Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: “BİZİM ASIL RAKİBİMİZ CHP GENEL BAŞKANI DEĞİL, REHAVETTİR.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Gaziantep’in İstasyon Meydanı’nda, halka hitap etti. 28 Mayıs'ta yapılacak olan 2.tur cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sizlerden tek bir fire vermeden sandığa gitmenizi bekliyorum. Bizim asıl rakibimiz CHP Genel başkanı değil, rehavettir. Ben bu muhteşem katılımda zafer sarhoşlu görmüyorum, azim görüyorum. Allah göstermesin ülkenin kaderini CHP Genel Başkanına teslim etme vebaline hiçbirinizin girmeyeceğine inan

Büyütmek için resme tıklayın

28 Mayıs'ta yapılacak olan 2.tur cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sizlerden tek bir fire vermeden sandığa gitmenizi bekliyorum. Bizim asıl rakibimiz CHP Genel başkanı değil rehavettir. Ben bu muhteşem katılımda zafer sarhoşlu görmüyorum, azim görüyorum. Allah göstermesin ülkenin kaderini CHP Genel Başkanına teslim etme vebaline hiçbirinizin girmeyeceğine inanıyorum." ifadelerini kullandı.

BAY BAY KEMAL'İ EMEKLİ EDİYOR MUSUNUZ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep’in kendisini hiçbir zaman yalnız bırakmadığını belirterek ”Gaziantep'in gönlümüzdeki yeri her zaman farklı olmuştur. Gaziantep'i bir an olsun yalnız bırakmadı. Dün Adıyaman ve Kahramanmaraş'taydık. Bugün Hatay'daydık, şimdi de Gaziantep'teyiz. Gaziantep ne muhteşemsin. Haftaya pazara sandıkları patlatıyor musunuz? Bay bay Kemal'i emekli ediyor musunuz? Gaziantep'e inanıyorum. Buradan başta İslâhiye ve Nurdağı olmak üzere tüm ilçelere selamını iletiyorum. Deprem anından itibaren tüm imkanlarımızı seferber ettiğimiz biliyorsunuz.” Dedi.

HERKESE YETİŞMEYE ÇALIŞTIK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Belediye Başkanlarını deprem bölgesinden bir an olsun bölgeden ayrılmadığını belirterek “Bölgede dönüşümlü olarak görevlendirdiğimiz 650 bin personelle herkese yetişmeye çalıştık. Kardeşlerim yaşadıkları yerlerden ayrılmak istemeyen 3 milyon kardeşimiz için çadır ve konteyner kentler kurduk. Başka şehirlere gidenler için ilave yardımlar yaptık. Sadece günü kurtarma değil uzun vadeli bir yapılanma için orta hasarlı konutları da dönüşüme dahil ettik. Dik duracağız dikleşmeyeceğiz. Bu kadar kısa sürede afet enkazlarını kaldırıp şehirleri inşa eden başka ülke yoktur. Bayramda teslim ettiğimi ilk köy evleri çalışmamız hızını gösteren bir örnekti. Hedefimiz 319 bini 1 yıl içerisinde bitecek 619 bin konutu yaparak şehirlerimizi süratle ayağa kaldırmak.” Dedi.

GAZİANTEP ÇEVRE İLLERE KOL KANAT GERDİ

Evi ve işyeri depremde hasar gören vatandaşların tamamını yeni yuvalarına kazandırana kadar durmadan çalışacaklarınızda dile getiren Erdoğan  “Deprem anından itibaren yürütülen tüm fitne hareketlerine rağmen depremzede kardeşlerimizin bize verdiği destek büyük bir moral desteği olmuştur. 50 bin insanımızı kaybettik. Allah rahmet eylesin. Bil hassa afetin ilk günün de hava şartları nedeniyle yaşasan aksiliklere rağmen ulaşılmıştır. Alanda 100 bin kişi var. Gaziantep böyle işte. Ben inanıyorum ki haftaya pazar Gaziantep'ten çok farklı bir ses Gaziantep'ten gelecek. Şehir merkezimizde çok fazla yıkım olmadı için Gaziantep çevre illere kol kanat gerdi. Evini iş yerini depremzedelere açanları biliyorum. Rabbim hepinizden razı olsun. Aylık 1 milyar doları bulan ihracatıyla ülkemizin önde gelen istihdam merkezlerinden olan Gaziantep'in toparlanması da sevindiricidir. Bugüne kadar olduğu gibi Gaziantep'in yatırım üretim yolunda attığı her adımda yanında olacağız. Bu şehri kendisine verilen her şeyi hak eden bir şehir. İnşallah Amanos Tünelleri ile biz de şehrimize olan şükranımızı ileteceğiz. Hızlı Tren hattının da tamamlanmasıyla Gaziantep'in her bakımdan cazibesi artacaktır.” Dedi.

