65 yaş üstü için kısıtlama geldi!
Tarih:13.8.2020

65 yaş üstü için kısıtlama geldi!

Vali Davut Gül, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, alınan yeni kararları duyurdu. Gaziantep'te yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 65 yaş üstü vatandaşların düğünlere katılımı, semt pazarına gidiş ile toplu taşıma kullanım saatleri kısıtlanırken, banka önlerinde kuyrukta bekleyenler arasındaki sosyal mesafe ihlalinin tespitinde, güvenlik kamerasından yararlanılacak.

65 YAŞ ÜSTÜ KİŞİLERİN DÜĞÜNE GİTMESİ YASAK

Kovid-19'un en fazla büyükleri etkilediğini ifade eden Gül, şunları kaydetti: "65 yaş üstü ulu çınarlarımızı hep birlikte koruyup dualarını almaya ihtiyacımız var. Gaziantep'te gelin ve damadın anne, baba, dede, anneanne ve babaannesi hariç 65 yaş üstü kişilerin düğüne gitmesi yasaklanmıştır. Toplu taşıma, bulaşma riskini artırdığından sabah 07.00-10.00 ile akşam 17.00 ve 20.00 saatlerinde toplu taşıma araçlarını kullanmaları, akşam 18.00'den sonra sebze-meyve pazarlarına gitmeleri yasaklanmıştır."

BANKA ÖNÜNDEKİ YIĞILMALAR GÜVENLİK KAMERASINDAN TAKİP EDİLECEK

Gaziantep'te banka önlerinde kuyrukta bekleyenler arasındaki sosyal mesafe ihlalinin tespitinde, güvenlik kamerasından yararlanılacak.  Vali Davut Gül, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, kamu ve özel bankaların bölge müdürleriyle bir araya gelerek, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri hakkında değerlendirmede bulunduklarını bildirdi. Banka önlerinde sıra bekleyenlerin sıkça sosyal mesafeyi ihlal ettiğini belirten Gül, paylaşımında "Bu alanlarda denetimlerimizi daha da yoğunlaştıracağız. Banka önlerindeki güvenlik kameraları, kural ihlallerinde tespit maksatlı kullanılacak." ifadelerine yer verdi.

MEHMET İSKENDER KARACA