GAZİANTEP’TEN GAZZE’YE DESTEK!

İsrail ile Hamas arasındaki çatışmalar devam ederken, İsrail güçleri, Gazze'de bulunan El-Ehli Baptist Hastanesini hedef aldı. İsrail’in hastane saldırısı ise tüm dünyayı ayağa kaldırırken, Gaziantep Kudüs Platformu’da bu saldırıya kayıtsız kalmayarak Yeşilsu Şehitler Abidesi önünde hastane saldırısına büyük tepki gösterdi.

Büyütmek için resme tıklayın


Gazze Sağlık Bakanlığı, İsrail güçlerinin el-Ehli Baptist Hastanesi'ne hava saldırısında en az 500 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu. Bu saldırı ise dünyayı ayağa kaldırdı. Dünya liderlerinden ve uluslararası örgütlerden saldırı sonrası art arda açıklamalar ve tepkiler geldi. Gaziantep’te ise, Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Gök, Kudüs Platformu ile birlikte toplanarak yapılan saldırıyı protesto etti. 


“GÖZLERİMİZİN ÖNÜNDE KATLİAMLAR YAPILIYOR”


Basın açıklaması yapan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Gök , “On bir gündür tarihin en büyük yıkım ve soykırımlarından birine şahitlik ediyoruz. Gazze’de gözlerimizin önünde katliamlar yapılıyor. Bebeklerin, çocukların parçalanmış bedenleri yüreğimizi yakıyor. Bütün dünya on bir gündür Siyonist İsrail’in hukuk tanımaz ve had bilmez zulmüne karşı sessiz kalıyor. Bu sessizlik artık katil İsrail’e ikrar mahiyetinde bir desteğe dönüşmüş durumda ve gün geçtikçe Siyonist işgal devletinin zulmünü arttırmasına neden oluyor. ABD’nin başını çektiği İsrail destekçisi Batılı ülkeler bu vahşet karşısında da ikircikli açıklamalar yapmış, Siyonistleri kınamaktan imtina etmiş, saldırının faili hakkında saptırıcı açıklamalarda bulunmuştur. Üstelik işbirlikçi ABD, soykırımda kullanılan silahları İsrail’e göndermeye devam edeceklerini utanmazca beyan etmiştir. Soykırımcı devlet kendisine verilen şartsız ve kayıtsız desteği fırsata dönüştürmüş ve dün gece bütün dünyanın dehşet verici bir öfkeyle izlediği hastane saldırısını hem de açıkça bir katliam amaçlayarak en yıkıcı füzelerle gerçekleştirmiştir. Yalan haberlerle, algı operasyonlarıyla direnişi karalayan ve soykırımı meşrulaştırmaya çalışanlar dün akşamdan beri şaşırmış durumdalar. Artık hakikati nasıl örteceklerini bilemiyorlar. Yaşanan vahşetin farkında oldukları için ve bunu dünya kamuoyuna izah edemeyeceklerini bildikleri için inkâr ediyorlar. Oysa dün akşam bütün dünya İsrail ve destekçilerinin kirli yüzünü bir kez daha bütün çıplağıyla görmüştür” dedi.


“BARIŞ ŞEHRİ OLAN KUDÜS 75 YILDIR MAHZUN”


Gök, “Buradan açık ve net söylüyorum. Bu soykırımın ortağı Akdeniz’e gemilerini gönderen ABD’dir, İngiltere’dir. BM Güvenlik Konseyinde katliama arka çıkan, ülkesinde Filistin’e destek eylemlerini yasaklayan Fransa’dır. Hala İsrail’in kendini savunma hakkı vardır diyen Almanya’dır. İsrail’e destek açıklaması yapan bütün AB ülkeleridir. Türkiye’yi İsrail’e destek vermeye ve tarafını seçmeye çağırarak tehdit eden Avrupa Parlamentosudur. Bu vahşet Filistin halkı için yeni bir şey değil. İnsanlığın yalnız bıraktığı Filistin bu şok edici katliamları 75 yıldır yaşamaktadır. Aslında sadece bugün değil 75 yıldır bitmeyen bir katliam yaşanıyor. Mescid-i Aksa’nın mahremiyeti 1948’den beri çiğneniyor. Barış şehri olan Kudüs 75 yıldır mahzun. Yerleşimci çeteler her gün Filistinlilerin evlerini ve mallarını gasp ediyor. 16 yıldır boykot altındaki Gazze’de 2 buçuk milyon insan zindan hayatı yaşıyor, Siyonizm’i şımartan, kendileri de soykırım ve kan üzerine kurulu olan Batılı devletler, zalimi mazlum, mazlumu da zalim göstermek için canhıraş bir şekilde ellerinden geleni yapıyor” dedi.


