Vatandaş, ölüm kavşağına çare arıyor
Tarih:29.6.2020

Vatandaş, ölüm kavşağına çare arıyor

Her gün kazaların yaşandığı ve bir türlü çözüm bulunamayan Dutluk – Karataş yoluna ‘Ölüm Kavşağı’ adını veren vatandaşlar, Şahinbey Belediyesi’nin duyarsızlığına isyan etti.  Şahinbey Belediyesi hemen hemen her gün kazaların yaşandığı Dutluk-Karataş Köprülü kavşağını yapıp bir türlü vatandaşın hizmetine sunamadı. Vatandaşlar seslerini sosyal medya üzerinden duyurmaya çalışırken, Gaziantep Valisi Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile Gaziantep milletvekillerini etiketleyerek yardım istediler.

Türkiye’nin en büyük ilçe belediyelerinden birisi olan ve buna bağlı olarak da geliri en yüksek ilçe belediyeleri arasında yer alan Şahinbey Belediyesi, kaynakların yanlış kullanılması yüzünden hizmette yetersiz kalıyor.

VATANDAŞ, SOSYAL MEDYADA ÇÖZÜM ARIYOR

İhtiyaç olan bölgelere köprülü kavşaklar ve yollar yapılamayınca vatandaşlar mağdur oluyor. Özellikle de Dutluk- Karataş arasına Şahinbey Belediyesi tarafından yapılacak olan köprülü kavşak yapılamayınca neredeyse her gün kazalar ve yaralanmalar meydana geliyor. Vatandaşlar sosyal medya hesaplarından kaza fotoğrafları paylaşarak köprülü kavşağı yapamayan Şahinbey Belediyesi’ne tepki gösteriyorlar.      Başkan Mehmet Tahmazoğlu’na ulaşamayan vatandaşlar çözümü sosyal medya hesapları üzerinden aramaya çalışırken, Tahmazoğlu’nun hizmette yetersiz olduğunu da dile getiriyorlar.

BÜYÜKŞEHİR YAPTI AMA ŞAHİNBEY YAPAMADI

2017 yılında Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Şahinbey Belediyesi arasında yapılan antlaşmaya göre, Büyükşehir Belediyesi Mehmet Şimşek Köprülü kavşak yapımını üstlenirken,  Şahinbey Belediyesi de Dutluk Karataş arasındaki  köprülü kavşak yapımını üstlenmişti. Bu antlaşma üzerine Büyükşehir Belediyesi 5 mahalleyi birbirine bağlayan Mehmet Şimşek Köprülü Kavşağı’nı kısa sürede yaparak halkın hizmetine açtı. Ancak hizmet fakiri Şahinbey Belediyesi aradan geçen 3 yıla rağmen Dutluk Karataş arasındaki kavşak yapımını ise bir türlü gerçekleştiremedi.

TAHMAZOĞLU, KÖPRÜLÜ KAVŞAĞI BİZ YAPACAĞIZ DEMİŞTİ

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu 2017 yılı Kasım ayındaki meclis toplantısında, büyükşehirle yapılan antlaşma sonucunda Dutluk Karataş arasına köprülü kavşağı Şahinbey Belediyesi’nin yapacağını açıklamıştı. Tahmazoğlu meclis toplantısında ‘’Dutluk’taki kavşakla ilgili Büyükşehir’den geldiler, o kavşağın yapımını Şahinbey Belediyesi üstlendi. Özellikle Karataş Bölgesi’ne giderken yedek transit bir viyadük de geçsin istedik. Projeler ona göre hazırlandı. Karataş’a çıkışta kavşakta hiçbir problem olmadan üstten geçilecek’’ şeklinde konuşma yapmıştı.

ÖLÜM YOLU

Dutluk –Karataş arası köprülü kavşak yapımını bir türlü gerçekleştiremeyen Şahinbey Belediyesi’ne tepkilerini sosyal medya üzerinden gösteren vatandaşlar, ‘’Burası ne zaman yapılacak. Karataş-Dutluk arası ölüm yolunda daha kaç kaza olması daha kaç can gitmesi bekleniyor. Ölen kişiler halktan olduğu için mi ciddiye alınmıyor’’ şeklinde yazılar yazarken,  bu yazılara da Gaziantep Valisi Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep AKP, MHP ve CHP milletvekillerini etiketleyerek ölüm kavşağı konusunda seslerini duyurmaya çalışıyorlar.

HABER MERKEZİ

 

 


gaziantepgüneşölümyoluölümkavşağınaçareölümkavşağıtahmazoğlu