Şehzade Demir: “Dengeleri ciddi anlamda değiştirdik”

Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği Seçimleri için oy verme işleminin büyük bir oranda tamamlanmasının ardından resmi olmayan sonuçlara göre Gaziantep Milletvekili olan Şehzade Demir, teşekkür konuşması yaptı.

HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanlığına gelen partililer ve vatandaşlar Demir’e yoğun ilgi ve teveccüh gösterdi.

Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından İl Başkanlığına gelen partililer ve vatandaşlar HÜDA PAR adaylarının meclise girmesini sevinçle karşıladı.

Seçim çalışmalarına katılan HÜDA PAR Gaziantep teşkilatlarına, partililere ve vatandaşlara hitap eden Demir, vatandaşlara HÜDA PAR’a gösterdikleri teveccühten dolayı teşekkür etti.

HÜDA PAR’ın mecliste hak ve hakikatin sesi olacağının altını çizen Demir, toplumun yararına olan her işin destekçisi olacaklarını, zararına olan her işin de karşısında olmaya devam edeceklerini ve HÜDA PAR olarak “adalet” demeye devam edeceklerini vurguladı.

Seçim sonuçlarının hayırlara vesile olmasını dileyen Demir, “Seçim sonuçları bizim için, memleketimiz için ve İslam alemi için Allah-u Teala bu sonuçları hayra çevirsin. Rabbim geleceğimizin güven altına alınması, gelecek nesillerimizin geleceklerinin garanti altına alınmasını vesile kılsın inşallah.” dedi.

“Gaziantep’imizin her tarafını gezdik”

Seçim çalışmaları kapsamında çok zorlu bir süreç yaşadıklarına dikkat çeken Demir, “Bir aydan fazladır hep birlikte koşturduk. Sabah 08.00 gece 00.00’a kadar Gaziantep’imizin her tarafını gezdik. Her mahallesinde ailelerle bir araya geldik. Her mahallesinde defalarca esnaf ziyaretleri yaptık. STK'larla bir araya geldik. Medya kuruluşlarıyla defalarca bir araya geldik. Koşturma noktasında hem il yönetimi hem de parti teşkilatlarımız, kadın kollarımız, gençlik kollarımız ortaya çok büyük bir gayret koydu.” ifadelerini kullandı.

“Dengeleri ciddi anlamda değiştirdik”

HÜDA PAR’ın seçim sonuçlarında dengeleri çok ciddi değiştirdiğini belirten Demir, “Bunu net olarak görebiliyoruz. Çünkü biz çalışmalara başladığımızda sahada insanlar Gaziantep'te AK Parti oylarının 5 vekile kadar düştüğünü söylüyorlardı. Her yerde bu sonuç karşımıza çıktı. Sonra yavaş yavaş bizimde gayretimizle AK Parti'nin de çalışmasıyla bu sayı 6-7 ve nihayetinde 8'e kadar çıktı. Biz de bunu net olarak görüyorduk. Dengeleri ciddi anlamda değiştirdiğimizi biliyoruz. İnşallah bu sonuç memleketimiz ve Gaziantep için çok hayırlı olur. Türkiye geneli için ise halen süreç devam ediyor.” diye konuştu.

“2’inci turda Cumhurbaşkanımızı yine destekleyeceğiz”

Cumhurbaşkanlığı seçiminde halen sayım devam ettiğini belirten Demir, “Yurt dışı oyları netleşmemiş. Sayın cumhurbaşkanı için yüzde 0.2 3'lük oran var. Yüzde 50'nin altında ve bu sonucun dönebileceği, seçimlerin ikinci tura kalabileceği de konuşuluyor. Sandıklar sayıldıktan ve sonuçlar netleştikten sonra bu durum ortaya çıkacaktır. İçimizden geçen Sayın Cumhurbaşkanının seçilmesi, Cumhurbaşkanı olması ve sürecin tamamlanmasıdır. Fakat olmadıysa da seçimler ikinci tura kalırsa elbette ki 2’inci turda Sayın Cumhurbaşkanımızı seçmek ve bir kez daha memleketin başına getirmek için yine hep birlikte elimizden geleni yapacağız.” ifadelerini kullandı.

