USTALIK DÖNEMİ BAŞLIYOR

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yeniden Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayı gösterilen Fatma Şahin, Büyük bir aşkla başladığı siyaset  yolculuğundaki hayalinin doğup, büyüdüğü topraklara hizmet etmek olduğunu belirterek “Şimdi  sizlerin desteğiyle bu şehre bir ömür adama gayesiyle ilerliyorum.” dedi. 

Büyütmek için resme tıklayın

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Ticaret Odası (ATO)'da düzenlenen AK Parti Aday Tanıtım Toplantısı'nda,  48 ilin daha belediye başkan adaylarını açıkladı. Erdoğan,  Gaziantep’te  Fatma Şahin’le  yola devam edeceklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Aday Tanıtım Toplantısı’na katıldı. Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, 7 Ocak’ta İstanbul’da 26 Büyükşehir ve il belediye başkan adayının ismini kamuoyuyla paylaştıklarını hatırlatarak, “Bugün de büyükşehirlerimizin kalanlarını ve il belediye başkan adaylarımızı açıklıyoruz. Adaylarımızı şimdiden tebrik ediyor, kendilerine seçim çalışmalarında ve daha sonrasında şehirlerimize verecekleri hizmetlerde başarılar diliyorum. Böylece Cumhur İttifakı’ndaki ortağımız MHP adaylarını destekleyeceğimiz 7 ilimiz dışındaki tüm büyükşehir ve il belediye başkan adaylarımızı ilan etmiş oluyoruz. Önümüzdeki cumartesi gününden itibaren İstanbul’dan başlayarak ilçe adaylarımızın tanıtımını da yapacağız. Kimi şehirlere bizzat giderek kimi şehirlerimizde ise genel başkan yardımcılarımızı göndererek ilçe adaylarımızın tanıtımını da kısa sürede tamamlayacağız” dedi.

20 ŞUBAT’TA SECİM KURULLARINA VERİLMESİ GEREKİYOR. 

Hedeflerinin, AK Parti ve Cumhur İttifakı’nda olan belediyeleri tekrar ezici oranlarla kazanmanın yanı sıra muhalefetin elindeki şehirleri gerçek belediyecilikle tanıştırmak olduğunu dile getiren Erdoğan, “Bunun için milletimizin her adımında her anında hep yanında olacak tüm gönlü ve zihniyle kendini şehirlerine adayacak belediye başkanları ile seçimlere hazırlanıyoruz. İnşallah, 30 Ocak’ta da seçim beyannamemizi milletimizin takdirine sunacağız. Bilindiği gibi, seçim takvimine göre aday listelerinin en geç 20 Şubat’ta secim kurullarına verilmesi gerekiyor. Niyetimiz, 20 Şubat’a kalmadan adaylar konusunda tüm hazırlıkları bitirerek tüm vaktimizi ve enerjimizi seçim kampanyamıza teksif etmektir” diye konuştu.

TÜRKİYE YÜZYILI’NA YAKIŞIR SEVİYELERE GETİRMEK PEŞİNDEYİZ 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti: “Bundan tam 30 yıl önce 1994’te İstanbul’da başladığımız belediyeler vasıtasıyla halkımıza hizmet yolculuğumuzu Türkiye Yüzyılı’na adım attığımız 2024’te zirveye çıkarmak istiyoruz. Buna hazır mıyız? Belediyelerdeki başarıları ile iktidara yürümüş bir parti olarak rüştümüzü ilk ispat ettiğimiz yeri güçlü tutmak mecburiyetindeyiz. Büyükşehri ile ili ile ilçesi ile beldesi ile ülkemizin her belediyesini eser ve hizmet siyasetimizle Türkiye Yüzyılı’na yakışır seviyelere getirmek peşindeyiz. Sandıkta bize verilen her oyun vebalini, yaptığımız görevlerin her anında üzerimizde hissederek aşkla, azimle, kararlılıkla çalışacak, üretecek, farkımızı ortaya koyacağız. Biz asla şehirlerine ve oralarda yaşayan insanlara hiçbir şey vermedikleri halde çeşitli kavramların, değerlerin, sembollerin, ideolojik körlüklerin arkasına saklanarak koltuklarını korumaya düşenlerden olmadık, olmayacağız.”

AK PARTİ ONUN İÇİN DOĞRU ADRES DEĞİLDİR. 

