Dişini çektirdi antrenmana katılmadı
Tarih:14.10.2020
Gaziantep Futbol Kulübü’nde bugün yapılan taktik antrenmanı öncesi Muhammet Demir şoku yaşandı.
Trabzonspor maçında sakatlanarak oyundan çıkan ve yaklaşık 12 gündür idmanlara katılmayan ve dinlendirilen Muhammet Demir diş ağrısı sebebiyle taktik antrenmanına katılmadı. 
Antalyaspor maçı öncesi son iki idmana katılan ve çarşamba günü yapılan taktik antrenmanı öncesi çekilen 20’lik dişinin yerinin apse olması ve buna bağlı vücut sıcaklığının artması sebebiyle sağlık ekibiyle konuşarak evine gittiği öğrenildi. 
 
NEDEN 12 GÜN BEKLEDİ
 
Trabzonspor maçından sonraki hafta boyunca dinlenen ve boş vaktinde dişi ile ilgili problemi halletmesi gerekirken Antalya maçı öncesi böyle bir diş ameliyatı olma kararı alan Muhammet Demir’in bu hareketi ” Bu ameliyatı neden 10 gün boyunca değilde maça 3 gün kalasıya yaptırdı” şeklinde eleştirilerinde beraberinde gelmesine neden oldu. 
El parmağı kırık olan Felipe’nin Antalya maçında oynamasının zor olduğu bir dönemde Muhammet Demir’in maça sayılı günler kala dişini çektirmesi teknik direktör Marius Sumudica'nın da alternatif hücum hattı oluşturmada zorladığı gelen bilgiler arasında yer aldı.