“HÜDA PAR'ın Türkiye siyasetinin merkezinde yer alması çok şeyi değiştirecektir”

HÜDA PAR’ın mecliste kendi adıyla yer alacağını belirten Demir, “Hamdolsun bu bizim için yeni bir süreçtir. Türkiye siyaseti içinde doğrusu yeni bir süreç olarak görüyoruz. Çünkü HÜDA PAR'ın mecliste temsil edilmesi, kendi değerleri, kendi parti programıyla, kendi stratejileri ve kendi hassasiyetleriyle mecliste olması ve Türkiye siyasetinin merkezinde yer alması çok şeyi değiştirecektir.” şeklinde konuştu.

“Siyasetimizi hep sahada yaptık”

Memleketin sorunlarını ve sorunların çözüm yolunu da bildiklerini ifade eden Demir, şunları ifade etti:

“Memleketin sorunlarının çoğunun şu an işlevsiz kalan siyaset kurumundan kaynaklandığını da biliyoruz. 5 yılda bir toplumla bir araya gelip, vatandaşıyla buluşabilen bir siyaset anlayışını biz ilk günden beri reddediyoruz. Hiçbir zaman biz sadece Ankara'da siyaset yapmadık. Siyasetimizi hep sahada yaptık. Hep ortak aklı aradık, hep insanlarla bir araya geldik. Vatandaşlarımızın sorunlarını yerinde tespit edip, siyasetin gündemine taşıdık. Bugüne kadar bizim parti programımızda ve söylemlerimizde olan birçok şey AK Parti ve diğer partiler tarafından hayata geçirildi, birçok sorun bizim çözüm önerilerimiz ile çözüldü. Bundan dolayı da iftihar ediyoruz. Elbette ki gönül isterdi ki bu sorunları biz çözelim ama işin orasında da değiliz. Memlekette sorunlar çözülsün, insanlarımız rahatlasın kim çözerse çözsün. Biz üzüm yemek derdindeyiz, bağcıyı dövme derdinde değiliz.”

“HÜDA PAR birlik, beraberlik ve kardeşliğin tesis için çalışacak”

Bundan sonraki süreçte “Doğruya doğru yanlışa yanlış” demeye devam edeceklerini belirten Demir, “Yanlışın karşısında da elbette ki dimdik, yapıcı bir şekilde durmaya devam edeceğiz. Türkiye'de HÜDA PAR'ın birçok şeyi değiştirdiğini hepimiz biliyoruz. Bu seçim sürecinde de Türkiye'de siyasetin dengesinin HÜDA PAR tarafından dızayn edildiğini net bir şekilde gördük. Dışarıdan bakanlar da bunu gördüler. Çünkü gerçekten Türkiye'de son yaşanan gelişmeler, siyasetin geldiği nokta itibariyle çok iç açıcı durumda değildi. HÜDA PAR’ın sorumluluk, insiyatif ve belki de risk almasıyla çok şeyin değiştiğini hep beraber gördük. Bundan sonraki süreçte de HÜDA PAR olarak biz memlekette birlik, beraberlik ve kardeşliğin tesisi, temel insan hak ve özgürlüklerinin merkeze alınarak çözümünün esas alınması, temel değerlerimiz, ailevi sorunlarımız, ahlaki sorunlarımız, çocuklarımızın, gençlerimizin erdemli bir şekilde yetiştirilmesi ve geleceğe güvenle hazırlanmaları anlamında bundan sonra da aktif bir şekilde sorumluluk almaya, siyaseti yönlendirmeye ve siyasetin merkezinde bu sorunları dile getirmeye devam edeceğiz.” dedi.