Erdoğan, yüreklerindeki muhabbetle, zihinlerindeki projelerle esirgemediklerini söylediği emekleri ile alınlarındaki terle Türk milletinin kalbine girenlerden olduklarını belirterek, “Her kim, belediye başkanlığı, milletvekilliği, teşkilat yöneticiliği dahil siyaset yoluyla gelinen makamlara bu gözle bakmıyorsa AK Parti onun için doğru bir kapı değildir. Belediye başkanlığı vasıtasıyla şehrinin hadimliğine soyunmak yerine hakimliğine talip olanlar varsa AK Parti onun için doğru adres değildir. Şehrinin dertleri ile dertlenmeden, ülkesinin hedefleri ile bütünleşmeden, milletinin değerleri ile donanmadan, sandığa gözünü diken varsa AK Parti onun için isabetli bir mecra hiç değildir. Tapduk Emre’nin kapısından içeri eğri odun dahi sokmayan Yunus Emre misali, milletimize karşı en küçük bir yanlışı, en küçük bir yamuğu olanın yeri AK Parti değildir” değerlendirmesini yaptı.

MİLLETİMİZE HİZMET ETMEYE TALİBİZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kuruluş aşamasında adını “Erdemliler Hareketi” olarak belirleyen bir kadro oldukları gerekçesiyle başka türlü bir siyaset anlayışını tasvip edemeyeceklerine dikkati çekerek, “Böyle bir yola asla giremeyiz. Hamdolsun, bugüne kadar milletimizin karşısına hep bu şekilde çıktık. Belediyelerde 30 yıldır hükümete 21 yıldır bu şekilde çalıştık. Ülkemizi bugünkü seviyesine bu şekilde getirdik. Geçtiğimiz mayıs ayında Cumhurbaşkanlığı ve Meclis Seçimleri’ni Cumhur İttifakı’ndaki ortaklarımızla birlikte bu şekilde kazandık. İnşallah 31 Mart’ta Türkiye Yüzyılı’nın ilk mahalli idareler seçiminde belediyeleri yönetme sorumluluğunu yine bu şekilde üstleneceğiz. Şairin diliyle ifade edecek olursak; Bu meydan er meydanıdır. Özü, kavi olan gelsin. Bu bir hizmet kervanıdır. Sözü kavi olan gelsin. Sevda olsun esasında. Emek koksun libasında. Halka hizmet atlasında, izi kavi olan gelsin. Eli yerle yeksan olur, doğru yaya ok san olur. Göz, arpacık olur noksan olan, gezi kavi olan gelsin. Biz, er meydanının sözü kavi olan, halka hizmet atlasında izi olan, doğru yaya ok olan bir kadro olarak 31 Mart’ta bir kez daha şehirlerimize eser vermeye, milletimize hizmet etmeye talibiz” ifadelerine yer verdi.

BİZİ YOLUMUZDAN KESİNLİKLE DÖNDÜREMEYECEKLERDİR

Kendilerine geri adım attıramayacaklarına vurgu yapan Erdoğan, “Bizi yolumuzdan kesinlikle döndüremeyeceklerdir. Bizi ve ülkemizi hiçbir şartta teslim alamayacaklardır. Türkiye’nin artık tehditlerle ve sinsi oyunlarla hizaya getirilecek bir ülke olmadığını er ya da geç onlar da öğrenecek. Bunu tıpkı bir asır önce olduğu gibi yine onlara öğreteceğiz. İnşallah, bunu da 85 milyon olarak hep beraber başaracağız” diye konuştu.

