Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç: “TÜRKİYE’Yİ YÖNETMEYE HAZIRIZ”

Bir dizi proğrama katılmak üzere Gaziantep’e gelen Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, Ay Medya bünyesinde yer alan ve    uydudan yayın yapan Gaziantep’in  tek televizyonu GRT TV’de,  “Meral Ay ile Gündeme Özel” programına konuk oldu. Kılıç, Ay’ın sorularını cevaplarken, projeleri olan bir ideoloji partisi olduklarını ve Türkiye’yi yönetmeye hazır kadrolarının bulunduğunu söyledi.

Büyütmek için resme tıklayın

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, bir dizi program için geldiği Gaziantep’te, Ay Medya Grubu bünyesinde yayın yapan GRT TV’ye konuk oldu. Gaziantep’in uydudan yayın yapan tek televizyonu GRT TV’de “Meral Ay ile Gündeme Özel” programında Meral Ay’ın sorularını cevaplayan Kılıç, gündeme dair önemli açıklamalarda bulunurken, ”Seçimlerde kendi adayımızla, kendi bayrağımızla, kendi logomuzla tek başımıza yarışacağız” dedi

KENDİ ADAYIMIZ, KENDİ LOGOMUZ, KENDİ BAYRAĞIMIZ  İLE YARIŞACAĞIZ

Yerel seçimlere kendi adaylarımızla gireceğiz diyen Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, ‘’31Mart 2024 yerel seçim sürecine girmiş bulunmaktayız. Yeniden Refah Partisi olarak bizler de Türkiye’nin bütün il ve ilçelerinde kendi adaylarımızla katılma düşüncesindeyiz. Kendine güvenen, özgün ağırlığı olan, söylemi kuvvetli, projeleri önemseyen, mazisi esaslı bir duruş ortaya koyan adayları bayrağımız ve logomuz altında belirleyeceğiz. Gaziantep ziyaretimizin de temel amacı 2024 yerel seçim kampanyasının startını vermektir. İman varsa imkan da vardır. Dokunmadık bir tek gönül bırakmazsak kazanabiliriz. Ana kademe teşkilatımız, kadın ve gençlik kollarımız ile birlikte Gaziantep’te adaylarımızı paylaşmanın gayreti içerisindeyiz’’ şeklinde konuştu.

BİZLER ŞEFFAF BELEDİYECİLİK VADEDİYORUZ


Şeffaf belediyecilik vaad ettiklerini ifade eden Kılıç,"Yeniden Refah Partisi geçmişten aldığı güç ve denenmiş belediyecilik misyonuyla yerel seçimlerde söyleyecek sözü olan bir parti. 20 yıldır yapılanlardan farklı şeyler söylüyoruz. Belediyeleri borçsuz yönetebileceğimizi söylüyoruz. Borç batağına girmeden, faiz sarmalına düşmeden büyükşehir ve ilçe belediyelerini yönetebileceğimizin projelerini ortaya koyuyoruz. Bugün bakıldığı zaman AKP’li belediyelerde de CHP’li belediyelerde de aynı hastalık var. İç ve dış borçlanma yoluyla belediyeleri borç batağına sürüklemek. Borçlanmadan yerel kaynaklarla, yerli kaynaklarla şehirlerin imkan ve kabiliyetlerini harekete geçirmek mümkün. Bizler şeffaf belediyecilik vadediyoruz. Şehirde ne yapıldığını, niye yapıldığını ve kaç paraya yapıldığını herkesin görebileceği açık bir belediyecilik modelini halkımıza anlatmak üzere yola çıkmış bulunuyoruz. İsraf olamayacak, kaynaklar kirli çarklarda heba edilmeyecek. Bu kadar net ve açığız" dedi.

