Ak Parti Gaziantep İl Başkanı Murat Çetin: “CANLIYIZ, HEYECANLIYIZ”

Ak Parti Gaziantep İl Başkanı Murat Çetin ve  yönetim kurulu üyeleri, Ay Medya Grup Yönetim Kurulu Başkan Vekili Meral Ay’ı  ziyaret etti.  Ziyarette konuşan Başkan Çetin, “Canlıyız, heyecanlıyız. Yani yerinde duran, oturan bir teşkilat değil, tam aksine  sürekli canlı ve sürekli sahada, halkla buluşan, Sayın Cumhurbaşkanımızın tam da emrettiği gibi, olması gereken gibi bir il başkanlığı ve il yönetimi anlayışımız var” dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

Ak Parti Gaziantep İl Başkanı Murat Çetin ve  yönetim kurulu üyeleri, Ay Medya Grup Yönetim Kurulu Başkan Vekili Meral Ay’ı  ziyaret ederek, gündemdeki konular hakkında fikir alışverişinde bulundular. Çetin ve Ay yaptıkları konuşmalarda ortak hedefin Gaziantep olduğuna vurgu yaptılar.

BAŞKAN OLMAK İSTİYORSANIZ İSTİFANIZI VERİN 

Yerel seçimlerle ilgili konuşan AK Parti Gaziantep İl Başkanı Murat Çetin, ‘’İlçe başkanlarından ‘Ben Belediye Başkan Adayı olmak istiyorum’ diyorlarsa Genel Merkez onlara şunu söyledi; 24 Ağustos’a kadar eğer başkan olmak istiyorsanız istifanızı verin. Çünkü buradaki amaç seçime yakın tam anlamıyla sahaya çıkıldığında teşkilatla ilgili bir boşluk oluşmasın diye. Yani aday olmak istiyorsan 24 Ağustos’a kadar istifanı verip başvurunu yapabilirsin dendi. O süreç içerisinde de gerek duruşunuzla, konuşmanızla partinize leke getirecek bir tutum yaratmadıysanız hatta yerine aday olduğunuz mevcut başkanı karalamak için adaylık koymadıysanız şansınız artar bunların aksi söz konusu olursa kimse kusura bakmasın o kişi aday olamaz’’ şeklinde konuştu.

10’DA 10 SONUÇLA BU BAŞARIYI TAÇLANDIRACAĞIZ

Yarın seçim varmış gibi hazırlanıyoruz diyen Başkan Çetin, ‘’Gaziantep’te de şu ana kadar istifa eden kimse olmadı. Son ilçe başkanları atamasıyla birlikte de işin aslı bende çok rahatladım. Tüm ilçelerimiz ve birimlerimiz kılcal damarlara inecek, mahalle temsilciliklerine ulaşacak kadar teşkilatlandı. Yarın seçim varmış gibi tüm hazırlığımızı gerekli analizlerimizi yaptık. Hangi mahallede neden daha az oy almışız, buradaki halka neden dokunamamışız, eksiğimiz nedir bunların çalışmalarını yaptırıyoruz. Ve köy köy, mahalle mahalle, sandık sandık herkese tek tek ulaşacağız. Adaylarımız, milletvekillerimiz, ilçe teşkilatlarımızla birlikte de çok güzel bir seçim çalışması yaparak 10’da 10 sonuçla bu başarıyı taçlandıracağız’’ dedi.

“YERİNDE DURAN DEĞİL,  CANLI VE  SAHADA OLAN , HALKLA BULUŞAN BİR YÖNETİM VAR

Çetin, “Ekim sonu gibi belki de Kasım ayının ilk haftası gibi Türkiye’de ki büyükşehirleri kapsayan başkan adaylarının açıklanacağı daha sonrada Kasım ayının sonuna doğru tüm ilçelerin başkan adayları belirlenecek. Biz yarın seçim olacakmış gibi tüm teşkilatımız olarak sahadayız. Üye kayıtları yapıyoruz, hasta ziyaretleri yapıyoruz, deprem bölgesi ile olan çalışmaları yürütüyoruz. Sosyal faaliyetlerimiz var. Aynı zamanda yakında duyacağınız bazı sürprizlerimiz var. Çok güzel bir web sayfası da oluşturduk. Yani yerinde duran, oturan bir teşkilat değil, tam aksine  sürekli canlı ve sürekli sahada, halkla buluşan. Sayın Cumhurbaşkanımızın tam da emrettiği gibi, olması gereken gibi bir il başkanlığı ve il yönetimi anlayışımız var” dedi.

