Virüse bayram şekeri
Tarih:3.8.2020

 

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs , alınan tüm önlemlere rağmen  duyarsız insanlar yüzünden yayılmaya devam ediyor.

AYIP OLMASIN DİYE YAPILAN ZİYARETLER VAKA SAYISINI ARTIRIYOR

Türkiye’de en çok vakanın görüldüğü Gaziantep’te ayıp olmasın diye yapılan  bayram ziyaretleri ve el öpmeler, virüse adeta bayram yaptırdı.  Yalnızca telefonla bayramlaşma yapan bazı duyarlı vatandaşlar ‘Kurallara uymayanlar virüse bayram şekeri uzatıyor.Biz şeker  uzatmadık kurallara uyduk. Telefonla bayramlaştık. Ellerimizi sık sık yıkayarak ,maske temizlik ve mesafe kurallarına uyarak virüse izin vermemeye çalıştık. Herkesin bu kurallara uyması gerekir. Bize bir şey olmaz mantığı koronaya bayram yaptırır. O yüzden kurallara uyarak koronaya prim vermemeliyiz.Bu herkesin öncelikli görevi olmalı’’ şeklinde tepkilerini dile getirdiler.

DAHA VAHİM BOYUTLARA ULAŞACAK

Gaziantep Valisi Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’nun olağanüstü çabalarına rağmen Gaziantep'teki vaka sayısının artışı duyarlı vatandaşlar arasında üzüntü yaratıyor. Duyarsız vatandaşların kurallara uymaması yüzünden vaka sayısının  katlanarak arttığı Gaziantep’te, kurallara uyulmadığı takdirde bu tablonun daha vahim ve korkutucu boyutlara ulaşacağı tahmin ediliyor.

HASTANELER DOLU

Korona vakaları yüzünden hastanelerdeki doluluk oranlarının yüzde 100’e ulaştığını belirten yetkililer ‘’lütfen geç olmadan kurallara uyalım. Birlikte olursak kurallara uyarsak bu virüsle ancak öyle mücadele edebiliriz.Yoksa virüsü yenmemiz  ve zararsız hale gelmesi imkansız olacaktır. Böyle  bir süre daha devam ederse hastanelerde yatak bulunmayacak ve koridorlarda  yerlerde yatmak ve tedavi sırası beklemek zorunda kalacağız’’ diye konuştular.

MEHMET İSKENDER KARACA