fk
Öğretmenin yardımına  Kent Konseyi Kadın Meclisi koştu
Tarih:21.11.2020

Kilis’in Musabeyli ilçesi Sabanlı Köyü okulunda okuyan Hatice Ağcabay, yıllar sonra okuduğu okula öğretmen olarak atandı. Okula kütüphane  kurmak isteyen Hatice  Ağcabay öğretmenin yardımına Kent Konseyi Kadın Meclisi koştu. Gaziantep Kent Konseyi Kadın Meclisi, okula kırtasiye ve hikaye kitabı yardımı yaptı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi  Kent Konseyi Kadın Meclisi, Kilis’in Musabeyli ilçesi Sabanlı ilk ve ortaokulunu ziyaret ederek kitap bağışında bulundular.

ÖĞRETMEN KENT KONSEYİ KADIN MECLİSİ'NE MEKTUP YAZDI

Sabanlı  ilk ve orta okulu öğretmenlerinden Hatice Ağcabay, Kent Konseyi Kadın Meclisi’ne mektup yazarak okulda kırtasiye malzemelerine ve hikaye kitaplarına ihtiyaçları olduğunu dile getirdi. Buna duyarsız kalmayan  Kent Konseyi Kadın Meclisi, hemen harekete geçerek kırtasiye malzemeleri ve hikaye kitapları temin ederek okula ulaştırdı.

KARUSERCİ: "KADIN MECLİSİ OLARAK EĞİTİME ÖNEM VERİYORUZ"

Gaziantep Kent Konseyi Kadın Meclisi Eğitim Komisyonu Başkanı Serpil Karuserci, kadın meclisi olarak her  zaman eğitime destek verdiklerini söyledi. Karuserci, ‘’Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın daha iyi yetişmesi için her türlü desteğe hazırız. Bu anlamda bize mektup yazarak kitap ve kırtasiye malzemesi isteyen okulumuza kayıtsız kalmadık. Hemen kırtasiye malzemelerini ve hikaye kitaplarını temin ederek, kendi elimize okula götürüp teslim ettik. Kadın meclisi olarak eğitime çok önem veriyoruz.’’ diye konuştu.

Sabanlı Köyü Okulu Müdürü Ahmet Yalçın ve öğretmen Hatice Ağcabay, Kent Konseyi Kadın Meclisi'ne  duyarlı davranışlarından  dolayı teşekkür ettiler.

MEHMET İSKENDER KARACA