BİZ HALKIMIZI DİNLİYORUZ 

Sürekli sahada yer aldıklarını belirten Çetin “Yaz boyunca bizler hep sahada yer aldık. Tüm ilçelerin belediye başkanlarını, ilçe başkanlığını ve meclis üyelerini, kadın kollarını, gençlik kollarını, kendi yönetim kurulundaki arkadaşlarımız seçim süresince verilen sözler varsa yerine getirildi mi? Eksikler giderildi mi? Ve verdikleri desteklerden dolayı teşekkür anlamında bire bir halkımızla temas halindeyiz. Özellikle her Cuma günü halk günü oluşturuyoruz. Biz halkımızı dinliyoruz. İhtiyaçlarını gidermek amacıyla da orada yardımcı oluyoruz. Gün sonunda Vatandaşımız en azından şunu biliyor. Ben il başkanına ulaştım, konuştum, beni dinlediler ve sorunlarımı çözdüler diyebiliyor. Canlıyız, heyecanlıyız. Sanki ilk kez kurulmuş bir partinin iktidara geldiği gibi hareket ediyoruz. Yerel seçimlerde de Allah’ın izniyle Cumhurbaşkanımızın liderliğinde belirlenecek belediye başkan adaylarımızla yol yürüyeceğiz. Ve Gaziantep adına da inşallah 31 Mart gecesi 10 da 10 yaparak, 10 tane belediye başkanımızı kazandırmış, Cumhurbaşkanımıza teslim etmek üzere Ankara’ya gidiyor olacağım” dedi.

DEPREMZEDELER KONUSUSNDA  ÇOK HASSASIZ

Depremzedelerle hala yakından ilgilendiklerini belirten AK Parti Gaziantep İl Başkanı Murat Çetin, ‘’Malumunuz 6 Şubat depreminde Gaziantep ilimizde İslahiye ve Nurdağı başta olmak üzere yaklaşık 19 binden fazla aileyi ilgilendiren 50 binden fazla kişiye yansıyan deprem etkisi mevcut. 11 il içerisinde de Gaziantep’in İslahiye ve Nurdağı ilçeleri en büyük hasarı alan iki ilçe. Bende göreve geldiğimde, kendi teşkilat ve yönetimimi kurduğumda depremde eşini ve oğlunu kaybetmiş biri olarak bu konuda hassasiyetim çok yüksek. Depremzedelerin maddi ve manevi ihtiyaçlarını devrettiğimiz AFAD kanalıyla, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da hassasiyetiyle tüm il ve ilçelerde fiziki anlamda karşıladık, karşılamaya da devam ediyoruz’’ ifadelerini kullandı.

SON DEPREMZEDEYİDE   KONUTLARINA YERLEŞTİRDİKTEN SONRA AMACIMIZA ULAŞMIŞ OLACAĞIZ

Deprem ve Afet Komisyonu’nu anlatan Başkan Çetin, ‘’Bizler Gaziantep’te kendi birimimizde oluşturduğumuz Deprem ve Afet Komisyonumuzla da birebir depremzede vatandaşlarımızın, konteyner kentlerde yaşayan herkes için il ve merkez ilçelerdeki tüm arkadaşlarımızla desteklere devam edeceğiz. Her bir arkadaşımızın ilgilendiği en az 100 kişi olacak şekilde paylaşımlar yapacağız. İlgili arkadaşımız sorumlu olduğu ailelerle birebire temas halinde olacak ve her türlü istek ve ihtiyaca anında karşılık verilebilecek. Konteyner Kent’te kalan son kişiyi de yapılan konutlarına yerleştirdikten sonra amacımıza ulaşmış olacağız. Bu konu gerçekten bizler için çok hassas bir konu. Başta 11 il olmak üzere herkesin sorununa çözüm bulmak adına yardımcı olmaya çalışan bir partinin il başkanıyım. Hatta sizlere şöyle bir anı anlatayım. İl yönetim toplantılarımızda toplantı sonlarında genelde soru-cevaplar yaparız. Orada yönetim kurulu üyesi bir arkadaşımız onu Hatay’ın Payas ilçesinden bir depremzede vatandaşın aradığını ve benim depremzedelere olan hassasiyetimden etkilendiğini ve sorunlarının olduğunu bunlara çözüm aradıklarını söyledi; şaşırdım, duygulandım. Yaptığımız bu özel çalışmalar, koordinasyon merkezleri de bu bağlamda çok kıymetli ve özel’’ dedi. 

