Alexander Pesic'i resmen istedik
Tarih:28.9.2020
Transferde son günlere girilirken Gaziantep FK'da hareketlilik gittikçe artmaya başladı. Özellikle forvet hattını güçlendirmek adına bir süredir görüşmeler yapan ancak sonuç alamayan kırmızı siyahlıların son olarak Alexander Pesic'e teklif götürdüğü öğrenildi. 
Son olarak Suudi Arabistan ligi takımlarından Al-Ittihad forması giyen kariyerinde önemli Avrupa kulüplerinide bulunduran Alexander Pesic ile irtibata geçildi. Oyuncuya resmi teklifinide yapan kırmızı siyahlı takımın Pesic'ten gelecek olan cevabı beklediği öğrenildi. 
 
800 BiN EURO TEKLiF
 
Gaziantep FK'nın tecrübeli golcüye yıllık 800 bin euro üzerinden 2+1 yıllık teklifte bulunduğu öğrenilirken şu an için oyuncunun transferi konusunda somut bir gelişmeninde olmadığı gelen bilgiler arasında yer aldı. 5 Ekim'de bitecek transfer dönemi sebebiyle elini çabuk tutması gereken Gaziantep FK'nın alternatifler üzerinde de durduğu belirtildi. 
 
BAŞAKŞEHiR iSTEMiŞTi
 
Geçtiğimiz sezonun şampiyonu Medipol Başakşehir'in 2016 yılında  Sırbistan Ligi takımlarından Kızılyıldız'da forma giydiği sırada Aleksandar Pesic'e teklifte bulunmuştu. Başakşehir yönetiminin Kızılyıldız'a 3 milyon euro önerdiği fakat Sırp kulübünün bu teklifi reddederek, 4 milyon euro bonservis bedeli istediği öğrenildi. Başakşehir ile Kızılyıldız anlaşamayınca, Pesic Al İttihat takımına transfer oldu. 
ALİ BUDAK
YASAL UYARI: BU HABER KAYNAK GÖSTERMEDEN KULLANILAMAZ