“BİZLER BURADAN FİLİSTİN DİRENİŞİNİ SELAMLIYORUZ”
Gök, “İsrail'in bu vahşi saldırıları, uluslararası hukuku ve insan haklarını açık bir şekilde ihlal etmektedir. Sivil halkın yaşam hakkı, güvenliği her zamanki gibi hiçe sayılmaktadır. Bu barbarca saldırılar, Soykırımcı İsrail’in hadsizliğini ve hukuksuzluğunu bir kez daha ortaya koymaktadır. Gazze başta olmak üzere bütün Filistin yıllardır insani krizin pençesinde olan bir ülkedir. İsrail'in bu saldırıları, bölgedeki acıyı, yıkımı ve çaresizliği daha da artırmaktadır. Kadınlar, çocuklar ve yaşlılar dâhil olmak üzere;  masum sivillerin ölümüne neden olan bu vahşetin sorumluları acilen adalet önünde hesap vermelidir. Maalesef bütün dünya bu katliamlar karşısında gözlerini kapamakta, kulağının üzerine yatmaktadır. Onlar istiyorlar ki Filistin halkı; Katliama uğrasa da sussun. Sürülse de itiraz etmesin. Yok, edilirken direnmesin. Kutsalları çiğnenirken, hastaneleri, okulları, camileri bombalanırken kaderlerine razı olsunlar. Onlar için  Mazlum Filistinli makul Filistinlidir! Direnen Filistinli ise teröristtir! Taş da atsa terörist, slogan da atsa terörist. Oysa buradan bir kez daha ifade ediyorum ; Filistin’in kendisini bu işgalci ve soykırımcı İsrail’e karşı savunması meşrudur ve desteklenmelidir.  Bizler buradan Filistin direnişini selamlıyoruz” dedi.


“BIÇAK KEMİĞE DAYANMIŞ, SABIR TAŞI ÇATLAMIŞTIR”


Gök, “Buradan bütün dünyaya, Birleşmiş Milletler’e, AB’ye, İslam İşbirliği Teşkilatına, bütün İslam ülkelerine sesleniyorum;
- Birleşmiş Milletler, İsrail’e yönelik aldığı kararları uygulamalı, 
- Bebek katili Siyonistler Uluslararası Ceza Mahkemesi’nde yargılanmalı,
- Uluslararası toplum ve İslam ülkeleri uyku modundan çıkmalıdır. 
- Filistin devletinin kendisini savunabilmesi için askeri yardımlar yapılmalıdır.
- İsrail’le bütün diplomatik ilişkiler kesilmelidir.
- İşgal bitmeli, başkenti Kudüs olan bağımsız birleşik Filistin devleti kurulmalıdır.
2 milyar Müslüman ayağa kalkmalıdır. Açık ve net söylüyorum. Bıçak kemiğe dayanmış, sabır taşı çatlamıştır. Siyonist İsrail döktüğü kanda boğulmalıdır, boğulacaktır. Ama bugün ama yarın! Fethi Mübin yakındır inşallah. Allah’ın izniyle Filistin’in özgürlüğü artık sadece zaman meselesidir. Gün kardeşlerimizle dayanışma günüdür. Gün meydanları doldurma, Filistinli kardeşlerimizin sesi olma günüdür. Bu vesileyle;  Kardeş Filistin halkının işgale karşı direnişini selamlıyor,   Dünyanın farklı ülkelerinde Filistin’e destek veren milyonları İsrail’in vahşetine karşı tepki göstermeye ve dayanışmaya davet ediyoruz. Siyonistler sanıyorlar ki, biz sussak mesele kalmayacak. Halbuki biz sussak, tarih susmayacak. Tarih sussa, hakikat susmayacak. Onlar sanıyorlar ki, bizden kurtulsalar mesele kalmayacak. Halbuki bizden kurtulsalar, vicdan azabından kurtulamayacaklar. Vicdan azabından kurtulsalar, tarihin azabından kurtulamayacaklar. Tarihin azabından kurtulsalar, Allah’ın gazabından kurtulamayacaklar” dedi.


“BİZLER MAZLUM KARDEŞLERİMİZİN YANINDAYIZ”


Gök, “Bizler mazlum kardeşlerimizin yanında olduğumuzu buradan bir kez daha haykırıyor, Şehitlerimize rahmet, yaralılarımıza şifalar diliyor, “La galibe illallah” diyoruz. Yaşasın Kudüs,  Yaşasın Filistin Direnişimiz! Yaşasın Başkenti Kudüs olan Bağımsız Filistin Devleti, Kahrolsun Soykırımcı Emperyalizm! Kahrolsun Siyonist Terör Devleti! … Kahrolsun Katil İsrail ve İşbirlikçi ABD… Rabbim bizi Tüm dünyaya yeniden huzur ve mutluluk getirecek İttihad-ı İslam’a biran önce kavuştursun… Rabbim Bizi Tam bağımsız Filistin’e, Özgür Kudüs’e ve Esaretten kurtulmuş Mescid-i Aksa’ya Hz. Ömer gibi girebilmeyi, Selahaddin-i Eyyubi gibi girebilmeyi nasip eylesin. Gecemiz tüm dünya mazlumlarının kurtuluşuna vesile olsun inşallah” dedi.


Gaziantep’te vatandaşlar, Türk ve Filistin bayrakları sallayıp tekbirler getirerek "Kahrolsun İsrail", "Filistin'e selam", "Katil İsrail Gazze'den defol" sloganları attı.

18 Eki 2023 - 22:22 - Gündem

Son bir ayda gaziantepgunes.com sitesinde 87.540 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Güneş Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Güneş Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Gaziantep Güneş Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gaziantep Güneş Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.