MEZARLIKTA İSRAİL  PROTESTOSU

İHH İnsani Yardım Vakfı bugün saat 13:00’da Asri Mezarlıktaki  Şireci Cami’nde  İsraill’i protesto edecek

Büyütmek için resme tıklayın

İHH İnsani Yardım Vakfı Gaziantep Başkan Yardımcısı Murat Şahin, Asri Mezarlık içerisinde bulunan Şireci Camisi’nde İsrail’i protesto edeceklerini belirterek  “Zulme sessiz kalanları ölülerden saydık. Diriler gelmiyorsa bizde ölülere gideriz dedik. Bu yüzden mezarlığı seçtik. Gazze’de ki kardeşlerimizi yüreğimizde, gözyaşlarımız da hissetmiyorsak, onlar için elimizden geleni yapmıyorsak bizi de ölülerden saysınlar. Biz de ölülerden olalım gitsin.” Diye konuştu


İHH İnsani Yardım Vakfı Gaziantep Şubesi, İsrail’in Gazze’deki vahşetini mezarlıkta  protesto edecek.


İHH İnsani Yardım Vakfı Gaziantep Başkan Yardımcısı Murat Şahin, İsrail’in Gazze’ye uyguladığı insanlık dışı katliamı mezarlıkta protesto edeceklerini  dile getirerek “ Biz insanlara şunu söyledik, Gazze'yi unutturmayın.. İsrailli protesto edin..  Ama onu önce nefsimde yaşamam lazım. Ben yaşamadığım inanmadığım bir şeyi söylediğimde karşıdakine tesir etmeyeceğini inananlardanım. Onun için o tarihten beri yurt dışı seyahatlerinde uçak gezilerimde şehirler arası gezilerimde ve Gazze'ye özgürlük tişörtümü giydim ve sokaklarda böyle gezdim.  Bunu kendi vicdanımı kendimi rahatlatmak için yapıyorum. Ben iktidar ve güç sahibi değilim. Bugün Gazze’de ki savaşı durduramam ama orada insanlara yardım götürebilirim, orada sıcak çorba dağıtabilirim” dedi.

İSRAİL'E DESTEK VEREN FİRMALARIN MALLARINI KULLANMIYORUM.

Gazze’ye yardım amaçlı gitmek istediğini ancak gidemediğini belirten Şahin ”Ben legal olarak oralara gitmek istiyorum. Benim gücüm yetmiyor. Ben yerli ve milli ürünler kullanıyorum.  İsrail'e destek veren firmaların mallarını kullanmıyorum. Elimden geldiği kadar bunlara dikkat ediyorum.  Gazze'yi unutturmamak için sokaklarda bu şekilde geziyorum protestonun  önemli olduğunu düşünüyorum. Önce benim yapmam lazım ve benim inanmam lazım. Herkesten de şunu rica ediyorum elinizden gelen her şeyi yapın.” Dedi.

HAMAS BİR SİVİL TOPLUM KURULUŞ

Şahin “Hamas'ın terör örgütü olduğunu söylüyorlar ve bu algıyı oluşturuyorlar hayır! Hamas 1987 yılında Ahmet Yasin tarafından camilerde tebliğ için kurulmuş bir sivil toplum kuruluşuydu. Ama 1988'deki intifa’da Ahmet Yasin kardeşlerimiz öldürülürken bizim burada ilim meclislerinde oturarak duramayız eyleme çıkmamız lazım dedi ve eyleme başladılar. Yani şimdi Türkiye'deki bütün herkese soruyorum ülkemizde bir soykırım uygulansa, bir savaş olsa, siz yerinizde oturabilir misiniz. Daha sonrasında Hamas, siyasi  bir parti kurdu ve ilk seçimde de 62 tane mecliste kürsü sahibi oldu. Bir siyasi parti ve bu siyasi partinin ülkenin geleceğine yön vermek için kurulmuş bir siyasi partinin ülkesini savunmak için savaşsa savaş, cihatsa cihat deyip sokağa çıkması ise evet Hamas bir terör örgütüdür.  Ama bu bir meşru müdafaa ise Hamas ülkesini savunan meşru müdafaasını yapan Mücahitler ordusudur kardeşlerimizdir. Onlarla birlikteyiz ve onları destekliyoruz ve asla ve asla Hamas'ın İzzettin kassam Tugaylarının terör örgütü olduğunu kabul etmiyoruz.” dedi.

