fk
Anadolu Efes maçı da iptal
Tarih:17.11.2020
Hafta sonu deplasmanda Anadolu Efes ile karşılaşacak olan Empere Halı Gaziantep Basketbol yine koronavirüse yakalandı. Geçtiğimiz hafta kendi evinde oynayacağı Fethiye Belediyespor karşılaşması takımda 6 oyuncuda pozitif vaka olması sebebiyle ertelenirken dün çıkan yeni test sonuçlarından sonrada 1 oyuncuda daha pozitif vakaya rastlanmasının ardından Anadolu Efes maçının da ileri bir tarihe ertelenmesi kesinleşmiş oldu. 
 
5'E DüŞMüŞTü AMA 
1 KiŞi DE DAHA ÇIKTI
 
A takım kadrosunda en az 6 kişinin pozitif olması durumunda müsabakanın ertelendiği ING Basketbol Süper Ligi'nde Gaziantep Basketbol'da bu sayı dün 6'ya çıktı. İki hafta önce Beşiktaş maçından önce testi pozitif çıkan bir sporcu negatife dönerken takımdaki toplam pozitif sayısı 5'e düşmüştü. Dün belirlenen test sonuçlarından sonra 1 kişi de daha pozitif vakaya rastlanırken böylelikle Anadolu Efes maçıda ertelenmiş oldu. 
 
RESMi AÇIKLAMA BEKLENiYOR
 
Türkiye Basketbol Federasyonu ile gerekli yazışmaları dün gün içerisinde yapan ve durumdan federasyonu haberdar eden Empera Halı Gaziantep Basketbol'un maçının ertelenmesi prosedörler bakımından kesinleşirken resmi açıklamanın da bugün ya da yarın yapılması bekleniyor. Konuyla ilgili olarak kırmızı siyahlı takımı arayarak geçmiş olsun dileklerinde de bulunan fedarasyon başkanı Hidayet Türkoğlu'nun bir an önce herkesin sağlığına kavuşmasını temenni ettiği öğrenildi. 
 
YAKINDAN TAKiP EDiYORUZ
 
Gaziantep Basketbol Genel Menajeri  Boray Dai pozitif vakaların kendilerini çok üzdüğünü belirterek; " Ne kadar dikkat etsekte bize de bulaştı. Oyuncularımız ve personellerimizle yakından ilgileniyoruz. Umarım kısa zamanda sağlıklarına kavuşurlar" dedi.