MİLLİ GÖRÜŞ BELEDİYECİLİĞİ YAPACAĞIZ

Partimizin kapıları önce ahlak ve maneviyat diyen herkese sonuna kadar açık diyen Kılıç, "Vizyoner, proje odaklı, halk odaklı, sosyal, geçmişte örnekleri görülen bir milli görüş belediyeciliğini Gaziantep’e vaad ediyoruz. En önemlisi vatandaşlarımızdan destek bekliyoruz. Türkiye’nin en büyük sanayi şehirlerinden biri olan Gaziantep Yeniden Refah Partisi Belediyeciliğini, Milli Görüş Belediyeciliğini hak ediyor. Ahlaklı belediyecilik, ehliyetli belediyecilik, liyakatli belediyecilik, güvenli belediyecilik, faziletli belediyecilik, halka hizmeti Hakka hizmet sayan belediyecilik bizim şiarımızdır. Bu yüzden belediyelerde, belediye meclis üyeliğini de bize verin hem çalışalım hem hesap verelim. Gaziantep için adaylarımız en geç önümüzdeki ay açıklanacaktır. Adaylarımız toplumun güven duyabileceği genç dinamik deneyimli iyi eğitimli kişilerden olmalı. Partimizin kapıları önce ahlak ve maneviyat diyen herkese sonuna kadar açık" ifadelerini kullandı

PROJELERİ OLAN BİR İDEOLOJİ PARTİSİYİZ

Türkiye’yi yönetmeye hazırız diyen Kılıç, ‘’Yeniden Refah olarak biz duruşu, projeleri olan bir ideoloji partisiyiz. Sadece hamasetten ibaret değiliz. Bugün Türkiye’nin anahtarları bize verilecek olsa ekonomiden, dış politikaya, eğitimden sağlığa, kültür ve turizmden sağlığa, meteoroloji uygulamalarından imar inşaat uygulamalarına kadar hayatın her alanında Türkiye’yi yönetmeye hazır bir siyasi partiyiz. Her konuda ne yapması gerektiğini bilen bir partisiyiz. Türkiye’yi yeniden denk bütçe ile tanıştırabiliriz. Dününü, bugünü bilen ve geleceğin nasıl şekilleneceğini bilen bir partiyiz’’ şeklinde konuştu.

"KONUMUZ HAYAT PAHALILIĞI"

Bugün konuşulacak konu 50+1 değil hayat pahalılığı geçim darlığıdır  şeklinde konuşan Kılıç, ‘’Gündemin değiştirilmesini Cumhurbaşkanlığı seçiminde yüzde 50+1 mi uygulanmalı yüzde 40+1 mi uygulanmalı ? Bu konu bugünün konusu değil. Bir olağanüstü durum olmadığı sürece bir sonraki cumhurbaşkanlığı seçimi 2028 Mayıs ayında yapılacak. Seçimin sistemini ve rejimini bugünden tartışmak bugünkü güncel konuları unutturmak olur. Bugün konuşulacak konu 50+1 değil hayat pahalılığı geçim darlığıdır’’ ifadelerini kullandı.

ARTIK YENİ  BİR ALTERNATİF  VAR

Kılıç, siyasette yeni bir alternatif kapı açmanın heyecanının yaşadıklarını belirterek “Siyaset, iktidarda da yapılır, muhalefette de yapılır. Halka hizmet, iktidarda da yapılır, muhalefette de yapılır.  Hem iktidara hem de muhalefete alternatif bir siyasi partiyi hazır tutmak, topluma tanıtmak için çalışmak ve insanlara seçeneksiz olmadıklarını anlatmak başlı başına çok iyi bir hizmettir diye düşünüyorum. Bazen alternatif olmadığında kıyaslanacak bir şey bulamayız. Örneğin pazarda domates bile alacak olsak kıyas yaparız. Dolayısıyla rekabet iyidir, pazarda da rekabet iyidir, markette de rekabet iyidir, siyasette de rekabet iyidir. Şimdi ise toplumun önüne yeni bir alternatif, yeni bir kapı açabilmenin heyecanını yaşıyoruz” dedi.

“ÇARESİZ DEĞİLSİNİZ, ÇARE SİZSİNİZ“

AK Parti ve Yeniden Refah Partisi’nde ciddi farklılıklar olduğunu belirten Kılıç “Alternatif her zaman iyidir. Her kim toplumun önüne siyasi bir alternatif getirebiliyorsa gerçekten takdire şayan bir çaba içerisindedir. Alternatif var. Çaresiz değilsiniz, çare sizsiniz.  Hele ki Yeniden Refah Partisi olarak devletten tek kuruş almadı. İYİ Parti ile ilgili alınan hazine yardımının ne şekilde kullandığı ya da kullanılamadığı, kimlerin cebine gittiği ve ne olduğu ile ilgili partiden ihraca varan bir süreç açıldı. Mahkemelik oldular, suç duyurusunda bulundular. Bizim 25 kuruş hazine yardımımız yok. 2 milyar  TL’nin üzerinde bu seçim döneminde yardım alacak olan AK Parti ile, 2 milyar TL’ye yakın  hazine yardımı alacak  olan CHP ile, 700 küsür milyon lira alacak olan İYİ Parti ile, yine hazine yardımı alacak olan MHP ile  tek kuruş destek almayacak olan bir siyasi parti olarak biz nasıl rekabet edeceğiz.  İşte alternatifi ayakta tutmanın ve alternatifi toplumun önünde bir seçenek olarak hazır  tutmanın  bizlere maddi manevi bir külfeti var.” dedi.