BU SAVAŞI DA ALLAH'IN İZNİYLE GAZZE’DE Kİ MÜCAHİTLER KAZANACAK

 Dünyada tarih boyunca yapılmış savaşların tamamını inanmış ve inandığı davaya adanmış insanların kazandığını belirten Şahin “  Bu savaşı da Allah'ın izniyle Gazze’de ki Mücahitler kazanacak. Onlar inandılar ve davalarına adandılar. Biz tarih kitaplarında Siyer’de, Peygamberin hayatında, sahabenin hayatında ve Kuran-ı Kerim bize geçmiş kavimlerin ve o günün yaşantısını anlattı biz sanki bunları bir hikaye gibi okuduk acaba olur mu? (Mute) Savaşı'nda o günün süper gücü Bizanslılar yüz bin kişi Mute’de Ürdün sınırlarında, Müslüman ordusu üç bin kişi adam başı silahın olmadığı füzenin olmadığı yerde kılıçla okla savaşıla  yerde adam başı 30 küsür kişi düşüyor. Ama inanmışlar ordusu kazandı. Bizanslılar arkalarına bakmadan gittiler. Asrın siyasi dehası askeri dehası Halit Bin Velid’e komutaya geçtikten sonra yapılanlar meydanda bugün de Gazze’de  inanmış olan Mücahitler küçük çocuklar videolarını seyrettiyseniz ölümden hiç korkmuyorlar. Biz ölümden korkuyoruz ölüm Gazze’de çocuk işi.. Ölümden korkmuyorlar inanmışlar ve kabrin arkasını bekliyorlar ve ülkeleri için savaşıyorlar Türk halkına şunu söylemek istiyorum kardeşim bu sadece Gazzelilerin meselesi değil. Bugün Gazze’de  dün Irak'taydı, Suriye'deydi, yarın dün akşam başladılar Yemen'de bu coğrafyada bunlar kendi çıkarları için kendi yumurtalarını pişirmek için dünyayı yakmaktan geri durmayacaklar. Yani bizim harekete geçmemiz için eyleme geçmemiz için yani televizyonlarda çıkan 3 çocuk öldü bin çocuk öldü 5.000 çocuk öldü, bu sayının ne kadar olması gerekiyor. Yani bir mazlumun ölmesi tırnağının kırılması yetmiyor da neyi bekliyoruz. Beklediğimiz ne? biz eyleme devam edeceğiz ve vicdanımızı rahatlatacağız, kendimizi rahatlatacağız, biz sokaklara çıkacağız bedenimiz ile  protestomuzu edeceğiz” dedi.

YARDIMA DEVAM EDECEĞİZ

Şahin” Biz onların ürünlerini onlara destek veren firmaların ürünlerini protesto edip almayacaksak almayacağız. Oraya yardım göndereceksek malımız da ve canımız da Cihat diyor. Allah, biz canımız da Cihat'a gidemiyorsak malımız da göndereceğiz. Gazze’ye yardım gönderilemiyor diyorlar, bu da bir algı. Dünyanın her tarafında savaşçı coğrafyasında içeriye yardımları gitmesi dışarıdan yardımların gitmesi zor. Biz Mısır’a bir çağrıda bulunmuştuk.  Refah sınır kapısı açılsın diye. Refah sınır kapısını tam açmadılar. İsrail’in kontrolünde giren  tırları 60 kilometre ötede X-ray cihazlarına götürüyorlar. İçeriye girecek malları didik didik arıyorlar çok sıkıntılar çektik.  Bütün bunların hepsi kabulümüz. Ama savaş coğrafyasında şöyle bir şey var içerde tüccarlar hala mal alıp satmaya devam ederler.İHH olarak bizim de içeride çalışan Gazzeli personellerimiz var. Türk personellerimiz vardı. Onların bir kısmı Türkiye'ye geldi. Çünkü biz bir yardım kuruluşu bizim kardeşlerimiz Gazze’nin içerisindeki toptancılara gidiyorlar onlarla pazarlıklarını yapıyorlar. Bin koli 5 bin koli gıda maddesini alıyorlar. Resmi olarak faturasını İHH'ya kestiriyorlar ve biz adamın alışveriş ettiği yer Ürdün'de. Türkiye’de  Mısır’da resmi olarak paramızı oraya gönderiyoruz.  İlk günden bugüne kadar aksatmadan içeride bulabildiğimiz her türlü malzeme ile yapmaya devam ediyoruz ve yapmaya devam edeceğiz.” Dedi.

BİZLER BİR VÜCUDUN AZALARI GİBİYİZ

Dünyanın her tarafında insanlar aynı kaynaktan beslenen insanlar birbirlerine destek veriyorlar birbirinin yanındalar aynı kaynaktan beslenen derken ben kardeşlerimle aynı kaynaktan beslendim aynı annenin sinesindeki sütten beslendiğim için aynı Babanın ekmeğinden beslendiğim için her şeyimle kardeşlerimle birlikteyim.  Lafın tamamı deliye söylenir. Herkesin şunu bilmesi lazım. Gazze’de ki insanların Dili, dini, ırkı, bütün bunların hepsinin yanında Gazze’de bir mazlumlar var. Buradan vicdan sahiplerine sesleniyorum. Vicdan sahipleri sokaklara çıktı. Biz Türk halkı olarak aynı kaynaktan besleniyorsak bizim kaynağımız nedir? Allah'ın kitabı peygamberin hayatı hadisler  kaynağımız budur. Biz de o kaynaktan besleniyoruz. Onlar da o kaynaktan besleniyorlar. Bu kaynağın neresi kirli de, siz bu kaynaktan su içmeyi bıraktınız. Sizinle aynı kaynaktan beslenenler sizin kardeşinizdir. Peygamberimiz ben ve diğer peygamberler kardeş diyor başka asırlarda yaşadılar, başka coğrafyada yaşadılar, başka anne babadan da doğdular. Niye kardeşler çünkü aynı kaynaktan besleniyorlar biz aynı kaynaktan besleniyoruz onun için Gazzeliler bizim kardeşimiz biz kardeşimize nasıl sahip çıkıyorsak Gazze’dekine de sahip çıkacağız. Bizler bir vücudun azaları gibiyiz. Vücudunuzda ayağınızı sehpaya vurduğunuzda tırnağınız acır ama gözünüzden yaş gelir, yüreğiniz sızlar.  O ayağın işi demezsiniz. Vücudunuz tek bir parçadır. Onun için Gazze’de ki kardeşlerimizi yüreğimizde, gözyaşlarımız da hissetmiyorsak, onlar için elimizden geleni yapmıyorsak bizi de ölülerden saysınlar biz de ölülerden olalım gitsin.” Diye konuştu.

12 Oca 2024 - 19:20 - Gündem

Son bir ayda gaziantepgunes.com sitesinde 80.543 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Güneş Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Güneş Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Gaziantep Güneş Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gaziantep Güneş Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.