fk
Vali Gül'den İYİ Parti İstanbul Milletvekili Özdağ'a bomba yanıt!
Tarih:30.9.2020
 
 
Gaziantep'te hafta sonu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı gerçekleştirilen 300 tesisin açılışı gündem olmaya devam ediyor. Gaziantep Valisi Davut Gül ile Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin dün bahse konu tesisleri 5 saat süre ile tek tek gezmiş ve sonrasında basın toplantısı düzenlemişti.
 
Gaziantep'te 300 tesis açılışı tartışması bugün de devam etti. Sosyal medya hesabı üzerinden konu ile ilgili Gaziantep Valisi Davut Gül'e yönelik paylaşımda bulunan İyi parti İstanbul milletvekili Ümit Özdağ'a cevap gecikmedi.
 
İyi parti İstanbul milletvekili Ümit Özdağ'ın "Sayın Valim son 2 yılda açılan 300 fabrikadan kaç tanesi Can Tuğsuz'un ifade ettiği gibi 45 yıldır çalışıyor? 5 saat değil 25 saat gezseniz de bu sorunun cevabını vermeden gezi bitmez. Hâlâ dürüst ve cesur işadamlarının olması sizi şaşırttı mı yoksa ?" şeklindeki paylaşımına Gaziantep Valisi Davut Gül şöyle cevap verdi "Sayın vekilim, Gaziantepli firmalar arasında 80 yıllık olan da var! Fabrikaları açılışa biz önerdik. Köklü firmaların yeni fabrikalarının resmî açılışını yaptık. Siz tek başınıza 5. OSB’nin yolunu bulamazsınız, haber verirseniz bir rehber eşliğinde tek tek gezdirelim."