Fatura sürprizi
Tarih:22.5.2020

Gaziantep Valiliğince hayırseverlerin desteğiyle hayata geçirilen "Zimem Defteri" uygulamasıyla, dar gelirli vatandaşların elektrik faturaları bayram öncesi ödendi. 

9 BİN 500 HANENİN ELEKTRİK BORCU ÖDENDİ 

"Zimem Defteri" uygulaması Valilik ve Vefa Sosyal Destek Grubu koordinasyonunda devam ediyor.Bu kapsamda salgın sürecinde şubat ve mart aylarının elektrik borcunu ödeyemeyen 9 bin 500 hane tespit edildi. Bu hanelerin 1,5 milyon lira tutarındaki faturaları hayırseverler tarafından ödendi.

2 AYLIK BORÇLARI ÖDENDİ 

Geçen haftalarda aynı yöntemle 22 mahalledeki 200 bakkal ile 51 mahalledeki 210 tüp gaz bayisinin veresiye defterlerini satın alan Valilik, projenin üçüncü ayağında ise, pandemi salgını sürecinde elektrik borcunu ödeyemeyen 9 bin 500 hanenin 1,5 Milyon TL'lik  vatandaşların şubat ve mart ayı elektrik fatura borçlarını kapattı.

GÜL: "VEFA GRUBU VE HAYIRSEVERLERİMİZ GÜÇBİRLİĞİ YAPTI"

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Vali Davut Gül, "Gaziantep Vefa Grubu ve hayırseverlerimiz güçbirliği yaptı. Daha önce düzenli olarak elektrik faturasını ödemiş ama pandemi sürecinde ödeyememiş bütün hemşehrilerimizin şubat ve mart aylarına ait borçları 'Zimem Defteri' projesiyle ödendi. Bayramınız Mübarek olsun" ifadelerine yer verdi. 

ÇETİN KARABIYIK