Biz o gecede yoktuk
Tarih:16.9.2020
Gaziantep FK'da geçtiğimiz sezondan alacağı 3 prim forma satışından dolayı kesilen ve hesabına çok az bir para yatırılan Alexandru Maxim ile Andre Sousa büyük bir şok yaşadılar...
Takım adına 1 milyon tl'lik forma alındığı Aralık ayında düzenlenen destek gecesinde henüz takımın oyuncusu olmayan ve Ocak ayında Gaziantep FK'ya transfer olan Maxim ile Sousa bu sebepten dolayı hesaplarına prim alacakları kesintili olarak yatınca sebebini öğrenmek için soluğu kulüp müdürü Faruk Yıldırım'ın yanında aldılar. Yapılan kesintinin forma satışından dolayı olduğu söylenen Alexandru Maxim o gecede takımın oyuncusu olmadığını söylemesi üzerine müdür Faruk Yıldırım'dan da konunun asıl muhatabı başkan olduğu yönünde bir cevap vermesiyle Rumen oyuncu durumu menajeri aracılığıyla başkana iletti. Yaşadığı bu sorun karşısında çözüm bulamayan ve şok yaşayan Maxim futbol hayatında ilk defa böyle birşey başına geldiğini etrafındaki arkadaşlarıylada paylaştı. 
 
BU iŞiN SORUMLUSU KiM?
 
Alexandru Maxim ile Andre Sousa'nın başına gelen prim kesintisi olayından sonra bazı sıkıntılarda ortaya çıktı. Başkan Büyükekşi'ye prim kesintisi yapılması konusunda verilen listede bu ikilinin ismininde olması şok ederken kulüp müdürünün duruma el atarak bu oyuncuların o dönemde Gaziantep FK oyuncusu olmadığını söylememesi ve üzerine listeye eklemesi "bu işin sorumlusu Faruk Yıldırım mı" dedirtti. 
 
BEN BAŞKANA SÖYLEDİM 
 
Tüm bu yaşananların ardından konuyla ilgili olarak gazetemiz spor müdürü Ali Budak'a konuşan genel müdür Faruk Yıldırım; " Ben bu iki oyuncunun Aralık ayında kadroda olmadıklarını söyledim. Ancak karar başkanın ve bu şekilde kesinti yapmayı uygun gördü." demesi akıllarda soru işareti bıraktı.