NET  VE ÇÖZÜM ODAKLIYIZ

Kılıç “Bugün gerek AK Partili gerekse CHP’li belediye başkanlarından hoşnut olmayanlar, belediye meclis üyelerinden hoşnut olmayanlar, belediye uygulamalarından, imar uygulamalarından, israftan rahatsızlık duyanlar elbetteki partisini de belediye başkanını da değiştirme hakkına sahiptir.  Yeniden Refah Partisi bu değiştirme hakkı kullanılırken önlerinde olan en kuvvetli seçenektir.Yerel seçimde yüzde 10’un üzerinde oylar alacağız. Birçok ilde, ilçede, belde de belediyeyi kazanacağız.  Genel Meclis üyeliklerinde ve belediye meclis üyeliklerinde çok büyük kazanımlarımız olacak ve bunlar asla sürpriz olmayacak. Görünen köy kılavuz istemez. Çünkü biz kuru gürültü ile değil, havai söylemlerle değil, net çözüm odaklı il ve  ilçe bazlı projelerimizle yerel yönetimlere talibiz” dedi.

ENFLASYON HIZ KESMİYOR

Kılıç, “Vatandaşlarımız genel anlamda genel ekonomik performansından hükümetin bir memnuniyetsizlik var. Çarşı pazar enflasyonu çok yüksek, gıda enflasyonu olarak herkesin telaffuz etmeye başladığı mutfak enflasyonu gerçekten rahatsız edici ve yönetilemez boyutta. Merkez Bankası başkanını açıklamalarını dikkate alırsak enflasyon 2024 Mayıs ayına kadar pik yapacak. Yani bunlar daha iyi günlerimiz. Bu açıklamalar dikkate alındığında 165 civarında bir enflasyonla karşı karşıya şu an. Söylenene bakılırsa Mayıs ayına kadar %75’i bulacak ondan sonra düşmeye başladığını göreceğiz. Enflasyon ne demektir? Fiyat artış hızı. Bakkala, kasaba, manava, konfeksiyona ve hayatın her alanına, çocukların eğitim giderlerini, kırtasiyeye, sosyal harcamalara  ve sağlık harcamalarına yaptığımız bütün giderlerin yıllık bazda ki fiyat artış hızı %75 olacak 2024 Mayıs ayı itibarıyla. Bu tavan noktasını yılbaşına verecek maaşa karşılayacak mı? Karşılamayacak tabiki. İnsanlar bundan dolayı şikayetçi. 7500 TL emekli maaşı. Emeklilerin geçim standartlarını karşılıyor mu?  Daha doğrusu ortada bir standart yok. İnsanlar kiramı, elektriğimi, suyumu, doğal gazımı ödeyeyim, karnımı da doyurabileyim diyor. İnsanların baktığı bu. Standart dediğimiz şey TÜRK-İŞ’in ya da DİSK’in açıklama kriterleri ile kıyaslandığında açlık sınırı, dört kişilik bir ailenin sadece gıda giderleri yeterli ve dengeli beslenebilmeleri için gereken gıda harcama, ihtiyacı için gereken para 13.000 TL’yi aşmış durumda.”dedi.

