fk
HANİ DESTEK OLACAKTINIZ?
Tarih:22.10.2020

Şahinbey Belediyesi pandemiden dolayı 7 aydır kapalı olan eğlence yerlerine yazı göndererek eğlence vergisi istemesi tepkilere yol açtı. Eğlence yeri sahipleri  ‘’Biz zaten 7-8 aydır bir kuruşluk iş yapmadık, battık. Bir de belediyenin eğlence vergisi istemesi işin cılkını çıkardı. Hani esnafa destek olacaklardı? Başkan, kendini bizim yerimize koyup empati yapsın” şeklinde tepki gösterdiler.

Pandemi nedeniyle esnafa destek olacağını basın bültenleri ile kamuoyuna duyuran Şahinbey Belediyesi, yaklaşık 7 aydan beri kapalı olan eğlence yeri sahiplerine resmi yazı göndererek eğlence vergisi istemesi tepkilere neden oldu.

DAYANACAK GÜCÜMÜZ KALMADI

Şahinbey Belediyesi’nin bu anlamsız uygulamasına anlam veremediklerini belirten eğlence yeri sahipleri, ‘’Şahinbey Belediyesi ne yapmaya çalışıyor, anlam vermede zorlanıyoruz. Zaten 7 aydır iş yerlerimiz kapalı. Zor geçiniyoruz. Dayanacak gücümüz kalmadı. Üstüne üstük bir de Şahinbey Belediyesi’nin vergi istemesi bizleri üzdü. Hükümet esnafa her türlü vergi kolaylığı sağlarken Şahinbey Belediyesi’nin vergi için yazı göndermesi zaten sıkıntıda olan esnafı daha zor duruma düşürdü. Belediyenin bu tutumuna anlam vermiyoruz’’ diye konuştular.

TAHMAZOĞLU, KENDİNİ VATANDAŞIN YERİNE KOYUP EMPATİ YAPSIN

Eğlence yeri sahipleri ‘’Şahinbey Belediyesi pandemi döneminde bol bol reklam yaparak esnafa destek olacağını söylüyordu. Esnafa böyle mi destek oluyor. Bizler yaklaşık 7-8 aydan beri tek kuruş para kazanmadık, ama belediye bizden vergi istiyor. Belediye akıl tutulması yaşıyor. Biz eve ekmek götüremiyoruz diye sıkıntıdan ölüyoruz, belediye vergi derdinde. Allah aşkına esnafa bunu yapmasınlar.  Kendilerinin hiçbir sıkıntısı yok. Allah rızası için Başkan Mehmet Tahmazoğlu kendini vatandaşın yerine koyup empati yapsın. Yeter artık dayanacak gücümüz kalmadı’’ şeklinde tepki gösterdiler.

HABER MERKEZİ