AK Parti'mizin 19. yaşını en kalbi duygularımla kutluyorum
Tarih:13.8.2020

 

Çatısı altında görev yapmaktan büyük onur duyduğum AK Parti'mizin 19. yaşını en kalbi duygularımla kutluyorum.

AK yolculuğumuz hayata yeni atılan 19’luk bir gencin heyecanı kadar taze, tüm engebelere rağmen 19 yıllık geçmişine sayısız başarı dolduran bir genç kadar gurur dolu...

AK Parti, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş başarı hikayeleri yazdı.

Kapatma davasından darbe teşebbüslerine onlarca badire atlattık ama kendimizi yenilemekten, halkımıza hizmet etmekten, vatanımızı bayrağımızı, bağımsızlığımızı, istiklalimizi, istikbalimizi milli ve manevi değerlerimizi korumaktan asla vazgeçmedik.

Biz büyük düşündük, büyük hayal ettik, büyük inandık ve büyük çalıştık… Azimle kararlılıkla, hakk yolundan ayrılmadan…

Bu inancın, köklerimizden, medeniyetimizden aldığımız güçle Türkiye’yi dev projelerle tanıştırdık. 150 yıllık bir rüyaydı MARMARAY; Asya ile Avrupa kıtasını deniz altından birbirine bağladık. Türkiye’nin dört bir yanını demir ağlarla ördük, hızlı trenle mesafeleri kısalttık. Dünyanın sayılı havalimanları arasına giren İstanbul Havalimanını hizmete kazandırdık, İstanbul Boğazı'na 3'ncü köprü Yavuz Sultan Selim Köprüsü, İstanbul ve İzmir arasını 3.5 saate indiren Osmangazi Köprüsü hizmete kazandırdık. Ayasofya’nın ibadete açılması ile 86 yıllık hasret sona erdi.

Tarımdan ticarete, spordan sanata, eğitimden sağlığa her alanda büyük reformlar gerçekleştirdik. Sağlık bu alanların başında geliyor hele de büyük bir sınav verdiğimiz Covid 19 salgın sürecinde sağlık alanındaki yatırımlarımızın ne denli önemli olduğu ortaya çıktı. Avrupa’nın sağlık sistemi çökerken, Türkiye hem kendi yaralarını sardı hem yardım elini uzatıp dünyaya merhem oldu.

İnşa ettiğimiz şehir hastaneleri dünyaya örnek oldu.

AK Parti, Türkiye’ye çağ atlatan kalkınma hamlelerinin yanında şer odaklarına karşı da dimdik durmayı başaran bir hareketin adıdır.

Liderimizin çizdiği bu kutlu istikamette milletimizle el ele yürek yüreğe yol almaya devam edeceğiz. Partimizin kuruluş yıl dönümü vesilesiyle bugüne kadar AK kadrolarda  görev alan tüm teşkilat mensuplarımıza ve partimize desteğini artırarak sürdüren aziz milletimize şükranlarımı sunuyor, ülkemiz adına başarı dolu nice AK yıllar diliyorum.


ak partiderya bakbakgaziantep güneş gazetesiGAZİANTEP