Bayramda 4 gün sokağa çıkmak yasak! Marketler, kasap ve manavlar açık olacak mı?
Tarih:22.5.2020
Ramazan Bayramı süresince uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlaması öncesinde alışverişinizi yarın saat 17.00'ye kadar tamamlayın.  Bayram süresince 81 ilde 4 gün uygulanacak olan sokağa çıkma yasağıyla ilgili İçişleri Bakanlığı'nın genelgesine göre, bugün market, bakkal, manav, kasapların yanı sıra kuruyemişçiler saat 23.00'e kadar faaliyetlerine devam edebilecek. yarın yani Arefe Günü ise 10.00-17.00 saatleri arasında da kapılarını açık tutacak.
 
İçişleri Bakanlığı'nın genelgesine göre, bugün market, bakkal, manav, kasapların yanı sıra kuruyemişçiler saat 23.00'e kadar faaliyetlerine devam edebilecek. yarın yani Arefe Günü ise 10.00-17.00 saatleri arasında da kapılarını açık tutacak. Market, bakkal, manav, kasapların yanı sıra kuruyemişçiler yarın yani Arefe Günü ise 10.00-17.00 saatleri arasında da kapılarını açık tutacak. Vatandaşlar (65 yaş ve üzeri ile 20 yaş ve altında bulunanlar hariç) zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlar hariç) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçilere gidip gelebilecek.
 
 
Market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçilere yarın yani arife günü  10.00-17.00 saatleri arasında evlere/adrese servis yapabilecek. Bayram süresince yani pazar, pazartesi ve salı günü market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler ile online satış yapan işletmeler kapalı olacak.
 
 
Ekmek üretimi yapan fırın ve sadece ekmek satan bayiler ile tatlı satan işyerleri açık olacak. Bu işyerleri sadece ekmek, unlu mamul ve tatlı satabilecek. Bayramda sadece sadece evlere paket servis şeklinde hizmet sunmak üzere lokanta ve restoran tarzı işyerleri açık olacak.