Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç:  “ŞEFFAF BELEDİYECİLİK VADEDİYORUZ”

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, bir dizi program için geldiği Gaziantep’te, Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti(GGC) ‘yi ziyaret etti. Burada gazetecilerin sorularını cevaplayan Kılıç,  yerel ve yerli kaynaklarla şeffaf belediyecilik yapacaklarını söylerken, GGC Başkan Vekili Hasan Kırmızıtaş’ta bütün siyasi partilere eşit olduklarını dile getirdi.

Büyütmek için resme tıklayın

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti(GGC) ‘yi ziyaret eden Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, yerel seçimlerde kendi adayları kendi logoları ve kendi bayrakları ile yarışacaklarını söyledi.


KENDİ ADAYLARIMIZLA KATILMA DÜŞÜNCESİNDEYİZ.

Yerel seçimlere kendi adaylarımızla gireceğiz diyen Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, ‘’31Mart 2024 yerel seçim sürecine girmiş bulunmaktayız. Yeniden Refah Partisi olarak bizler de Türkiye’nin bütün il ve ilçelerinde kendi adaylarımızla katılma düşüncesindeyiz. Kendine güvenen, özgün ağırlığı olan, söylemi kuvvetli, projeleri önemseyen, mazisi esaslı bir duruş ortaya koyan adayları bayrağımız ve logomuz altında belirleyeceğiz. Gaziantep ziyaretimizin de temel amacı 2024 yerel seçim kampanyasının startını vermektir. İman varsa imkan da vardır. Dokunmadık bir tek gönül bırakmazsak kazanabiliriz. Ana kademe teşkilatımız, kadın ve gençlik kollarımız ile birlikte Gaziantep’te adaylarımızı paylaşmanın gayreti içerisindeyiz’’ şeklinde konuştu.

SEÇİMLERDE SÖYLEYECEK SÖZÜ OLAN BİR PARTİ

Şeffaf belediyecilik vaad ettiklerini ifade eden Kılıç,"Yeniden Refah Partisi geçmişten aldığı güç ve denenmiş belediyecilik misyonuyla yerel seçimlerde söyleyecek sözü olan bir parti. 20 yıldır yapılanlardan farklı şeyler söylüyoruz. Belediyeleri borçsuz yönetebileceğimizi söylüyoruz. Borç batağına girmeden, faiz sarmalına düşmeden büyükşehir ve ilçe belediyelerini yönetebileceğimizin projelerini ortaya koyuyoruz. Bugün bakıldığı zaman AKP’li belediyelerde de CHP’li belediyelerde de aynı hastalık var. İç ve dış borçlanma yoluyla belediyeleri borç batağına sürüklemek. Borçlanmadan yerel kaynaklarla, yerli kaynaklarla şehirlerin imkan ve kabiliyetlerini harekete geçirmek mümkün. Bizler şeffaf belediyecilik vadediyoruz. Şehirde ne yapıldığını, niye yapıldığını ve kaç paraya yapıldığını herkesin görebileceği açık bir belediyecilik modelini halkımıza anlatmak üzere yola çıkmış bulunuyoruz. İsraf olamayacak, kaynaklar kirli çarklarda heba edilmeyecek. Bu kadar net ve açığız" dedi.


GAZİANTEP MİLLİ GÖRÜŞ BELEDİYECİLİĞİNİ HAK EDİYOR

Partimizin kapıları önce ahlak ve maneviyat diyen herkese sonuna kadar açık diyen Kılıç, "Vizyoner, proje odaklı, halk odaklı, sosyal, geçmişte örnekleri görülen bir milli görüş belediyeciliğini Gaziantep’e vaad ediyoruz. En önemlisi vatandaşlarımızdan destek bekliyoruz. Türkiye’nin en büyük sanayi şehirlerinden biri olan Gaziantep Yeniden Refah Partisi Belediyeciliğini, Milli Görüş Belediyeciliğini hak ediyor. Ahlaklı belediyecilik, ehliyetli belediyecilik, liyakatli belediyecilik, güvenli belediyecilik, faziletli belediyecilik, halka hizmeti Hakka hizmet sayan belediyecilik bizim şiarımızdır. Bu yüzden belediyelerde, belediye meclis üyeliğini de bize verin hem çalışalım hem hesap verelim. Gaziantep için adaylarımız en geç önümüzdeki ay açıklanacaktır. Adaylarımız toplumun güven duyabileceği genç dinamik deneyimli iyi eğitimli kişilerden olmalı. Partimizin kapıları önce ahlak ve maneviyat diyen herkese sonuna kadar açık" ifadelerini kullandı