DEMEK Kİ BİZ DOĞRU İŞLER YAPIYORUZ

Gaziantep’in her anlamda  tüm Türkiye’de güzel  örnek olduğunu  belirten Çetin” AK Parti misyon ve vizyonunu tamamen benimsemiş ve başarılarıyla da Cumhurbaşkanımızın övgülerine layık olmuş bir şehir. Bizlerde aynı bu yolculukta yer aldık. Partimizde yer alan her bir üyemiz aynı bu ruha sahipler ve bu zaten bizim var olan bir gücümüzdü. Ben bunu daha da yukarı çıkartmaya çalışacağım. Ve kendimi de bu vizyonda gören bir insanım. Geçmişte kırgınların olduğu, küskünlerin olduğu tüm teşkilatı barıştıran, onları kucaklayan bir yapımız var. Yolda geçerken dahi bir taksi durağına girip simidi beraber paylaşıp yiyebilecek kadar.  Çöpü süpüren kardeşimin yanına gidip el sıkacak kadar, ekmek pişiren ablamın yanına gidip o ekmeği beraber bölüşecek kadar da içten, samimi bir insanım. İftira atsalar da hiç sorun değil. Demek ki doğru yoldayız. Meyve veren ağaç taşlanır. Demek ki biz doğru işler yapıyoruz” dedi.

3 DÖNEM KURALINDA KARARI CUMHURBAŞKANIMIZ VERECEK

3 dönem kuralı ile alakalı konuşan Çetin, “3 dönem kuralı parti içi toplantılarda bahsi geçen bir konu. Genel Merkezimiz tarafından 3 dönem kuralına Cumhurbaşkanımız genelde riayet ettiriyor. Ama istisnalarda mutlaka oluyor. Yani 3 dönem görev yapan kesin bir daha görev yapmayacak anlamına gelmiyor. Burada ki istisna kavramı Türkiye’de toplam 992 tane ilçemiz, 81 tane vilayetin olduğu binlerce bir rakamın içerisinde belki 20’dir 30’dur bilemem. O bölgenin durumuna göre değişiyor. Amaç burada doğru, kaliteli hizmet edecek, hizmetinin karşılığında halkta karşılığı varsa, yapılan anketlerle, yapılan çalışmalarla ele alınıyor. Cumhurbaşkanımız bu konuda ki raporları incelediğinde 3 dönemi dolmuş olsa dahi devam etsin diyedebilir. Hayır kesinlikle devam etmesin de diyebilir. O konu tamamen başta sayın Cumhurbaşkanımızın sonra da beraber karar vereceği ittifak ortaklarıyla birlikte vereceği karar ile neticelenecektir” dedi.


AY: BİZLER GAZİANTEP SEVDALISIYIZ

Ay Medya Grup Başkan Vekili Meral Ay, Gaziantep’in gelişimine katkı sağlayacak her türlü proje ve çalışmalara destek verdiklerini,  bundan sonrada destek vermeye devam edeceklerini söyledi.  Gaziantep’in değerlerine değer katmaya çalıştıklarını belirten Ay ”Bizler Gaziantep sevdalısıyız. Bu kent için, bu kent insanı için, elimizi ve yüreğimizi taşın altına koyduk. Hizmet için çıktığımız bu yolda  bizleri yıldırmak için  önümüze taş  koyanlar oldu. Ancak hiçbir engel bizi yıldırmadı. Bu engeller daha çok çalışma ve hizmet şevkimizi artırdı.” şeklinde konuştu.

AY: BÜTÜN KURUMLARIMIZLA GAZİANTEP’İN HİZMETİNDEYİZ

Başkan Vekili  Ay, Ak Parti Gaziantep İl Başkanı Murat Çetin ve yönetim kurulu üyelerine Ay Medya Plazayı gezdirerek, çalışmalar hakkında çeşitli bilgiler verdi.  Oluşum Gazetesi, Güneş Gazetesi, GRT Televizyonu, Zeugma Radyo, Parentez Dergisi ve İnova Ajans’ın çalışmaları hakkında bilgiler aktaran Ay ”Bütün kurumlarımızla Gaziantep’in,  Gazikentin  hizmetindeyiz. Kentin gelişimine katkı sağlayacak, sorunların çözümüne katkı sunacak her şeye destek vereceğiz. Bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonrada  güçlünün değil, haklının ve doğrunun yanında olacağız” dedi.

21 Eyl 2023 - 20:50 - Siyaset

Son bir ayda gaziantepgunes.com sitesinde 88.338 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Güneş Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Güneş Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Gaziantep Güneş Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gaziantep Güneş Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.