"ZAFER SARHOŞU DEĞİL, AZİM GÖRÜYORUM"

Erdoğan “Şehir hastanemiz tamamlanıyor, inşallah önümüzdeki ay açılışı yapılacak. 14 Mayıs'ta Cumhur İttifakına verdiğiniz destek için sizlere şükranlarımı sunuyorum. Cumhurbaşkanlığında da bu sefer herhalde yüzde 60 değil de mi, yüzde 70'e hazır mıyız? Türkiye genelinde 27 milyonu aşkın oyla sistem gereği ikinci tura kaldı. Sizlerden tek bir fire vermeden sandığa gitmenizi bekliyorum. Bizim asıl rakibimiz CHP Genel başkanı değil rehavettir. Ben bu muhteşem katılımda zafer sarhoşlu görmüyorum, azim görüyorum. Allah göstermesin ülkenin kaderini CHP Genel Başkanına teslim etme vebaline hiçbirinizin girmeyeceğine inanıyorum. Bay Bay Kemal talimatı nereden alıyor, Kandilden alıyor. Biz nereden alıyoruz Allah'tan alıyoruz. Bu sefer sandıklara o kadar güçlü sahip çıkalım ki, kendisine 2 milyon 539 bin fark etmemize rağmen üzerinde sakil duran laflarla insanları kandırmaya çalışıyor. Aklınca CHP Genel Başkanlığını korumaya çalışıyor. Seçim gecesi bizdeki sonuçların aynısı önlerinde olmasına rağmen milleti öndeyiz diye milleti kandırmalarını unutmadık. Bu zat SSK'yı batırmakla affı mümkün olmayan ilk hatayı yapmıştır.” Diye konuştu.

CHP'NİN SEÇİM HINCINI DEPREMZEDELERDEN ÇIKARDI 

Erdoğan “haftaya pazar bay bay Kemal'i siyasetten emekli etmeye hazır mısınız? Cumhur İttifakı olarak inşallah sandıklara hazırlanacağız. Bu zat 15 seçim kaybetti. İnşallah pazar günü de yeni bir kayıpla karşı karşıya olacak. Kim bilir 28 Mayıs'tan sonra önüne yeni bir fırsat çıkararak CHP'ye yapmış olacağız. Bizim Kemal Kılıçdaroğlu'ndan başka rakibimiz yok. Bizim seçim sonucunda üzen tek şey CHP'nin seçim hıncını depremzedelerden çıkarmasıdır.” Dedi.

"HATAY'DA ÇADIRLARIN SUYUNU KESTİLER"

Erdoğan “Ne diyorlar? "Size bir daha yardım göndermeyeceğiz." Bay bay Kemal buna gerek yok biz daha önce nasıl yaptıysak yine yaparız. Bunlar terör örgütleriyle kol kola gezdikleri yetmedi, depremzedeler için öyle şeyler söylediler ki dünyanın her yerinde bu nefret suçuna girer. Bi hiçbir depremzede vatandaşımızı muhannete muhtaç etmeyeceğiz. Kaldığı yerden çıkarılanlar olduysa hemen bulundukları yerin valiliğine başvursun. Hatay'da çadırların suyunu kestiler. Valiliğe söyledim su açılana kadar bölgeden ayrılmadı. Vatandaşlarımız sağ olsunlar başlarına kakılan yardımları götürüp teslim etmişler. Bu CHP LGBT'ci mi? Bu HDP LGBT'ci mi? İYİ Parti LGBT'ci mi? Yanında o yavrular LGBT'ci mi? Peki LGBT Cumhur İttifakına sızabilir mi? Biz ailenin kutsiyetine inan bir milletiz.” ifadelerini kullandı.