DÜNÜNÜ, BUGÜNÜ BİLEN  İDEOLOJİ PARTİSİYİZ

Türkiye’yi yönetmeye hazırız diyen Kılıç, ‘’Yeniden Refah olarak biz duruşu, projeleri olan bir ideoloji partisiyiz. Sadece hamasetten ibaret değiliz. Bugün Türkiye’nin anahtarları bize verilecek olsa ekonomiden, dış politikaya, eğitimden sağlığa, kültür ve turizmden sağlığa, meteoroloji uygulamalarından imar inşaat uygulamalarına kadar hayatın her alanında Türkiye’yi yönetmeye hazır bir siyasi partiyiz. Her konuda ne yapması gerektiğini bilen bir partisiyiz. Türkiye’yi yeniden denk bütçe ile tanıştırabiliriz. Dününü, bugünü bilen ve geleceğin nasıl şekilleneceğini bilen bir partiyiz’’ şeklinde konuştu.


"KONU HAYAT PAHALILIĞI"

Bugün konuşulacak konu 50+1 değil hayat pahalılığı geçim darlığıdır  şeklinde konuşan Kılıç, ‘’Gündemin değiştirilmesini Cumhurbaşkanlığı seçiminde yüzde 50+1 mi uygulanmalı yüzde 40+1 mi uygulanmalı ? Bu konu bugünün konusu değil. Bir olağanüstü durum olmadığı sürece bir sonraki cumhurbaşkanlığı seçimi 2028 Mayıs ayında yapılacak. Seçimin sistemini ve rejimini bugünden tartışmak bugünkü güncel konuları unutturmak olur. Bugün konuşulacak konu 50+1 değil hayat pahalılığı geçim darlığıdır’’ ifadelerini kullandı.


DOĞRUYA DOĞRU YANLIŞA YANLIŞ DERİZ

Bugün bu ülkede bir iktidar sorunu varsa bunun temel sebebi muhalefettir diyen Kılıç, ‘’CHP’nin yaptığı muhalefet kutuplaştırıcı bir siyasettir. Pervin Çakar’ın elini öpen Anadolu kadınının elini öpmeyen bir muhalefet anlayışıdır. O yüzden Yeniden Refah Partisi Türkiye’de sadece iktidarın değil bu muhalefetin de alternatifi olan yegane siyasi partidir. Doğruya doğru yanlışa yanlış diyen başka siyasi parti yok. Bunların gündeminde kritik ülke meseleleri yok, yüksek enflasyon yok, Gazze yok, orta vadeli program yok, bütçe açığı yok. Böyle ana muhalefet olur mu? Büyük Kongrelerinde bile Gazze’nin esamesi okunmadı Gezi Parkı’na selam gönderdiler. CHP’nin Gezi’si var Gazze’si yok’’ şeklinde konuştu.

İSRAİL LAFTAN ANLAMAZ GÜÇTEN ANLAR

Boykotlar bile büyük önem taşıyor diyen Kılıç, "Gazze konusunda hükümeti de desteklemiyoruz çünkü yeterince politika oluşturulmadı. Somut adımlar atılması lazım. İsrail Gazze’de 21. Yüzyılın soykırımını yapıyor. Biz muhalefetiz kınıyoruz, iktidar da kınıyor. O zaman iktidar ve muhalefetin ne farkı kaldı ? Yapılması gerekenler; İncirlik Amerikan Üssü kapatılmalı, Malatya Kürecik Radar Üssü kapatılmalı, Ceyhan’dan İsrail’e petrol sevki durdurulmalı, Türkiye limanlarından gemiler lojistik sevkiyata devam ediliyor. Bunların tamamı durdurulmalı. Hiçbir İslam devletinden yeterli politika yok. Rahmetli Erbakan hocamızın bir sözü var; İsrail laftan anlamaz güçten anlar. Bugün bunları çok net görüyoruz. Boykotlar bile büyük önem taşıyor" dedi.

