Fırat Arslan'ın artık bir işi var
Tarih:23.5.2020
Gaziantep’te bir banka ATM’sine işlem yapmak için giden ve burada atmnin para haznesinde 5150 TL bulup hiç düşünmeden bu parayı bankaya teslim eden 26 yaşındaki işsiz genç Fırat Arslan’ın bu güzel davranışı karşılıksız kalmadı. 
Gazetemizde çıkan haberden sonra harekete geçen hayırsever iş adamı Güney Dağdeviren Fırat Arslan’ın iletişim numarasını bularak onunla irtibata geçti. Bir süredir işsiz olan ve banka atmsinde bulduğu parayı sahibine ulaştırmak için gözünü kırpmadan yetkililere bildiren Fırat Arslan’ı kendi şirketlerinin birinde işe aldı. 
 
BÖYLE İNSANLARA İHTİYACIMIZ VAR
 
Konuyla ilgili olarak gazetemize açıklama yapan işadamı Güney Dağdeviren haberi okuduğunda oldukça etkilendiğini söyledi. Böyle dürüst ve güvenilir insanların günümüzde çok az kaldığını belirten Dağdeviren: “ Fırat kardeşimiz gerçekten örnek teşkil edecek bir davranışta bulundu. O parayı belki alıp kullanadabilirdi ancak kendisininde söyleminde olduğu gibi o na ait olmayan bir paraydı. Ve o yüzden dürüst davranarak paranın ihtiyaç sahibine ulaşmasını sağlamaya çalıştı. Gerçekten tebrik ediyorum. Ben de elimden geldiğince onun işsizlik ihtiyacını gidermek için harekete geçtim. Şirketlerimizden birinde işe başlayacak.
 
FIRAT ARSLAN NE YAPMIŞTI
 
Şahinbey ilçesi Akyol Mahallesi'ndeki bir bankaya ait ATM'ye giden 26 yaşındaki Fırat Arslan, ATM'de işlem yapmak isterken para haznesinde yatırılmamış 5 bin lirayı aşkın para bulmuş ve bu parayı banka görevlilerine teslim etmişti…