de seni öldüreceğiz, gelini de gelinlik ile dağa götüreceğiz’ dediler." demişti.

Süleyman Sungur

Mağarada öldürülenlerden Jandarma Er Süleyman Sungur da 15 Ağustos 2015 tarihinde Diyarbakır karayolunda alıkonulmuştu. Evlat nöbetine Siirt'ten katılan Sungur'un annesi Şirin Sungur, Anne Sungur, "Oğlum 2015 yılında askerliğini yaparken, Karabük'ten Bingöl'e gönderildi. Henüz 6 aylık asker olan oğlum izne gelirken, Diyarbakır'ın Lice ilçesinde yol kesen PKK'liler tarafından kaçırıldı. Kaçırıldığında kolluk güçlerine haber verdik. O zamandan beri çocuğumdan haber alamıyorum. Oğlumun yaşayıp, yaşanmadığını bilmiyorum. İki defa çocuğumun videosu PKK tarafından internette yayınlandı." ifadelerine yer vermişti.

ÇETİN KARABIYIK

#

14 Şub 2021 - 00:00 - Yaşam

Son bir ayda gaziantepgunes.com sitesinde 160.685 gösterim gerçekleşti.göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Güneş Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Güneş Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Gaziantep Güneş Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gaziantep Güneş Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.