“Türkiye'ye ve Türkiye'nin siyasetine katkı sunmaya devam edeceğiz”

Seçim çalışmaları kapsamında yaptığı çalışmalarda yer alan HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanlığına, ilçe, kadın, gençlik kolları başkanlıklarına, partililere ve destek veren herkese teşekkür eden Demir, son olarak şunları söyledi:

“Bu vesile ile gayret gösteren, çalışan, sahada koşturan, fedakarlık yapan, aç ve uykusuz kalan bütün kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum. Allah'ın izniyle bu gayretle, bu ihlasla ve bu performansla biz Türkiye'de çok şeyler yapacağız. Biraz daha sabretmemiz lazım. Türkiye'de Allah'ın izniyle HÜDA PAR önümüzdeki süreçte birçok güzelliğe ve büyük işlere imza atacaktır. Yeter ki biz inanalım, çalışalım, gayret edelim. Fedakârlığa devam ederek sadece Allah için yapmaya devam edelim. Menfaat, makam, mevki beklentimiz olmadan insanımız, memleketimiz ve değerlerimiz için sahada olmaya devam edelim. Gençlik kollarımız, kadın kollarımız ve diğer bütün organlarımızla herkes sahadaydı, hepsine şükranlarımı sunuyorum. Özellikle çok fedakarlık yapan genç kardeşlerimize çok teşekkür ediyorum. Medya birimimiz de bu süreçte çok gayret gösterdi. Allah hepsinden razı olsun. Çalışmaya devam edecek ve Allah'ın izniyle önümüzdeki süreçte çok daha profesyonel bir şekilde partimizi geleceğe hazırlayacağız. Türkiye'ye ve Türkiye'nin siyasetine katkı sunmaya devam edeceğiz. Memleketimizin sorunlarını yapıcı, makul, adil ve insani anlamda çözmeye de devam edeceğiz. Hepinizden Allah razı olsun. Yine bu vesile ile sayın  Abdulhamit Gül bakanıma, Ak Parti İl Başkanına ve tüm AK Parti teşkilatlarına özellikle teşekkür ediyorum. Evet, ayrı ayrı çalıştık ama çok güzel bir koordinasyon içerisinde olduk. Birbirimize katkı sunduk. Bu da bize bir çalışma örneği oldu.”

“Bu daha bir başlangıçtır”

HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Faruk Göçer de yaptığı teşekkür konuşmasında, “Gaziantep teşkilatı olarak onur duyduğum bir ekiple birlikte çalışıyoruz. Hep birlikte çok ciddi bir çalışma ortaya koyduk. Bu çalışmanın semeresini öncelikle vekil adayımızı meclise gönderek aldık. Ben inanıyorum ki bu çalışmalarımıza devam ettiğimiz müddetçe, birbirimize bu desteğimizi sürdürdüğümüz müddetçe, gerçekten de bu uyumlu çalışmayı sürdürdüğümüz müddetçe nice vekillerimizi inşallah Ankara'ya göndereceğiz. Aynı zamanda genç kardeşlerim ve tüm kardeşlerim hepsi yeri geldiğinde gerek Ankara gerek farklı yerlerde inşallah bizi temsil edecekler. Ben bütün çalışmalarda gecesini gündüzüne katan herkesi gerçekten tebrik ediyorum. İnşallah bu bir başlangıçtır. Bundan sonra daha büyük başarılara imza atmak için hep beraber çalışacağız. hepinize çok teşekkür ediyorum, Allah hepinizden razı olsun.” dedi.

Demir, teşekkür konuşmasının ardından HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanlığına gelen partililerin ve halkın tebriklerini kabul etti.

 

15 May 2023 - 14:57 Gaziantep- Gündem

Son bir ayda gaziantepgunes.com sitesinde 56.694 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Güneş Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Güneş Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Gaziantep Güneş Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gaziantep Güneş Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.