“SANDIĞA GİTMEZSEN,  GİDENLER SENİN KADERİNİ DEĞİŞTİRİR”

Siyasete küskünlük olmaması gerektiğini belirten Kılıç “ Siyasette küskünlük olabilir olmasa daha iyi ama siyasete küskünlük hiç olmaz. Mutfağınıza küsebilir miyiz? Niye sabah öğlen akşam oradan geçiniyoruz.  Dolayısıyla bizi hayatta tutan şeylerdir bunlar. Siyaset önemli bir unsur. Siyasete küstüm sandığa gitmiyorum. Sen sandığa gitmezsen, sandığa gidenler senin kaderini değiştirir. Sen sandığa gitsen de gitmesen de, su için belediye para vereceksin. Çevre temizlik vergisi ödeyeceksin. İmar vergisi, iskan harcı ödeyeceksin. Sandığa gitmezsen de belediyenin yaptığı hizmetleri görmek mecburiyetinde kalacaksın. dolayısıyla ben siyasete küstüm oynamıyorum bir daha gitmiyorum. Böyle bir şey yok. Geçmiştekilere oy verdik de ne oldu diyenler, geçmiştekilere değil, bugünden geleceğe yürüyenlere oy verecekler. Yani Yeniden Refah Partisine.  Ben özellikle kadınlarımızı Yeniden Refa Partisi’nde siyasete dahil olmaya davet ediyorum. Gaziantep’in o eski mahallelerinde siyaset kadınlarla yürüyecek. Kadınlar tak tak tak kapıları ziline basacak, tokmağını tıklatacak ve orada broşürlerimizi programlarımızı  ve projelerimizi kadınlar anlatacak. Gençlerimiz Gaziantep’in en az 500.000 bin ve  üzeri 18-30 yaş aralığında genç seçmeni var.  Bu genç kardeşlerimi hem Yeniden Refah Partisine oy vermeye davet ediyorum hem de Yeniden Refah Partisi’nden aday adayı olmaya davet ediyorum. 30 yaşına kadar gençlere adaylıklar ücretsiz. Bir  yerden başlamak lazım. O kötü bu kötü şu kötü, onlar yapamadı bunlar beceremedi o çaldı bu çırptı. Yakınmak aciz ve çaresiz insanların işi. Biz yakınmayalım, yakınmanın karşılığında bir eylem ortaya koyalım”dedi.

GAZİANTEP’İN LİMANI YOK AMA İHRACAT REKORU KIRIYOR

Gaziantep bir tarih turizm kenti, kültür, doğa ve bugüne bakan yönüyle gastronomi ve sanayi kenti olduğunu belirten Kılıç “ 12 milyar dolar ihracat rakamına ulaşan bir şehir Gaziantep. İhracat limanı yok. Limanı olmayan bir şehir 12 milyar dolarlık bir ihracat yapabiliyorsa gerçekten Gaziantep Organize Sanayi Bölgesine müteşebbis heyetlerini Ticaret Odasını ve Sanayi Odasını, Gaziantep’in bilinen o köklü sanayici ailelerini hepsini ben yürekten tebrik ediyorum. İyi ki varsınız. Allah razı olsun. 350-400 bin  kişiye sanayide istihdam oluşturabiliyorlarsa, 12 milyar dolarlık ihracat potansiyeline limansız bir şehirde ulaşabiliyorlarsa 3-4-5-6 organize Sanayi bölgesini şehre kazandırıp ve bunu da doldurabiliyorlarsa gerçekten burada çok büyük bir dinamizm var demektir. Gaziantep sadece kendi kendine yeten değil, Gaziantep çevre illerde yeten bir bölgesel kalkınma merkezi. Milli görüşün 70’li yıllardaki sanayi hamlelerinde de Gaziantep’in izi var, sesi var soluğu var. 70’lerdeki 80’lerdeki o ağır sanayi hamlesini Gaziantep’te belki 12 milyar dolarlık ihracat rakamını 20 milyar dolarlara çıkaracak bir yerel yönetim vizyonuyla da biz Gaziantep’i buluşturmak tanıştırmak istiyoruz.  Sanayideki işçisinden organize sanayinin patronlarına kadar, sokaktaki kampüsdeki öğrencisinden üniversitelerin öğretim görevlilerine rektörlerine kadar, asgari ücretle çalışanından 12 milyar dolarlık ihracat yapan patronlarına kadar herkesi bir proje partisi olan çözüm odaklı, esaslı bir duruş ortaya koyan Yeniden Refah Partisi’ne destek vermeye davet ediyorum” dedi.

26 Kas 2023 - 20:19 - Gündem

Son bir ayda gaziantepgunes.com sitesinde 79.593 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Güneş Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Güneş Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Gaziantep Güneş Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gaziantep Güneş Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.