fk
Fabrika açılışları için odalardan OSB'de ortak açıklama
Tarih:27.9.2020
 Toplantıda açıklamalarda bulunan OSB Başkanı Cengiz Şimşek, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleri ile gerçekleşen 300 Fabrika Toplu Açılış Töreni’nin kamuoyunda gerçeklikten uzak ve yanıltıcı şekilde gündeme getirilmesi iyi niyetli değildir ve siyasi rant devşirmeye yöneliktir.  Bu hamleleri üzülerek takip etmekteyiz.
Gaziantep OSB, 5 sanayi bölgesi ile Türkiye’nin en büyük Organize Sanayi Bölgesi olup, 1100 tesis aktif olarak üretim yapmaktadır. Gaziantep sanayisi güven ortamının ve müteşebbis ruhunun olmasıyla yeni yatırımlar yapmaya ve büyümeye devam etmektedir. 
Gaziantep OSB’nin 2018 yılı Ağustos ayı elektrik tüketimi 330 milyon KWH/saat iken; 2020 yılı Ağustos ayında 453 milyon KWH/saat elektrik tüketimine ulaşmıştır. OSB’de 2018 yılında 165 bin kişi istihdam edilirken, 2020 yılında 210 bin kişi istihdam edilmektedir. 
Gaziantep’te 175 ülkeye 8 milyar dolara yakın ihracat gerçekleştirilmiştir. Pandemi nedeniyle tüm dünya ülke ekonomilerinin küçüldüğü bir ortamda Gaziantep firmalarının bünyesinde veya bağımsız olarak 300 sanayi tesisi kurulmuştur. Sadece elektrik tüketimindeki yüzde 37’lik artış ve istihdamdaki 45 bin kişilik artış  Gaziantep sanayisinin hangi noktaya ulaştığının göstergesidir.  Bu tür algı operasyonları içinde bulunduğumuz kritik süreçte kent ve ülke ekonomisine hasar oluşturma ve direncini kırmaya yönelik yapılmaktadır. Biz Gaziantep Sanayisi olarak hiçbir algı operasyonundan etkilenmeden büyümeye, üretmeye ve ihracata devam edeceğiz. Güneş balçıkla sıvanmaz. 
Bu yatırımlara ilişkin tüm bilgi ve belgeler bölgemizde mevcut olup, her şey resmi kayıtlarla sabittir. Hiçbir şekilde şüpheye yer bırakmayacak resmi kayıtlar ortada iken bu tür algı çalışmaları iyi niyetle bağdaşmamaktadır. 
Söz konusu törenimizde 300 firma içerisinde telaffuz edilen ilk kez yatırım yapan firmalarla birlikte ilave yatırım yapana firmalarda bulunmaktadır. Medyada daha önce açılışı yapıldığı belirtilen Barem Ambalaj 5.Organize Sanayi Bölgesi’nde ilave yatırım yapmış olup; açılış listesinde yazılma nedeni yapılan yeni yatırımdır. Çağsan Ambalaj Firması yeni yatırım yapmış olup, listede olması gereken isim Çağsan Ambalajdır. Medyada yer alan Çiltuğ Firmasının ismi listeye sehven yazılmıştır.