“EYT’DE  BÜYÜK ADALETSİZLİK”

Kılıç, “Hükümetin kesinlikle olmaz dediği bir konuydu EYT’den 43 yaşında emeklilik meselesi ama seçimler öncesinde EYT’ye dayalı bir emeklilik modeli uygulandı. 08.09.1999 tarihi ve öncesinde sigorta kaydı yapılmış olanlar emeklilik hakkından istifade ettiler. Fakat alelacele yaptıkları birçok işte olduğu gibi burada da acelecilikten dolayı çok büyük bir adaletsizliğe imza attılar. 08.09.1999’dan önce sigorta girişi yaptırmış olanlar emekli olabiliyor 09.09 ve sonrasında sigorta girişi olanlar emekli olamıyor. 17 yıl sonra emekli oluyor. Sigorta sistemine sadece bir gün geç girdiği için insanların 17 yıl daha prim ödemek, çalışmak ya da emekli maaşından mahrum kalmak gibi bir yaptırımla karşı karşıya kalması akıl karı değil. Buna her kim imza attıysa bir denge gözetmedi, adalet gözetmedi, Kademeli bir geçiş yapılabilirdi. Ve bu kademeli geçiş o gün yapılmış olsaydı bugün bir problem yaşanmayacaktı.  Biz işte bu bir gün farkla 17 yıl emeklilik hakkından mahrum kalanların kademeli bir şekilde emekli olabilmelerine ilişkin bir düzenleme teklifini Türkiye Büyük Millet Meclisi başkanlığına veriyoruz.” dedi.


İSTİHDAM YARATAN GAZİANTEP İYİ Kİ VAR

Kılıç, “Gaziantep bir tarih turizm kenti, kültür kenti, doğa kent ve bugüne bakan yönüyle gastronomi ve sanayi kenti. 12 milyar dolar ihracat rakamına ulaşan bir şehir Gaziantep. İhracat limanı yok. Limanı olmayan bir şehir 12 milyar dolarlık bir ihracat yapabiliyorsa gerçekten Gaziantep Organize Sanayi Bölgesine müteşebbis heyetlerini Ticaret Odasını ve Sanayi Odasını, Gaziantep’in bilinen o köklü sanayici ailelerini hepsini ben yürekten tebrik ediyorum. İyi ki varsınız. Allah razı olsun. 350-400 bin  kişiye sanayide istihdam oluşturabiliyorlarsa, 12 milyar dolarlık ihracat potansiyeline limansız bir şehirde ulaşabiliyorlarsa 3-4-5-6 organize Sanayi bölgesini şehre kazandırıp ve bunu da doldurabiliyorlarsa gerçekten burada çok büyük bir dinamizm var demektir. Gaziantep sadece kendi kendine yeten değil, Gaziantep çevre illerde yeten bir bölgesel kalkınma merkezi. Milli görüşün 70’li yıllardaki sanayi hamlelerinde de Gaziantep’in izi var, sesi var soluğu var. 70’lerdeki 80’lerdeki o ağır sanayi hamlesini Gaziantep’te belki 12 milyar dolarlık ihracat rakamını 20 milyar dolarlara çıkaracak bir yerel yönetim vizyonuyla da biz Gaziantep’i buluşturmak tanıştırmak istiyoruz.  Sanayideki işçisinden organize sanayinin patronlarına kadar, sokaktaki kampüsdeki öğrencisinden üniversitelerin öğretim görevlilerine rektörlerine kadar, asgari ücretle çalışanından 12 milyar dolarlık ihracat yapan patronlarına kadar herkesi bir proje partisi olan çözüm odaklı, esaslı bir duruş ortaya koyan Yeniden Refah Partisi’ne destek vermeye davet ediyorum” dedi.

KIRMIZITAŞ: HERKESE EŞİT MESAFEDEYİZ

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti (GGC) Başkan Vekili Hasan Kırmızıtaş " Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti 1969 yılında kurulmuş olan yarım asrı aşkın süredir de bölgenin en güçlü sivil toplum kuruluşudur. Gaziantep'te 10 yılı aşkın süredir görev alıyoruz. En büyük projelerimizden biri ise TOKİ projesidir. Gaziantep’te 350 arkadaşımızı biz ev sahibi yaptık. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde de düzenlediğimiz ödül törenleriyle Türkiye’ye rol model olduk. Birçok şehirde örnek alındı. Çok sayıda siyasetçimiz, bakanlarımız, yöneticilerimiz, ulusal gazetecilerimiz geldi bu durum aynı zamanda Gaziantep’in tanıtımına da katkı sağladı. Cemiyetimizde siyasi parti ayrımı yapmaksızın birçok siyasetçiye de ev sahipliği yaptık. Çok sayıda genel başkan burada çok önemli açıklamalar yaptı. Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti olarak ilkemiz yıllardır herkese eşit mesafede olmak ve herkesin söz hakkının kamuoyuna ulaşmasına aracılık etmektir" dedi.

26 Kas 2023 - 20:18 - Gündem

Son bir ayda gaziantepgunes.com sitesinde 79.567 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Güneş Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Güneş Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Gaziantep Güneş Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gaziantep Güneş Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.