BAHÇELİ: BU KARARIN SON MÜHRÜNÜ VURMAK GEREKİR

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Recep Tayyip Erdoğan 13. Cumhurbaşkanı olması gerektiğini belirterek “Bugün bu muhteşem katılım ve özündeki samimiyet ve coşku Gaziantep'i bir kez daha ayağa kaldırmıştır. Gaziantep Millî Mücadele döneminde mücadelenin özü ve sıfatını almış, bugün Türk ekonomisin en önemli kişilerini yetiştiren yıldız bir ilimiz olmuştur. O yüzden Gaziantep'in Türk ekonomi ve siyaset hayatında çok önemli bir yeri olmalı. O yüzden mutlaka doğru olanı seçmelidir. 14 Mayıs'ta önemli bir Seçim oldu. Bu seçime milletimiz, yüzyılın seçimi özelliğini vererek siyasi partiler arasında çok önemli bir yarışı başlattı. Bu yarış depremin yangınların selin çok büyük yararlar açtığı bir dönemde Yapılmış olan bir seçimdir. Böyle bir seçimde Cenabı Allah lütfetti acı içerisinde geçen bir süreç içirişinde Türk milleti için önemli bir karar aldı. Bu karar Cumhurbaşkanlığı sistemini devamını kararıdır. Bu karar güler yüzlü insanların yaşadığı bir toplum ve kalkınmanın adımın işareti olmuştur. Ancak bu kararın son mührünü vurmak gerekir. Ne bu karar yarıda kalsın ne de bu kudretli insanlar görevinden alınsın. O yüzden bu karı yarım bırakmayalım. Onun için 28 Mayıs İstanbul fethinin eşiğidir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi bu seçimde gelecek vaad etmelidir. Sayın Recep Tayyip Erdoğan 13. Cumhurbaşkanı olmalıdır. Bunu yapmaya muktedirdir. Bunun için sandığa gitmelisin, Türkiye için vatanım için Recep Tayyip Erdoğan demelisiniz.” diye konuştu.=

ERBAKAN: GAZİANTEP 14 MAYISTA KENDİNE YAKIŞANI YAPTI

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan , 14  Mayıs'ta Gaziantep’in  kendisine yakışanı yaptığını belirterek  “Gaziantep seçimlerde  Cumhur İttifakı’na oy vererek elhamdülillah ülkenin  karanlıklarına dönmesine müsaade etmedi. Gaziantepliler inanç özgürlüğü alanındaki kazanımlarımızın kaybedilmesine müsaade etmedi. Gaziantepliler inancıyla, tarihte değerleri ile kültürü ile kavgalı olanlara 14 Mayıs’ta geçit vermedi. Elhamdülillah destekçileri örgütleri olan LGBT lobileri  dış güçler olanlara 14 Mayıs'ta fırsat vermedi.  Gaziantep'e de zaten bu yakışırdı. Şimdi hiç şüphemiz yok ki 28 Mayıs'ta önümüzdeki pazar günü Gaziantep sandığa gidecek ve sayın cumhurbaşkanımızı açık ara farkla yeniden seçerek yedili masaya gereken cevabı verecek inşallah. Böylelikle 28 Mayıs'ta ülkemiz kazanacak, devletimiz kazanacak, milletimiz kazanacak, Gaziantep kazanacak, Yeni nesillerimiz kazanacak inşallah. 28 Mayıs zaferimiz şimdiden hayırlı olsun, kutlu olsun inşallah. 28 Mayıs akşamı hep birlikte yeni bir Türkiye için zaferimizi kutlayacağız ve arkasından da yeniden büyük Türkiye yolunda kol kola omuz omuza gönül gönüle en büyük adımları atacağız. “ diye konuştu

21 May 2023 - 21:31 - Gündem

Son bir ayda gaziantepgunes.com sitesinde 56.924 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Güneş Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Güneş Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Gaziantep Güneş Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gaziantep Güneş Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.