fk
Yurt dışına çıkan geri gelmesin
Tarih:27.10.2020
Gaziantep FK Teknik direktörü Marius Sumudica yaklaşan milli ara öncesi oyuncularına önemli uyarılarda bulundu. Koronavirüsün her yerde olduğunu ve milli arada yurt dışına kimsenin çıkmasını istemediğini futbolcularına ileten 
Sumudica; " Eğer böyle bir düşüncesi olan varsa vazgeçsin. Yurt dışına çıkan olursada geri gelmesin." dedi.
Gaziantep Futbol Kulübü teknik direktörü Marius Sumudica oyuncularıyla bir toplantı gerçekleştirdi. Cumartesi günü oynanacak olan Konyaspor maçının önemine değinen ve sadece bir galibiyete ihtiyaçlarının olduğunu oyuncularına aktaran Sumudica;"  Geçtiğimiz hafta 9 kişi bile kaldığınızda neler yapabileceğinizi herkese gösterdiniz. Öyleyse bu hafta Konyaspor'u yenmek için önümüzde hiç bir engel bulunmuyor. Artık galibiyet vakti geldi. Bu karşılaşmayı yenerek çıkışa geçeceğinizden hiç bir şüphem yok" dedi.
Milli aranın yaklaşmasıyla birlikte oyuncularına uyarılarda da bulunan Sumudica; " Koronavirüs her yerde. Yurt dışında daha çok. Türkiye'de kısmende olsa güvendeyiz. Bu hastalığın kimseye bulaşmasını istemiyorum. Her birinize ayrı ayrı ihtiyacım var. O yüzden yurt dışına çıkma gibi bir düşünceniz varsa bundan şimdi vazgeçin. Eğer çıkan olursa çok ciddi söylüyorum tekrar geri dönmesin. Benimle işi olmaz hangi oyuncu olursa olsun" şeklinde konuştu.