AK PARTİ’NİN 48 ŞEHİRDEKİ BAŞKAN ADAYLARI

Daha önce 26 ildeki adayını açıklayan AKP'nin 48 şehirdeki başkan adayları da belli oldu. 1.    Adana – Fatih Mehmet Kocaispir (Yüreğir Belediye Başkanı) 2.    Ankara – Turgut Altınok (Keçiören Belediye Başkanı) 3.    Antalya – Hakan Tütüncü (Kepez Belediye Başkanı) 4.    Diyarbakır – Mehmet Halis Bilden  (İstanbul 4 Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Başkanı)  5.    Gaziantep – Fatma Şahin (Mevcut belediye başkanı) 6.    Hatay – Mehmet Öntürk (Eski Hatay Milletvekili) 7.    İzmir – Hamza Dağ (AKP Genel Başkan Yardımcısı) 8.    Kahramanmaraş – Fırat Görgel (AKP Kahramanmaraş İl Başkanı) 9.    Kayseri – Memduh Büyükkılıç (Mevcut belediye başkanı) 10.    Konya – Uğur İbrahim Altay (Mevcut belediye başkanı) 11.    Malatya – Sami Er (İstanbul / Fatih Belediyesi Başkan Yardımcısı) 12.    Mardin – Abdullah Erin (Eski Şanlıurfa Valisi) 13.    Sakarya – Yusuf Alemdar (Serdivan Belediyesi Başkanı) 14.    Şanlıurfa – Zeynel Abidin Beyazgül (Mevcut belediye başkanı) 15.    Tekirdağ – Cüneyt Yüksel (Eski Süleymanpaşa Belediye Başkanı) 16.    Trabzon – Ahmet Metin Genç 17.    Van – Abdulahat Arvas 18.    Adıyaman – Ziya Polat 19.    Afyonkarahisar – Hüseyin Ceylan Uluçay 20.    Ağrı – Mehmet Salih Aydın 21.    Aksaray – Evren Dinçer 22.    Amasya – Mehmet Uyanık 23.    Ardahan – Yunus Baydar 24.    Batman – Adil Sebati Ceylan 25.    Bayburt – Mete Memiş 26.    Bilecik – Mustafa Yaman 27.    Bolu – Muhammed Emin Demirkol 28.    Burdur – Mehmet şimşek 29.    Çorum – Halil İbrahim Aşgın 30.    Gümüşhane – Ercan Çimen 31.    Hakkâri – İsmet Ölmez 32.    Iğdır – Ülkü Öcal 33.    Karabük – Özkan Çetinkaya 34.    Karaman – Mevlüt Akkgün 35.    Kırıkkale – Mehmet Saygılı 36.    Kırşehir – Osman Arslan 37.    Kilis – Reşit Polat 38.    Kütahya – Kamil Saraçoğlu 39.    Muş – Feyat Asya 40.    Nevşehir – Mehmet Savran 41.    Niğde – Emrah Özdemir 42.    Siirt – Ekrem Olğaç 43.    Sivas – Hilmi Bilgin 44.    Şırnak – Mehmet Yarka 45.    Tunceli – Erkan Eroğlu 46.    Uşak – Mehmet Çakın 47.    Yozgat – Celal Köse 48.    Zonguldak – Ömer Selim Alan


ŞAHİN: BİSMİLLAH DEDİĞİMDE BİR HAYALİM VARDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yeniden Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı gösterilen Fatma Şahin ise sosyal medyadan yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi

Şahin sosyal medya üzerinden, “Büyük bir aşkla başladığım siyaset yolculuğuna Bismillah dediğimde bir hayalim vardı.   Doğup, büyüdüğüm üstümde hakkı olan bu bereketli topraklara hizmet etmek, sizlere hizmetkâr olmak.   Şimdi de sizlerin desteğiyle bu şehre bir ömür adama gayesiyle ilerliyorum. Gaziantep için #HazırızKararlıyız “  

FATMA ŞAHİN KİMDİR? 

Fatma Şahin 1966 yılında Gaziantep’te dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini Gaziantep’te, yükseköğrenimini İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya ve Metalürji Bölümü’nde tamamladı. Gaziantep’e dönerek bir boya fabrikasında iş hayatına atıldı. 2002 yılında Adalet ve Kalkınma Partisinin Gaziantep’teki ilk kurucularından oldu. 2002 seçimlerinde Gaziantep’ten ilk kadın milletvekili olarak seçildi.

TBMM Sanayi, Ticaret ve Enerji Komisyonu, AB Uyum Komisyonu ve çeşitli soruşturma komisyonlarında görev aldı. TBMM Töre ve Namus Komisyonu ile Çocuklara Karşı Şiddeti Araştırma Komisyonunda başkanlık yaptı.

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığında bir dönem Teşkilattan Sorumlu Başkan Yardımcılığı, bir dönem de Siyasi İşlerden Sorumlu başkan Yardımcılığını üstlendi.

2007 yılında AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları başkanı olarak görev aldı.

2011 seçimleri sonrasında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının kurucu bakanı olarak görevlendirildi.

Evli ve iki çocuk annesi olan Fatma Şahin 30 Mart 2014 yerel seçimleri ile kazandığı Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini sürdürmektedir. Şahin, Asya Belediye Başkanları Birliği ve UCLG-MEWA Başkanlığını da yürütmektedir

18 Oca 2024 - 19:47 - Gündem

Son bir ayda gaziantepgunes.com sitesinde 81.672 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Güneş Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Güneş Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Gaziantep Güneş Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gaziantep Güneş Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.