fk
Bunu yapan insan olamaz!
Tarih:25.10.2020

Gaziantep'te kimliği henüz belirlenemeyen kişi ya da kişiler tarafından 13 kedi zehirlendi. Vali Davut Gül, faillerin bulunup adalete teslim etmenin boynumuzun borcu olduğunu ifade ederken, Canlı Hayatını İyileştirme Derneği de (CAHİDE) hayvan hakları yasasının meclisten geçmesi için daha neyin beklendiğini sordu. 

FARE ZEHİRİ İLE ÖLDÜRMÜŞLER 

Atatürk Bulvarı ile Üniversite Bulvarı arasındaki güzergahta kimliği henüz belli olmayan kişi ya da kişiler tarafından 13 tane kedinin yiyeceklerine fare zehiri katılarak zehirlendiği öğrenildi.


GÜL: "FAİLLERİNİ BULUP ADALETE TESLİM ETMEK BOYNUMUZUN BORCUDUR"

Bunun üzerine bir araştırma başlatan Gaziantep Valiliği henüz bu zalimce olayı gerçekleştiren kişi ya da kişilerin kimliğinin tespit edilmeye çalışıldığını açıkladı
Vali Davut Gül, bu üzücü olayın üzerinden henüz saatler geçmeden sosyal medya hesabından bu konu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Gül, "İlimizde zehirlenen kedilerle ilgili arkadaşlarımız çalışmalarını sürdürüyorlar. Bu üzücü olayın faillerini bulup adalete teslim etmek boynumuzun borcudur" ifadelerine yer verdi. 

HAYVAN HAKLARI YASASI MECLİSTEN GEÇMESİ İÇİN NE BEKLENİYOR?

Canlı Hayatını İyileştirme Derneği de (CAHİDE) sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, "Gaziantep’te birçok bölgede kedilerin zehirlendiği haberleri geldi. Kahrolduk. Masum canları zehirlemek de ne demek. Hangi vicdana sığar? Yeter artık! Hayvan hakları yasasının meclisten geçmesi için ne bekleniyor?" ifadelerine yerdi. 

MEHMET İSKENDER KARACA