fk
OKUDUĞU KÖY OKULUNA ÖĞRETMEN OLDU, ÖĞRENCİLERİ İÇİN KİTAP İSTEDİ
Tarih:20.11.2020

 

 

Kilis’in Musabeyli ilçesi Sabanlı Köyü okulunda okuyan Hatice Ağcabay, yıllar sonra okuduğu okula öğretmen olarak atandı. Okula kütüphane kurmak isteyen Hatice Ağcabay öğretmenin yardımına Kent konseyi kadın meclisi koştu. Gaziantep Kent Konseyi Kadın Meclisi, okula kırtasiye ve hikaye kitabı yardımı yaptı.

 

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Komisyonu Kilis’in Musabeyli ilçesi Sabanlı ilk ve orta okulunu ziyaret ederek kitap bağışında bulundular.

Sabanlı ilk ve orta okulu öğretmenlerinden Hatice Ağcabay, Kent Konseyi Kadın Meclisi’ne mektup yazarak okulda kırtasiye malzemelerine ve hikaye kitaplarına ihtiyaçları olduğunu dile getirdi. Buna duyarsız kalmayan Kent Konseyi Kadın Meclisi komisyonu hemen harekete geçerek kırtasiye malzemeleri ve hikaye kitapları temin ederek okula ulaştırdı.

KADIN MECLİSİ KOMİSYONU OLARAK EĞİTİME ÖNEM VERİYORUZ

Gaziantep Kent Konseyi Kadın Meclisi Eğitim Komisyonu Başkanı Serpil Karuserci, kadın meclisi olarak her zaman eğitime destek verdiklerini söyledi. Karuserci ‘’Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın daha iyi yetişmesi için her türlü desteğe hazırız. Bu anlamda bize mektup yazarak kitap ve kırtasiye malzemesi isteyen okulumuza kayıtsız kalmadık. Hemen kırtasiye malzemelerini ve hikaye kitaplarını temin ederek, kendi elimize okula götürüp teslim ettik. Kadın meclisi olarak eğitime çok önem veriyoruz.’’ diye konuştu.

Bu arada Sabanlı Köyü Okulu Müdürü Ahmet Yalçın ve öğretmen Hatice Ağcabay, kent konseyi kadın meclisine duyarlı davranışlarından dolayı teşekkür ettiler.