OĞUZELİ'NE KADIN KAYMAKAM
Tarih:15.9.2020
 
2020 Yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Gaziantep’in Oğuzeli İlçesine,  27 yaşındaki Büşra Uçar, Kaymakam olarak atandı.  
Daha Önce Gaziantep Vali Yardımcısı Tayfur Elbasan’ın Kaymakam vekilliğini yaptığı Oğuzeli kaymakamlığına Gölpazarı Kaymakam Vekilli Büşra Uçar göreve başladı.
2020 Yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Ataması Gerçekleştirilen Uçar İlk Ziyareti Gaziantep Valisi Davut Gül ile gerçekleştirerek istişarelerde bulundular..
 
Büşra Uçar kimdir?
1993 yılında İstanbul'da doğan ve Çanakkale'nin Ezine ilçesine kayıtlı Büşra Uçar, ilkokul ortaokul ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladıktan sonra 2015 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme ve Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümlerinden derece ile mezun oldu. 2017 yılında açılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başlayan Uçar, Çanakkale il stajını tamamladıktan sonra Balıkesir'in Erdek ve Aydın'in Sultanhisar ilçelerinde refiklik stajını tamamladı. 2 Temmuz 12 Eylül 2018 tarihlerinde Gördes Kaymakam Vekili olarak görev yapan Uçar, İçişleri Bakanlığı'nın onayıyla 13 Eylül tarihinde Gölpazarı Kaymakam Vekili olarak atandı. 2020 Yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Oğuzeli Kaymakamı olarak göreve başladı…