AK PARTİLİLERİN MASRAFINI KİM ÖDEDİ?
Tarih:16.10.2020

CHP Grup Başkan Vekili Hasan Şencan, Şahinbey Belediyesi tarafından Gaziantep’e davet edilen Ak Parti  Çanakale İl Başkanı ve heyetinin Gaziantep’teki masraflarını kimin ödediğini,  meclis  önergesi ile başkan Mehmet Tahmazoğlu’na sordu.

Geçtiğimiz günlerde Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nun davetlisi olarak Gaziantep’e gelen AK  Parti Çanakale İl Başkanı  ile beraberindekilerinin Gaziantep’te kaldığı süre içindeki masraflarını kimin ödediği merak konusu oldu.

ŞAHİNBEY HALKININ VERGİLERİNDEN Mİ ÖDENDİ?

Şahinbey Belediye Meclisi CHP Grup Başkan Vekili Hasan Şencan grubu adına meclise verdiği soru önergesinde, AK Parti Çanakkale İl Başkanı ve beraberindeki heyetin hangi amaçla Gaziantep’e davet edildiğini, masrafları kimin karşıladığını, ne kadar para harcandığını, bu paraların Şahinbeyli vatandaşların cebinden mi yoksa başkanın cebinden mi karşılandığı, heyetin Gaziantep’te kaç gün aldığı konularında açıklama yapmasını istedi.

BEYTÜL MAL MANTIĞINA PRATİKTE NEDEN UYMUYORSUNUZ?

Şencan, verdiği soru önergesinde şu görüşlere yer vererek, Başkan Tahmazoğlu’nun cevaplamasını istedi: ‘’Eylül ayı içerisinde Çanakkale'den Gaziantep'e,  Çanakkale Ak Parti İlçe Belediye Başkanlarını, Ak Parti Çanakkale il Başkanı ve heyetini davet ettiniz. Belediye Başkanlarını istişare için davet etmiş olabilirsiniz, İl Başkanı ve Heyetini Gaziantep'e davet etme sebebiniz nedir? Teoride uyguladığınız Beytül Mal Mantığına pratikte neden uymuyorsunuz?

Aşağıdaki Sorularımıza 4982 Sayılı Bilgi Edinme Kanunu Gereğince Yazılı olarak cevap verilmesini talep ediyoruz.

1-) Akp Çanakkale İI Başkanı ve Heyetini Hangi Gerekçeyle Gaziantep'e Davet Ettiniz?

2-) Gaziantep'te Kaç Gün Konaklama Yapıldı?

3-) Toplamda kaç para harcama yapılmıştır?

4-) Bu Ziyaretin Ödemesini Belediye Başkanı Cebinden mi Ödemiştir?

Yoksa Şahinbeyli Hemşerilerimizin Ödediği Vergilerden mi Ödenmiştir? ’’

HABER MERKEZİ

 

 


GAZİANTEP HABERLERİAY MEDYAŞAHİNBEYCHP MECLİS ÜYELERİAK PARTİLİLERİN MASRAFINI KİM ÖDEDİ?